Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Daganatos beteg voltam, de az...

Daganatos beteg voltam, de az orvosok szerint 98%, hogy meggyógyulok. Van esély arra, hogy örökbe fogadhassak babát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

drukkolok , hogy teljesen meggyógyulj!!


az orokbefogadas.net-en fenn vannak az örökbefogadás feltételei...sajnos nekem most nem nyitja meg a net az oldalt.

2010. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Majd én gyorsan megnézem neked
2010. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az örökbefogadó személyisége és körülményei vizsgálata örökbefogadás előtti eljárás keretében kerül sor annak megállapítására, hogy ez alapján alkalmas-e gyermek örökbefogadására. A gyermekvédelmi szakszolgálat a kérelem beadásától számított 60 napon belül tájékoztatja az örökbe fogadni szándékozó személyt az alkalmassági vizsgálat eredményéről.


Az örökbefogadás előtti eljárást magyar lakühellyel rendelkező szmeély örökbefogadási szándéka esetén a lakóhelye szerint illetékes gyermekvédelmi szakszolgálat készíti elő. Ha az örökbefogadni szándékozó házaspár különböző gyermekvédelmi szakszolgálatok illetékességi területén lakik, az örökbefogadás előtti eljárás bármelyik házasfél lakóhelye szerint illetékes gyermekvédelmi szakszolgálatnál lefolytatható.


A kérelem előterjesztése


Az örökbe fogadni szándékozó személy kérelmet terjeszt elő, amelyben nyilatkozik


az örökbefogadás szándéka indokairól, valamint az örökbe fogadandó gyermek(ek)re vonatkozó elképzeléseiről, ezen belül az általa örökbe fogadni szándékozott gyermekek számáról, illetve arról, hogy vállalja-e testvérek örökbefogadását, az örökbe fogadandó gyermek(ek) koráról, arról, hogy vállalja-e egészségileg károsodott gyermek örökbefogadását, a korábban kezdeményezett örökbefogadás előtti eljárás eredményéről, arról, hogy alkalmassá nyilvánítása esetén hozzájárul-e a természetes személyazonosító adatainak az örökbe fogadni szándékozó személyek országos nyilvántartásába vételéhez, annak tudomásulvételéről, hogy az örökbefogadásra való alkalmasság feltétele az örökbefogadás előtti tanácsadáson és felkészítő tanfolyamon történő eredményes részvétel.


A gyermekvédelmi szakszolgálat a kérelem előterjesztésével egyidejűleg, de legkésőbb 15 napon belül, írásban tájékozatja az örökbefogadni szándékozót az örökbefogadás feltételeiről és arról, hogy alkalmasságának megállapítása érdekében az általa meghatározott helyen és időpontban vizsgálaton, illetve tanácsadáson és felkészítő tanfolyamon kell megjelennie, valamint arról, hogy családi és lakáskörülményeiről a helyszínen győződik meg.


Ha az örökbefogadni kívánó személy alkalmassági vizsgálaton, illetve tanácsadáson és felkészítő tanfolyamon nem jelent meg és távolmaradását nem mentette ki, illetőleg a környezettanulmány elvégzését nem teszi lehetővé, kérelmét visszavontnak tekintendő és az eljárás megszü

2010. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2.voltam
2010. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Annyira aranyosak vagytok!! Én is kerestem már, de ilyen részletesen nem tér ki rá. Mivel már nem lehet babám, attól félek, hogy a rengeteg örökbefogadási kitétel mellett, ez lesz a legnagyobb probléma, mert ezt már nem tudom semmissé tenni. Ott van a papír a műtő orvosomnál a terápiám vezetőjénél és a körzeti o-nál is...
2010. júl. 18. 10:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Reméljük nem lesz olyan nagy probléma!! :)
2010. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha már meggyógyultál, biztosan kiállítanak neked egy papírt, hogy egészséges vagy, szerintem


bárki lehet beteg, vér szerinti szülő is.


szerintem pszichológiai alkalmasság, anyagi háttér/fix munka stb fontosak.

2010. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Annyira jó lenne, ha igazatok lenne!! Minden jót Nektek, jó egészséget és sok boldogságot!! Köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 18. 11:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Neked is sok boldogságot és egézséget
2010. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is kívánom, hogy sikerüljön örökbe fogadnod egy gyermeket, akit nagyon szerethetsz.
2010. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!