Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnád hogy a gyereked a...

Elfogadnád hogy a gyereked a volt férjed barátnőjét anyucikának hívja? A nő a gyereket, pedig életemnek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 18. 23:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
Hát én nem igazán... De lehet velem van a baj.
2019. nov. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
48%
NEM
2019. nov. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Fiam Ildi nénének hívja a volt férjem feleségét. A feleségnek is van az előző kapcsolatából egy fia, de mindenhol azt mondja 2 kicsi fia van akiket imád. A fiam engem Anyucikának. Engem nem zavar, mert ennek ellenére pontosan tudja, hogy ki kicsoda. Mi a volt férjemmel meg arra törekedtünk, hogy bár mi elváltunk, de a gyereknek a szülei mi vagyunk. Békét teremtünk inkább.

Amúgy a az új feleség fia aki a fiamtól 3 évvel fiatalabb engem is Angi nénének hív. Azt mondja mindenkinek, hogy a nagynénje vagyok.

2019. nov. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

3-as, ez tökjó.


Elvált szülők gyermeke vagyok, felnőtt nő. 14 voltam, mikor megszületett a féltestvérem apánk a közös. Rémesen volt tálalva, rémes volt végig, anyám is rosszul kezelte.

Saját gyerekem nincsen. Mint nő, el tudom képzelni, hogy összejövök egy fickóval, akinek van egy gyermeke, és én ezt a gyereket el tudom fogadni, és tudom szeretni, és tudok vele teljesen normális és kedves lenni. Jó mondjuk van a gyereknek egy anyja.... Azért énbennem ez bennem lenne sztem


De amikor én voltam a gyerek: 1. agyonvágott, hogy lesz féltestvérem, végig katasztrófa volt. 2. én mindig normálisan beszéltem azzal a nővel, értelmiségi volt, ő is normális volt velem, de túlzásba nem vittük, és például sosem bújtam belé vagy valami. 3 hát nem tudtam volna anyucikának hívni. Ha én lennék az anya és az én gyerekem hívna egy másik nőt anyucikának, az megviselne 4. Anyám közölte, mikor kiderült, hogy apámnak gyereke lesz, hogy reméli, hogy én majd elhatárolódok tőlük, és sosem fogom őket elfogadni. Úgy kábé megpecsételődött a sorsom vagy tizenvalahány évre, k jó volt. 5. apám és családja az elfogadás, szeretés, imádás dumát nyomta.


Azért írtam le, (bár nálatok barátnő van, féltestvér nincs) mert javasolnám, hogy kérdezd meg a gyereket, hogy miért hívja így (ne ess hanyatt, ha azt mondja, hogy szereti, attól még téged szeret, te vagy az anyja, és nélküled elveszne), és beszélgessél vele, hogy neked ez rosszul esik, mert te vagy az anyukája, és milyen megoldást javasol erre a gyerek.


Ne cseszd le a gyereket, hanem beszéljétek meg. Ennyi lenne

2019. nov. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
43%
Persze hogy elfogadnám. A barátnőmék kislánya többnyire nálam nőtt fel (már 20 éves) és anyunak hív, na jó néha a nevemen de szokott becézgetni így.
2019. nov. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%
"Elfogadnád hogy a gyereked a volt férjed barátnőjét anyucikának hívja? A nő a gyereket, pedig életemnek?" - voltaképpa döglött lótetüt se érdekli, hogy elfogadnám-e vagy nem... a gyerek nem a tulajdonom, hanem egy másik ember, mindenkit úgy hív, ahogy akar - HA a másik félnek is megfelel. Azt gondolom, hogy megengedhetetlen, hogy a gyereknek előírják, kit hogyan hívhat... leszámítva persze azt az egy embert, akit épp így vagy úgy hív.
2019. nov. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
54%
Nehezen fogadnám el, de nagyon sok dologtól függ. Mennyi idős, kinél él , milyen a kapcsolat a szülőkkel, mennyi ideje tart a volt férj kapcsolata. De az egyik válaszolónak igaza van, meg lehet kérdezni a gyereket , és el beszélgetni vele a dolgokról. De ha a barátnővel beszélő viszony van, akár vele is le lehet ülni,hogy téged zavar,hogy így hív, bár magamból kiindulva lehet,hogy csak becézés. Mint a szívem,drágám ,stb.
2019. nov. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt egy cuki nevelt fiam, 5 éves volt mikor megismert, sokszor leanyázott a saját édesanyja előtt is (nagyon jo volt a viszonyunk), senkinek nem volt baja vele, aztán 14 évesen is leanyuzott, de csak hogy bosszantson a kis piszok, csak 18 év van közöttünk. Mai napig imadom, bár sz apjával már tizenéve szetmentunk.
2019. nov. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem lennénk féltékenyek vagy nem ragaszkodnánk egy kialakult trendhez,akkor boldogabbak lennénk attól,hogy a gyermekünket valaki édesanyaként szereti és a gyerek úgyanúgy viszont-szereti!

Milyen jó lenne,ha azoknak a gyerekeknek is jutna hasonló jó érzés akikkel nem törődnek!

Engem nem zavarna a kérdésben felvetett dolog,örülnék,hogy a családomat valaki hozzám hasonlóan szereti!

2019. nov. 19. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
34%
Azért ott nem lehet minden rendben a gyerek és a biológiai anyu között ha a gyerek simán másnak mondja ezt.
2019. nov. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!