Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsosorban cserediakokhoz...

Elsosorban cserediakokhoz szol a kerdesem. Szerintetek ez eleg ok a fogadocsalad lecserelesehez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olaszorszàgban vagyok cserediak, illetve a gèpemen nincsenek èkezetes betuk, szoval megprobalom igy leirni.

Eloszor is. Van egy nagyon szereto, igazan kedves fogado csaladom, mindenben igyekeznek segiteni, tenyleg!

DE

Egy iszonyatosan kicsi varosban elek, a semmi kellos kozepen, ahol a fiatalok nagyon komolyan veszik a tanulast.... Na most, ez egy cserediak szempontjabol annyira nem jo, ugyanis nincs olyan, hogy suli utàn elmegyek valahova a barataimmal, mert mindenki megy haza tanulni...

DE

Van egy halom cserediak baratom, a baj, hogy mindenki 2 orara lakik tolem, szoval eselytelen veluk talalkoznom, de nagyon hianyoznak es borzalmasan egyedul erzem magam... Milanoban laknak, es mindig egyutt vannak, kuldik a kepeket, chaten beszelunk ugyanugy, de ez megsem az igazi...

Sokat gondolkodtam, hogy hogy oldhatnam meg, es a csaladcsere jutott az eszembe, mert ugy gondolom, hogy ha egy evig egyedul erzem magam (attol fuggetlenul hogy egy masik orszagban elek, ettol meg nem lesz more fun) annak semmi ertelme, hiaba lett kifizetve az egesz program.

Szeretem a fogado csaladom, de nagy szuksegem lenne arra, hogy elmehessek a sracokkal valahova estenkent, vagy egyaltalan olyan eletet tudjak elni, ami egy cserediak elkepzelesenek megfelel. Mert ez, hogy mar 2 hete depresszio van az egyedullet miatt, nem tul jo.

Kerlek, segitsetek merlegelni a helyzetet.


U.I. nagyon aranyos a csalad es az osztalytarsaim is!!



2019. okt. 20. 16:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hogy elég, nem azért mentél oda, hogy unatkozz.
2019. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
68%

egyaltalan olyan eletet tudjak elni, ami egy cserediak elkepzelesenek megfelel.


Voltam cserediák középiskolában, aztán egyetemen Erasmus, de nem értelek, az én elképzelésem az volt, hogy tanuljak.

2019. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

1. : Igen, en is erre gondoltam... De nem tudom.. a csalad befogadott, ingyen ellatnak mindennel... Tiszteletlennek ereznem, ha benyognem, hogy nekem ez nem eleg... Mit gondolsz errol? - Koszonom a valaszodat!


2. : 17 eves vagyok, de engem a nyelvtanulas es a kalandok vezettek ahhoz a donteshez, hogy kijojjek. Ezeket figyelembe veve mi a velemenyed?

2019. okt. 20. 16:39
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Tehát te azért mentél ki, hogy szórakozz, csak nem jött be a számításod, mert nem igazán tudtam hogy ez az egész miről szól...

Válts, ha neked ezt nem lesz kellemetlen beismerni.

2019. okt. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
44%
Az a véleményem, hogy rosszul döntött, aki kiengedett. Jobb helyen az értelmes, szorgalmas diák jut ki, nem a pénzes bulikirálynő.
2019. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%

Miért esélytelen, hogy beutazz Milánóba? Olaszországban is van tömegközlekedés, ami lehet, hogy nem hiperszuper, amennyiben faluról beszélünk, de 2-3 hetente azért csak belefér ennyi kellemetlenség, nem?

Egyébként a csereprogram sem a bulikázásról szól elsősorban, hanem a tanulásról. És igen, elég ciki lenne azzal az indokkal családot váltani, hogy “én itt nem tudok olyan funny partykra járni”. Azt is nehezen hiszem el, hogy EGYETLEN olyan embert sem találtál, akivel néha ki lehetne ruccanni ide-oda. Szerintem nem is nyitsz feléjük eléggé, hanem elkönyvelted mindegyiküket otthonülős strébernek. Ezek után ők sem fognak szívesen elhívni magukkal.

2019. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
58%
Simán meg lehet nekik mondani, hogy ők nagyon aranyosak, de te egy nagyobb városba szeretnél menni. a döntéseidben soha ne az vezéreljen, hogy mások mit szólnak hozzá. Nem kell egy évig áldozatot vállalnod csak azért, hogy egy távoli ismerőst meg ne sérts. Elfecsérelt időnek éreznéd azt az 1 évet. Mellesleg ez nekik sokkal kevésbé fontos, mint neked. A saját életed és jólléted a szempont.
2019. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

A tanulas az elso szempontom, ez termeszetes. Es nem igazan illik ram a "penzes bulikiralyno" jelzo, ket evig dolgoztam az osztondijon.

Viszont igen, az egyik fontos oka, hogy itt vagyok az az elet elvezete, a tanulas mellett ezert jottem ki. Valoszunileg minden cserediak ugyanezt mondana.

2019. okt. 20. 16:59
 9/32 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem miért kell így szívni a vérét. Rosszul döntött, megbánta, de szerintem közel sem arról van szó, hogy ne akarna kint tanulni semmit. Nem ez szűrhető le az írásából, nektek pedig nincs jogotok beleképzelni, hogy aztán kioktathassátok. Én teljesen megértem, ha szeretne suli után szociális életet élni, eljárni helyekre. Felteszem 17 évesen itthon is ezt csinálná suli mellett.

Kedves Kérdező! Szerintem simán kérhetsz családcserét (bár nem tudom, ennek mi a menete), de vállalnod kell a döntésedet, eléjük kell állnod. Ha már kint vagy, az legyen számodra élmény, amire később boldogan emlékezel. A pénzről nem is beszélve! Ennyi pénzért szerintem jogod van a módosításhoz.

2019. okt. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Sok szuper embert ismertem meg itt, nem konyveltem el oket semminek, ez butasag!

Nagyon szeretem az osztalytarsaimat, a kisgyerekeket is, akiknel onkenteskedem es a tancos tarsaimat is.

Aranyosak, es kedvesek mind. Az egyetlen gond, ami konkretan a temaja a kerdesemnek, hogy en nem azert jottem ki, hogy minden delutan kuksoljak a szobamba, vagy egyedul setaljak a faluban...

De ne ertsetek felre kerlek, itt is nagyon jofej mindenki. Csak masok az erdeklodesi korok... Ezert gondoltam a cserere. Mert nekem ez nem kellemes

2019. okt. 20. 17:02
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!