Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Rossz irányba...

Mit tegyek? Rossz irányba változtam.

Figyelt kérdés

Szóval először is köszönöm aki végig olvassa, és lehetőleg csak normális válaszokat kérnék, nincs szükségem oltásra..

14 éves lány vagyok, mindig jó tanuló, szófogadó voltam. De ezen a nyáron teljesen megváltoztam. Az egész a ballagásommal kezdődött, amikor este bulizni voltam. Sikerült kicsit becsiccsentenem.. aztán jöttek a fiúk.. volt hogy 1 évig rám sem néztek, de ballagástól mostanáig összeszámoltam pontosan 10en akartak velem összejönni. Volt egy 3 napos fesztivál, ahol a legjobb barátnőm összejött azzal a sráccal aki nekem 2 évig tetszett.. ez miatt mind a 3 nap ittam.. Mostanában rászoktam a cigizésre pedig megfogadtam hogy soha nem gyújtok rá. Egy héttel ez előtt volt egy házibuli ahol szintén berúgtam és majdnem összejöttem egy sráccal.. akit én azóta úgy érzem szeretek, de alig beszélünk. Szombaton anyumék nem engedtek bulizni ezért azt mondtam hogy barátnőmnél alszok, közbe meg elmentem bulizni bnőmmel. Ráadásul anyum és testvérem állandóan veszekednek, nem bírom.. tegnap én is összevesztem tesómmal ami miatt olyan ideges lettem hogy beleütöttem a falba a kezem és zúzódásom lett. Most is legszívesebben innék mert elfelejthetek mindent.. de könyörgöm csak 14 éves vagyok úgy érzem tönkreteszem az életem.. mit tegyek? vagy tudok még tenni valamit? segítsetek!


2010. júl. 16. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Hát ha ennyire nem szeretnéd miért csinálod?? Nem muszáj inni cigizni? Nem leszel menő..
2010. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

hát ha még nem tömtek meg páran akkor talán menthető vagy..

nem kell mindig bebaszni..lehet hogy ez szerinted gáz de majd 2-3 év múlva meglátod ha 16/17 leszel

16/f voltam

2010. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Már megtetted az első nagyon fontos lépést, felismerted, hogy problémád van és változtatni szeretnél rajta. Innentől már pofon egyszerű: Ne csináld. Én is voltam ilyen korszakomban, utána úgy megbántam, mint még soha semmit életemben. Ne kövesd el te is ugyanezt a hibát. Én később bevallottam a szüleimnek, akik nagyon örültek, hogy őszinte voltam és ezek után mivel ezt megtettem megbíztak bennem, megbeszéltük a problémákat és soha többé nem tettem ilyet. A dohányzásról leszokni nem tudtam, azt csak 2 év után vallottam be, így felnőtt korom ellenére a mai napig dohányzom. Szóval még most fejezd be. Én elmondanék mindent a szüleimnek a helyedben. Hidd el, hogy ha valakire számíthatsz, azok nem azok a barátok, akik ugyanezt művelik, hanem a családod, aki feltétel nélkül szeret téged és mindig jót akar neked, akármennyire is nem úgy tűnik most.
2010. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Illetve én nem jöttem össze senkivel, hanem én is "barátnőmnél aludtam", meg egyebek. Szóval hazudtam, és erre nincs mentség.
2010. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Lebegjen a szemed előtt, hogy az alkohol sem az okot szünteti meg, hanem a "tünetet". Vagyis lehet hogy eltompít pár órára, de a gondok attól még maradnak.

Kis hercegben van sok jó rész mellett egy fejezet, amikor az alkesszel találkozik. Megkérdi tőle a kisherceg, hogy de miért iszik? Mert boldogtalan vagyok-ez a válasz. És miért vagy boldogtalan? Mert iszom.

Tehát ez egy kör. 14 évesen igen, jól érzed fiatal vagy. Meg egyébként is, az alkohol folyamatos fogyasztásához "nem lehet felnőni"

Plusz az agysejteket nagymértékben pusztítja. De neked kellenek az agysejtjeid még, hiszen tanulnod kell!

Meg hadd ne említem, hogy részeg lányokat miért szeretnek a fiúk...Hát nem a mosolyukért...


1Szóval, fel a fejjel, tedd le a poharat, mert nem oldd meg semmit!

Próbálj beszélni a szüleiddel, hogy Te változni akarsz, mert vannak problémáid.aztán ha sikerül családon belül ezt a belső konfliktusodat oldjátok fel, vagy pszichológus. Aki beszélgetéssel segíthet.

2010. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Most állj le! Az ivással és a cigivel is. A bulizással szintén, hiszen mindkettő melegágya.

Gondold végig, mit szeretnél. Tönkre menni, kiégni, vagy az előtted álló szép diákéveket választani.

Ha elég okos vagy, van visszaut! Ha nem, megjósolhatatan, hol végzed.

2010. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvasom, hogy mellé cigizel is...Na, erről is le kellene szokni, mert nem kevésbé káros, mint az alkohol...14 évesen nagy -nagy akaraterővel még változtathatsz! Hidd el, az eleje lesz csak bitang nehéz, de utána folyamatosan felismered, hogy sokkal jobb ezek nélkül élni!
2010. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

Csak később fogsz rájönni magadtól is arra, amit józan ésszel már belátsz: a cigi és a pia nemhogy nem menő, hanem egyenesen ciki.

Persze, tudom, hogy menőség, haverok, buli, stb., és valahol a fiatalság erről is szól. DE: tudni kell tartani a mértéket mindenben.

2010. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Így tényleg csak tönkreteszed az életed. És persze, hogy tudsz tenni valamit Először is, felismerted a problémát, ez az első lépés. Már csak meg kell oldani, ki kell másznod ebből a jó nagy adag szarból, amibe belekerültél.

Először is, szokj le a cigiről még mielőtt ténylegesen rászoknál! Ilyenkor még sokkal egyszerűbb, ne várd meg, amíg komoly bajod lesz.

A bulizást is vedd vissza kicsit, nem azt mondom, hogy ülj otthon folyton, de szerintem el lehet fogadni, ha egyszer nem engednek el valahova, és nem kell kijátszani a bizalmukat. És ha már bulizol, tedd ésszel! Vegyél vissza az alkoholból, de sürgősen. Ugyanúgy csak "látszat-menedék" a problémák elől, mint a cigi. És legalább annyira egészségtelen. Ráadásul egyszerűen visszataszító, amikor egy lány - főleg egy ilyen fiatal - részeg. Ahhoz nem kell inni, hogy jól érezd magad! Vagy ha már mindenképpen isztok, akkor csak mértékkel, ennek soha nem a lerészegedés volt a célja.


Azt tanácsolnám mindezek mellett, hogy esetleg keress magadnak egy hobbit, amivel le tudod kötni magad, ami érdekel, vagy olvass, sportolj... annyi mindent lehet csinálni :) Ha feszültség van otthon, akkor sem az a megoldás, hogy ripityára töröd a kezed a falon, senkinek nem lesz tőle jobb, neked se. Már két osztálytársam járt így, hidd el, nem éri meg a feszültséglevezetés ezen formáját választani. :)

Szóval összefoglalva mindenekelőtt szokj le a cigiről, bulizásnál legyen kulcsszó a mértékletesség, keress egy hobbit, tűzz ki célokat magad elé, ne hagyd, hogy magával sodorjon ez az őrület, mert semmi jó nem fog kisülni belőle, hidd el... kb. pontosan így vesztettem el az egyik legjobb barátnőmet 3 éve, aki rossz társaságba került, és nagyjából ugyanígy történt minden vele is.

Ne hagyd, hogy te is közröhej tárgyává válj.

2010. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, ezzel tönkreteszed az életed, nagyon jól érzed. De, ha edidg eljutottál, a kövezkető lépés az lenne, ha megoznád a döntést, hogy változtatni akarsz. Rá kell jönnöd, hogy az ital meg a cigi nem old meg semmit. A cigi tönkreteszi a tüdődet, az ital pedig májadat. Tudom, hogy közhely, de az alkohol öl, butít és nyomorba dönt. Ezt tartsd észben, valahányszor inni akarsz. Tudom, hogy ez az az időszak, mikor próbálod megismerni a saját határaid, de próbálj meg nem túllépni rajtuk. Nem mellesleg nincs undorítóbb egy részeg nőnél. Szerintem... Én ugyan nem vagyok cigifüggő, de egy dohányzó, és alkoholt nem megvető szülő mellett nőttem fel, és passzív dohányos vagyok. Néha, mikor padlón vagyok, rámjön a kísértés, hogy hú, de rágyújtanék, vagy innék valamit, aztán eszembe jut: pár évtizedig még szükségem van a tüdőmre és a májamra, nem kéne tönkrevágni őket. Azt is tudom, hogy nem könnyű kibírni a veszekedéseket, de ezt nem neked kell megoldani.

Ha csak most nyáron kezdődött nálad az egész, még nem késő változnod. Egy pasi, sőt senki sem ér annyit, hogy tönkretedd magad miatta. Hagyd magad sodródni az árral, és élvezd ki az apró örömöket. Egy pozitív kisugárzású lány sokkal jobban vonzza a pasikat. És hidd el, még bőven lesz időd rájuk. Ha pedig jó tanuló vagy, akkor valszeg nem egy gyengus gimiben folytatod szeptembertől, úgyhogy először a tanulásra kellene koncentrálnod. Ismerek nem egy lányt, aki kitűnőként került gimibe, aztán inni, bulizni és cigizni kezdett, lerontott hármas átlagra, elcseszte az érettségijét, és ezzel az egész további életét. Most egy szupermarketben gürizik három műszakban, oda is csak ismeretség miatt került be. Ugye nem te akarsz lenni a következő?

2010. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!