Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok/tennétek a...

Mit gondoltok/tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nagybátyámmal felesben örököltünk egy régi parasztházat. Egyikünk sem lakik benne, megbeszélés szerint szeretnénk eladni, és a pénzt megfelezni. Öröklés után az első reakciója az volt, hogy ő kifizet engem, aztán visszalépett. Nem hirdetjük sehol, mert ő nem költ hirdetésre, de az ablakon is csak azért van kinn a papír, hogy eladó, mert én kiraktam. Viszont ő abban a faluban lakik, ahol a ház van, és ezáltal használja is. Most éppen lovakat vett, amiket ott tart. Beszéltem ügyvéddel, aki azt mondta, hogy nyugodtan kérhetek bérleti díjat, hiszen a ház kettőnké, és csak ő használja. Én viszont nem szeretnék vitatkozni, veszekedni, pereskedni meg pláne. Igyekszem jó viszonyt tartani kettőnk között, de sokszor úgy érzem, hogy hülyének néz. Ha tényleg el akarja adni a házat, minek visz oda lovakat??

Most jött egy lehetőség, hogy lehet, hogy sikerülne eladni (kb. olyan 60% esély van rá), de ez belekerülne 20.000 Ft-ba. Aminek a felét nem nagyon akarja kifizetni. Engem már nem érdekel, kifizetem helyette, de mit csinálok akkor, ha a vevő tényleg megvenné, és nem írja alá a papírokat?? Mert csak mondja, hogy eladná, de igazából kényelmes, hogy van.


2010. márc. 13. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hirdetéseket lehet feltenni neten egy millió helyen teljesen ingyen! Tehát nem kell rá költeni egy fillért se!

Próbáld meg igy meghirdetni. Ja és minél előbb tisztázd vele,hogy mi legyen,hogy akkor el akarja-e adni a házat,vagy kifizet téged vagy mi legyen. Szépen felnőtt emberek módjára üljetek le és beszéljétek meg. Nem kell veszekedni,csak tisztázni a dolgokat.

2010. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ne legyen már nehéz egy rokonnal nyíltan bszélni..ez csak üzlet..pénz.Ha megharagszik akkor is el kell adni a házat,.Kőzőldd vele,hogy ha használni akarja továbbra ia a házat,akkor fizessen ki,és akkor az ővé lehet.Ne bérleti díjat kérj.
2010. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nehéz ügy.

De kénytelen leszel konfrontálódni, ha a nagybátyád így áll hozzá. De az is lehet, hogy úgy van vele, hogy addig használja míg nincs komoly vevő. Szóval azért lehet érdemes lenne vele leülni megbeszélni.

Pl hívd át egy ebédre ... és családias légkörben próbáljátok tisztázni kinek mi az érdeke. Merthát neked is éppúgy jogod van hozzá, mint neki.

De ha ez sem megy, akkor szerintem kezd el használni te is a házat... pl add ki a felét bérlőknek, vagy "lótartóknak" vagy nem tudom mire lehet használni egy parasztházat.

Szóval vedd birtokba azt ami megillet, és ha tényleg át akar verni, akkor nem fog neki tetszeni, hogy te is ott lábatlankodsz, vagy használod valamire a kecót.

2010. márc. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!