Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsosorban cserediakokhoz...

Elsosorban cserediakokhoz szol a kerdesem. Szerintetek ez eleg ok a fogadocsalad lecserelesehez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olaszorszàgban vagyok cserediak, illetve a gèpemen nincsenek èkezetes betuk, szoval megprobalom igy leirni.

Eloszor is. Van egy nagyon szereto, igazan kedves fogado csaladom, mindenben igyekeznek segiteni, tenyleg!

DE

Egy iszonyatosan kicsi varosban elek, a semmi kellos kozepen, ahol a fiatalok nagyon komolyan veszik a tanulast.... Na most, ez egy cserediak szempontjabol annyira nem jo, ugyanis nincs olyan, hogy suli utàn elmegyek valahova a barataimmal, mert mindenki megy haza tanulni...

DE

Van egy halom cserediak baratom, a baj, hogy mindenki 2 orara lakik tolem, szoval eselytelen veluk talalkoznom, de nagyon hianyoznak es borzalmasan egyedul erzem magam... Milanoban laknak, es mindig egyutt vannak, kuldik a kepeket, chaten beszelunk ugyanugy, de ez megsem az igazi...

Sokat gondolkodtam, hogy hogy oldhatnam meg, es a csaladcsere jutott az eszembe, mert ugy gondolom, hogy ha egy evig egyedul erzem magam (attol fuggetlenul hogy egy masik orszagban elek, ettol meg nem lesz more fun) annak semmi ertelme, hiaba lett kifizetve az egesz program.

Szeretem a fogado csaladom, de nagy szuksegem lenne arra, hogy elmehessek a sracokkal valahova estenkent, vagy egyaltalan olyan eletet tudjak elni, ami egy cserediak elkepzelesenek megfelel. Mert ez, hogy mar 2 hete depresszio van az egyedullet miatt, nem tul jo.

Kerlek, segitsetek merlegelni a helyzetet.


U.I. nagyon aranyos a csalad es az osztalytarsaim is!!



2019. okt. 20. 16:24
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Kedves utolso ket valaszolo:

Igen, tudom. Vallalni kell a dontesemet. Koszonom, hogy a lenyeget szurtetek le a kerdesbol!

2019. okt. 20. 17:06
 12/32 anonim ***** válasza:
56%
Az nem opció hogy hétvégenként elutazol Milánóba? Annyira messze azért nincs.
2019. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
De igen, de joval dragabb lenne.. es nem igazan engedhetem meg magamnak. 12 euro egy vonatjegy Milanoba innen
2019. okt. 20. 17:10
 14/32 anonim ***** válasza:
90%

Azért számíthatsz arra, hogy az új családot nem te fogod kiválasztani, s csöbörből vödörbe kerülhetsz.

Ismerősöm Angliában volt cserediák, hálószobája a "kutyás szoba" volt, egy dán doggal kellett együtt aludnia - egy idő után az ideje ngy részét az iskolában töltötte, szinte csak aludni járt haza. A kaja, amit kapott, a fél fogára se volt elég - itthonról üldtek neki pénzt a szülők miaből naponta kijárt a mekibe, hogy ne haljon éhen. Hetente kb. három mondatot beszélgettek vele, de kibírta.

Egy másik vlamai kis hegyi faluban volt Equadorban, de a család kedves volt, s hetente tartottak 10-20 fős családi bulit, jól érezte magát, de szórakozási lehetőség ennyi. Illetve az ottani fogadó szervezet intézett nekik - az equadori csere diákoknak - egy hetes kirándulást a Galapagos szigetekre.

2019. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igaz... Ez a masik, ami aggaszt, hogy a csaladom nagyon aranyos es nyilvan, nem tudom, hogy a masik milyen lenne... Lehet hogy jo helyre kerulok, de egy rossz csaladhoz..
2019. okt. 20. 17:12
 16/32 anonim ***** válasza:
51%
Neked ez nem kellemes. Ennyi. 100%-ig elég indok a változtatáshoz! Ne foglalkozz gonosz, dögöljön meg a szomszéd tehene is alapon gondolkodó irigykedő gyakorizókkal! Ez a te életed! Nem kell félni a döntésektől!
2019. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%
14-es, az ismerősödnek nem ki kellett volna bírnia, hanem azonnal reklamálnia! Senki nem köteles tűrni a megalázást!
2019. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
na igen... En nem kibirni szeretnem a szituaciot, miszerint sokat vagyok egyedul, ami nem tesz jot a lelki allapotomnak, en jobb szeretek baratokkal lenni.... En elvezni szeretnem az evet, es nem kibirni
2019. okt. 20. 17:17
 19/32 anonim ***** válasza:
6%

gèpemen


Na, most van ékezetes betűd vagy nincs?

2019. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%
Akkor válts, viszont mindenképpen ülj le a családdal beszélni, hogy nem velük van a gond, nagyon örülsz nekik és a családban jól érzed magad, de neked kicsi a település, nincs annyi lehetőség stb. Érezzék, hogy nem ők a hibásak, nehogy tüske maradjon bennük.
2019. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!