Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Musztafa névről?

Mit gondoltok a Musztafa névről?

Figyelt kérdés
Én így szeretném hívni a gyereket, mióta a Szulejmán sorozatban hallottam ezt a nevet, és megtetszett. De a férjemnek nem tetszik, és ő semmikép nem engedi, még második névnek sem. Azt mondja ez itt magyarországon nagyon szokatlan lenne, piszkálnák érte, stb. Ti mit gondoltok a Musztafa névről?
2019. okt. 23. 17:25
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, az a gáz, hogy ezzel a névvel egy (feltételezem meglehetősen ostoba) szappanoperában találkoztál először. Ha nagyon nem is tud róla semmit az ember, az alapműveltéghez azért szerintem az hozzátartozik, hogy legalább már hallotta

Mustafa Kemal Atatürk nevét.


Bár a mai világban már egyáltalán nem ciki ostobának, müveletlennek lenni...

2019. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
85%
Rémes hogy egy ostoba film miatt egy életre kiszúrnál a gyerekeddel.
2019. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
75%
Kár hogy az ilyeneknek is lehet gyereke mint te.
2019. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
76%

Van elég Zejnep, meg Háticcse is már, tuti!! 🤣

Rettenes - szerintem - ez a név! Vegyél kutyát és hívd így, de a gyereknek olyan nevetek ADJATOK KÖZÖSEN, amitől nem fogja mindenki a hasát a röhögéstől!

2019. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
81%
Ha török lenne a férjed, oké. De így? Gondolj bele. Kovács Musztafa. Gyönyörű. Ja, nem.
2019. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Mi is most név keresés alatt állunk. Nézegetem, hogy milyen neveket adnak.

Ajsa, Zejnep, Szelim után a Musztafa se fog kilógni a sorból. Először azt hittem vicc, de tényleg magyar vezetéknévhez adták ezeket a neveket.

2019. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%
Akkor már miért nem Dzsihangir? 😂 Jó, egyébként megértem, nekem a Zehra név tetszik nagyon és találkoztam már holland Zehra nevű nővel. Meg ne legyen ez a mai világban probléma, mikor a gyerekek fele Noel meg Norina meg mittudoménmi. Egyébként miért nem adsz neki egy második nevet, ami kissé gyakoribb és a párodnak is tetszik? Akkor maradhatna a Musztafa is.
2019. okt. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
57%
Régen az emberek kedves rokonokról, sikeres emberekről, figyelemreméltó történelmi nagyságokról nevezték el a gyerekeiket. Most meg az aktuális kedvenc szappanoperám múlik mi lesz csóri gyerek neve.
2019. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
2019. okt. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

#28! Mondjuk Mustafa Kemal Atatürk esetében a "figyelemreméltó történelmi nagyság" kitétel megállja a helyét. Kétségtelenül korának egyik legjelentősebb politikusa volt. Ugyanakkor az is igaz, hogy a személyi igazolványában Kamâl Atatürk szerepelt. Hogy a Mustafa nevet elhagyta, az egy jelképes tett volt annak részeként, hogy az elavult oszmán birodalomból megteremtette a modern Törökországot.


Nem tartozik ugyan közvetlenül a kérdéshez, de egy érdekes eset: Egy ismerősöm megházasodott. A keresztneve ugyanaz, mint a férjéé. Mindegyiküknek most is az a kereszneve, amit születésekor kapott. Aki megmondja, hogy hívják őket, annak fizetek két sört. (ha még nincs 18, akkor két üdítőt)

2019. okt. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!