Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnád hogy a gyereked a...

Elfogadnád hogy a gyereked a volt férjed barátnőjét anyucikának hívja? A nő a gyereket, pedig életemnek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 18. 23:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
15%
Hogyhogy elfogadnám-e? Kénytelen lennék, ha egyszer ez jön ki a szájukon. Legfeljebb annyit tehetnék, hogy kifejezem a nemtetszésemet.
2019. nov. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%
El. Örülnék, hogy szeretik egymást. A gyerek csak nyer vele és az en életem is könnyebb lesz, ha nem ellenség az apa új partnere. A gyerek nem hülye, tisztában van vele, hogy kik a valódi szülei
2019. nov. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%

Akkor már az is baj, ha a másik nő szereti a gyereket és viszont? Jobb a gonosz mostoha felállás?

Tipikusan az a helyzet, amikor nincs probléma, hát generálunk egyet.

2019. nov. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
18%

Anyucika? :(

Három saját gyerekem van, de ez a szó... Kiráz a hideg és borsódzik a hátam tőle, soha sem szerettem! A gyerekeim csak akkor mondták, ha idegesíteni akartak. Számomra olyan, mintha a gyerek végtelenül alárendelt lenne és amolyan behízelgés (talpnyalás?) van ebben a szóban... :( Mint a diktátoroknál...

Persze, tudom, hogy csak én látom így.

2019. nov. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
58%

"Azért ott nem lehet minden rendben a gyerek és a biológiai anyu között ha a gyerek simán másnak mondja ezt."


Ezt nem tudom, miböl következtteted ki, azt ugyanis nem írta a kérdezö, hogy az igazi anyját hogy szólítja a gyerek.

A családban van elvált pár, a gyerekek az anyjukat anyának, az apa feleségét meg anyunak szólítják (nem rájuk lett kényszerítve, nekik így tetszik), és ezzel SZERENCSÉRE egyiküknek sincs semmi problémája.

Ez ugyanis CSAK ANNYIT mutat, hogy a gyerek mindkét szülönél jól érzi magát.

2019. nov. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
20%

Azért a barátnő is igen furcsa, hogy nem magyarázza meg a gyereknek, hogy ő nem anyuci, anyucika stb, hanem xy néni, apu tarsa.

El nem tudom képzelni hogy hasonló helyzetben jól esne hogy leanyuz egy másik nő gyereke. Kinek akar ezzel üzenni, és mit?

2019. nov. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
41%
Igen el.
2019. nov. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
43%

16!


Hacsak a gyerek nem értelmi fogyatékos, tudja, hogy ki az anyja. Nem kell itt semmit magyarázni. Ha a gyerek úgy érzi, az anyucika a megfelelő megszólítás, akkor azt használja.

Vadidegen gyerek nem fog engem anyucinak szólítani csak úgy. Az megtörtént már, nem egyszer, hiyg a gyerekem barátai anyának szolitottak. Külföldön élünk, itt Anja egy női név, anyának ejtik, azt hitték, az a nevem. Elmondtam, hogy ez esetben ez nem név, hogyan szolitsanak és ennyi.

2019. nov. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem lehet jobban lenni mostohaanyuval de ha bio anyuval normális a kapcsolat akkor eszébe se jut a gyereknek anyunak hívni mást. Nekem nagyon jó a kapcsolatom anyukámmal és tiszteletlensegnek érezném mást így szólítani, meg eszembe nem jutna. Szóval biztos hogy van ott valami a háttérbe.
2019. nov. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%

Visszakérdezek: és ha a vér szerinti anya nem fogadja el, akkor mi van? Max. annyi, hogy a gyerek megtanul hazudni és titkolódzni a saját anyja előtt. Ezután majd teelőtted "Ildi néni" lesz az, aki szemtől szemben "anyucika". És persze a gyerek egy mukkot sem fog szólni arról, hogy őt ez a hölgy életemnek hívja. Ugyanígy tartani fogja a száját a volt férj (és ha találkoznak, a férj barátnője is) a vér szerinti anya előtt.

És a gyerek nem az anyjával lesz őszinte érzelmi kapcsolatban, hanem az apja barátnőjével. Ha 14 éves elmúlik, és ő dönthet róla, lehet, hogy ott is hagyja az anyját és az apjához (és "anyucikához") költözik. Anyuka meg nézhet, mint hal a szatyorban - és perkálhatja a tartásdíjat, amit ő kapott eddig.

Szóval azt tanácsolom, ne szítsd ilyenen a feszültséget, mert csak a gyerekedet távolítod el magadtól!

2019. nov. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!