Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rengeteget változtam az...

Rengeteget változtam az utobbi 2-3 évben rossz irányba, nem szeretnék elveszíteni mindenkit?

Figyelt kérdés

Van egy párom és egy közös 3 éves kislányunk. Fél éve dolgozom, addig otthon voltam a lányunkkal. Az otthon töltött idő alatt 180 fokos fordulatot tettem.

Valahogy elfogytak a barátaim, nem ápolok igazán jó bensőséges kapcsolatot senkivel. Párom is kezd elfordulni Tőlem, félek Őt is elmarom magamtól.

Tudom a hibáimat, mégis képtelen vagyok ezeken hosszú távon változtatni. Ideig óráig megy, aztán visszatérek ahhoz a Házi Sárkányhoz akit utálok.

Páromat nagyon szeretem, és érzem/tudom hogy elüldözöm, talán lassan egy másik nőhöz üldözöm.

Féltékeny, nagyon nagyon bizalmatlan, rossz indulatú, undok emberré váltam. Nem nagyon hiszek el senkinek semmit, mivel úgy érzem át fognak verni. Semmi önbizalmam, mindenki jobb, szebb, aranyosabb nálam. Nem bízok az emberekben, sem idegenekben, sem közeli hozzátartozókban. Ki akarna egy ilyen nőt, barátot, stb maga mellé!?


Talán tudtok segíteni, tapasztalatokat írni, hogy lehetne ezt legyőzni, kordában tartani ezt. Egy kis önbizalmat szerezni? Legalább azt elérni hogy ha párom mond valamit akkor azt elhigyjem, bizzak benne hogy az úgy van


2011. ápr. 18. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

olyan jó, hogy látod a hibáidat...

sokaknak ez nem megy, mindig a másikat okolják a saját hibájukért

a kicsivel, kicsikkel, együttlét után, bár az életünk legszebb időszaka- mégis nehéz visszaállni, de bízzál benne, keresd a régi barátokat, esetleg többször- bár néha én is úgy érzem (nekem sok gyerekem van), majd csak a nyugdíj után lesz idő..


"Páromat nagyon szeretem" - ez a lényeg, a fontos, ennek kell alázattal alárendelni minden mást!


ne itélkezz folytonosan magad felett (ahogy mások felett sem kell) hibázunk, javítunk, küszködünk mindahányan itt a Földön, nem vagyunk tökéletesek, bár a vágy él a szívben..

azt javasolnám, próbáld a figyelmedet

kifelé irányítani (lehet, hogy a gyes alatt kicsit begubóztál)

jobban, odaadó figyelemmel szemlélni az eseményeket- ez a titka mindennek, nem az "önbizalom" - ha figyelsz a másikra: tudod, mit kell tenned az adott pillanatban.


egy nagy segítség, egy gyakorlat, próbáld meg:

este vonultasd el a napot (pár perc ez):

mi történt, mit tettél, mit tattek mások, sorban reggeltől-estig

nem itélkezve, tényszerűen

nagyon érdekes ez.. sok mindent meglát ilyenkor az ember, amit akkor nem! ráérezhet, mit hogyan kell majd tennie, de nem kell külön ezen gondolkodni, az majd jön...


szeretettel

-anna

2011. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Antóniaa ***** válasza:

Először is, hasonlón mentem keresztüll én is.

Saját tapasztalat:

Ahhoz,hogy önbizalmad legyen, tenni is kell érte. Találj magadnak valami elfoglaltságot, ne csak a családnak élj. Járj tornázni,csinálj valami csajos dolgot. Változtass a külsődön,szépítkezz, vegyél néhány új ruhadarabot. Ha szügséged van diátára, kezdj bele,hogy csinosab légy. Ezzel már jön az önbizalom. Tudom milyen,ha az ember csak a családnak él, és semmi kikapcsolódása nincs. Kell, mert a gyereknek és férjnek sem jó, ha egy besavanyodott házisárkány várja otthon. Itt a tavasz, kezdj bele valami újba. Nekem ez vált be, heti 2 alkalom mozgás (csajokkal), stb... Féltékeny meg ne legyél, főleg ha nincs rá ok. Mindíg azt mondom, az ördög nem alszik, de ha b..tatod, előbb fut egy másik karjaiba,mintha vidám, tündéri feleség várja otthon..

2011. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Jaj olyan aranyosak vagytok, jókat írtatok. (Pl most is már majdnem megbántam hogy kiírtam a kérdést, mert azt hittem mindenki csak le fog hurrogni, hogy miért vagyok ilyen)

Megpróbálom ezeket a tanácsokat megfogadni, hátha segít.

Fogyókúrán most vagyok túl, egész szép eredménnyel.

1 hónapja járok heti egyszer tornázni, ami nagyon tetszik.

Sajnos igaz hogy besavanyodtam, pedig igyekszem, próbálkozom.

De olyan gyorsan felhúzom magam mindenen, veszekszem a kis apróságokon .... vaskalapos lettem talán :D

2011. ápr. 18. 11:42
 4/12 A kérdező kommentje:

Mindíg azt mondom, az ördög nem alszik, de ha b..tatod, előbb fut egy másik karjaiba,mintha vidám, tündéri feleség várja otthon..


Na ezt meg is csináltam. Párom már a második esélyt adja úgymond nekem e téren. Majdnem sikerült belekergetni más karjába, aki nem volt ilyen Sárkány mint én. Ő egy nagyon jó és megértő ember, így mind a 2szer inkább visszahátrált a megcsalástól és mellém állt, hogy inkább próbáljak változni és legyünk együtt boldogak.

A féltékenységem viszont ebből fakad, meg az önbizalom hiányom, mivel tudom hogy én milyen vagyok, így úgy érzem sokszor nálam csak jobbat talál. Pedig bizonyított már hogy én (mi) kellünk neki!

2011. ápr. 18. 11:47
 5/12 Antóniaa ***** válasza:

Hát aki erre lehurrogó választ ad, az olyan is. Itt felismerted a hibáidat,amin változtatni szeretnél,ehhez kéred a jótanácsokat. Ez az első lépés a változás irányába! :)

Mozogj,amennyi csak belefér az idődbe. Ne sajnálj magadtól egy két szép és új cuccot,legyen az ruhadarab, vagy egy drágább kozmetikum. Nekem már az is jólesik,ha veszek 1-2 új kényeztető dolgot a fürdőszobába, és magamra csukom az ajtót.. :)) Itt az internet, találhatsz tök jó női oldalakat hasznos infókkal.. Törődj magaddal, ettől a család nem fog háttérbe szorulni, sőt... örülni fognak, hogy kiegyensúlyozott lettél. :)))

2011. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Antóniaa ***** válasza:
Látod..... Megtehette volna, mégsem tette meg. Kell ennél nagyobb bizonyíték arra hogy szeret Téged? Most gyorsan szedd össze magad, és nézz előre! Legyenek céljaid! Itt a tavasz, csináljatok programokat a gyerkőccel...
2011. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy. Tényleg igyekszem, csak aztán jön egy hullám és megint padlón vagyok.

Sajnos ez mellé a viselkedés mellé elég hülye felfogásom is lett. Így a párom "majdnem megcsalás"ba belebeszélem hogy biztos nem vagyok jó neki, biztos tényleg megcsalt, csak letagadta, biztos most is van valaki, stb. És ezek a sötét napok mikor ilyeneken kattogok, nagyon nehezek, estére teljesen bepörgetem az agyam ezekkel és szét tudnék robbanni. Pedig legbelül meg felfogom hogy pont ezzel a viselkedéssel érem majd el azt amitől rettegek.

2011. ápr. 18. 12:14
 8/12 Antóniaa ***** válasza:
Azt még nem írtad, hogy mit dolgozol? Vagy otthon vagy egész nap? Menyi idős a gyerkőc?
2011. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

2,5 évet voltam otthon a kislányunkkal, Ő most 3 éves, bölcsibe jár.

Irodai munkát végzek, szerencsére nem azt az átlagos, mindennap ugyanolyan munkát. Kollégák, főnökök jó fejek, jól kijövök velük.

2011. ápr. 18. 12:25
 10/12 A kérdező kommentje:

Amíg otthon voltam kezdődött ez a viselkedés, párom is és én is arra számítottunk ha visszamegyek dolgozni, majd minden a régi lesz, sajnos nem így lett.


Még ami fontos lehet, kb 1 éve álltunk saját lábra (külön költözés a szülőktől), és bele kellett tanulnom a munka + gyerkőc + háztartásba egyszerre. Alapból szeretem csinálni mindegyiket, mégis már ezeket is teherként élem meg pl a háztartást. Ilyenkor elgondolkoztatnak azok a boldog, kiegyensúlyozott(nak tűnő) nők, akik jó kedvűen mosogatnak, nevetnek a kollégákra, türelmesek a gyerekkel és imádják párjukat :D Erre vágyom nagyon én is.

2011. ápr. 18. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!