Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi (ki) a...

Ilyen esetben mi (ki) a fontossági sorrend egy elvált embernél?

Figyelt kérdés

Az egyik itteni kérdés kapcsán jutott eszembe ez a kérdés.


Tegyük fel van egy férfi és nő, fiatalon összeházasodnak, születnek gyerekek, majd 10-en év után elvállnak. Valamelyiküknek lesz új párja, akivel talán szintén összeházasodik, de lehet hogy nem. Ilyenkor ennél az elvállt személynél a gyerekei (akik pl már bőven felnőttek )lesznek a fontossági sorrendben az elsők, vagy az új párja? Vagy normál esetben ugyanannyira szereti a gyerekeit mint az új párját?


Mert velem pl a minap történt az alábbi eset:

A párom elvállt férfi, van 2 gyereke, mi 2 éve vagyunk együtt. Egyik nap beszélgettünk egy munkatársunkról, aki nagyon bunkó volt, párom kiakadt nagyon és mondta hogy ha teheti, többet nem fog kommunikálni azzal az emberrel, mert idióta, " nem érdemli meg hogy rá pazarolja az idejét". Vagyis nem pont így mondta de ez volt a lényeg. Én meg viccesen mondtam neki hogy "még jó hogy én benne vagyok a top 3 emberben akit szeret és aki megérdemli hogy kommunikáljon vele". Ugye magamra és a 2 gyerekére gondoltam. És láttam rajta hogy egy pillanatra megakadt, mintha számolná magában az embereket, aztán mondta hogy igen,én tényleg benne vagyok a top 3-ban. Ezt azóta el is felejtettem, most jutott eszembe. Kicsit azért furcsa volt. Mintha tényleg számolta volna hogy én benne vagyok-e. Szülei egyébként nem élnek, testvérével nincs túl jó viszonyban.

Én úgy gondolom hogy teljesen jól elvagyunk egymással, mióta együtt vagyunk,együtt élünk, közös kasszán vagyunk, már 4-szer voltunk nyaralni, tervezzük hogy jövőre hová megyünk, és a jövővel kapcsolatban is vannak terveink.


2019. okt. 7. 01:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

9-es írta:

"Kisgyerektől eltekintve mindig a társ az első és a gyerek a második."


Szerintem amúgy teljesen jól kifejtette a lényeget. Itt a 90 százalék azt szajkózza, hogy a gyerek, és csak utána jön a társ. Hát nem igazán értek egyet én sem.

Itt az én példám: Özvegy férfihez mentem feleségül, a felnőtt gyerekei nem szeretnek (és akkor még finoman fogalmaztam). Én tényleg megpróbáltam egy bizonyos pontig mindent, aztán már nem érdekelt. De a lényeg, hogy a férjem nem utánuk rohangál, az ő kegyeiket keresi. Ha ők így állnak hozzám (és ezzel az apjuk választásához), akkor így. Élik a felnőtt életüket tőlünk teljesen külön. Mivel így állnak hozzám, nincs közös családozás, férjem nem smúzol nekik, tőlem sem várja el, hogy itt közös családi pofavizit legyen. Ha kettőnknek van egy tervezett nyaralásunk, nem marad itthon azért, hogy unokára vigyázzon mégiscsak. Nem bolygatja fel kettőnk életét azzal, hogy pl. ide szervezi az unoka vigyázást. Tehát tiszteletben tart, nem az van, hogy félretol, és csak a gyerekei számítanak, mert azok a gyerekei. Tart velük kapcsolatot, de az első helyen a felesége áll (ahogy a felnőtt lányainak is a férjük áll az első helyen, nem az apjuk.) Egyébként így normális szerintem. Vagy nem kell újra párt keresni válás/özvegység után.

2019. okt. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14%
Ha én lennék ilyen helyzetben tuti,hogy a gyermekeim az elsõk.Ok a születésük óta az életem részei,az uj társ viszont jóval késõbb lesz az életem része.
2019. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
"Ilyen esetben mi (ki) a fontossági sorrend egy elvált embernél?" - Kérdező, az ember az ember, és nem gép, tehát az egyik embernél ez a "fontossági sorrend", a másik embernél meg az. Én pl. a #9-cel értek egyet azzal, hogy szerintem a kisgyerek se kivétel, mindenképp a párom az első az egyenlők között, mert ő az, akit teljes mértékben szabad akaratomból választottam, szemben a szüleimmel, akiket a sors dobta, meg a gyerekeimmel, akik félig a sors, félig a szabad akarat.
2019. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
10%
Egy normális embernek a gyerek mindenek felett.Akinek fontosabb az új párja az akassza fel magát ha egy f sz vagy p csa fontosabb a gyereknél.Ennyit erről.
2019. okt. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, ha neked a társad "egy f sz vagy p csa", az csak és kizárólag rólad szól.
2019. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen sorrend, másképpen imádom a gyermekeimet és másképpen a páromat, férjet,feleséget.Nem szabad összehasonlitani az érzelmeket.
2019. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs fontossági sorrend gyerek és szerelmes felnőtt emberek között.

Máshogy szeret téged és máshogy a gyerekeit. Mindkettő érzelmi kapcsolat, de teljes máshogy viszonyul az ember a társához és máshogy a gyerekeihez. Nem lehet ezt egy kalap alá venni, főleg nem fontossági sorrendet kialakítani.

2019. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek fontosabb az új párja az akassza fel magát ha egy f sz vagy p csa fontosabb a gyereknél.Ennyit erről."


Tévedsz. Nem egy f...sz vagy egy p...csa, hanem az a TÁRS, akire számíthat az életben.

Szerinted hozzám ugrik és hazajön egyből a gyerekem 9 ezer kilométerről? Pedig imád, és imádom. De ott az élete. Aki segít, gondoskodik rólam, ha kell, az a férjem lesz mindig is. És fordítva is így van.

2019. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért akadt meg,mert hirtelen nem tudta,hogy mit akarsz ezzel mondani.

Hogy mi a fontossági sorrend,az elég nehéz eldönteni.A gyerekek is fontosak kell legyenek meg a párja is.

2019. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Tapasztalatból mondom, a gyerek az első nekik. Szar, de ha bevállaltad, hogy gyerekes pasit választasz, akkor ezt el kell tudni fogadni, nekem is nehezen ment.

De nem azon akadt meg, max azon lepődött meg, hogy hogy jön a munkatársas témához amit mondtál, de ne gondold túl. Tudom milyen ez, én is túl tudom gondolni a legapróbb, legjelentéktelenebb mondatokat is, viszont ezeket el kell engedni, mert a saját érzéseidet bántod meg ezzel. Nincs min aggódni, ezek csak a fejedben vannak.

2019. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!