Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért féltenek ennyire e...

Miért féltenek ennyire e szüleim? Mit csináljak hogy hagyjanak békén?

Figyelt kérdés

Én imádok késő este kint sötétben sétálni a barátommal. Ilyenkor tudunk nyugodtan beszélgetni, gondolkodni és olyan jó a friss levegőn. Egesznap suliba ülök haza megyek tanulok takarítok pakolok és csak később érünk rá kimenni.

Már régtol ismerem a barátom nem fog megerőszakolni. Most az a bajuk a szüleimnek hogy mindennap kimegyunk este.. De ha nekünk ez jó miért ne?


2019. dec. 6. 21:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
23%
Majd Hellmano mindjárt jön a megoldással.
2019. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem amíg velük egy háztartásban laksz és ők tartanak el, addig van joguk beleszólni. Gondolom aggódnak is érted, másrészt suliba mész reggel, meg ők is szeretnének pihenni.
2019. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Félteni fognak, mert akárhány éves leszel, ők mindig azt a kisgyereket fogják látni, akit felneveltek. Más kérdés ha a korod miatt jobban figyelnek erre, mert ez kora tini probléma, nem felnőtt párkapcsolati kérdés.
2019. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De én már 19 éves vagyok.

Igen suliba megyek de mindig éjfél után fekszünk le aludni hétvégén is és már nagyon régtol nekem ez van megszokva

2019. dec. 6. 21:22
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Attól, hogy 19 vagy, a helyzeten semmit nem változtat.

Próbálj kicsit megértőbb lenni a szüleiddel.

2019. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Jobban örülnél, ha le se szarnák merre vagy? Ez csak elsőre hangzik olyan jól. Volt - valamilyen szinten még van is - egy olyan volt osztálytársam-haverom aki elindult reggel fél hétkor és ha este 11kor ért haza az se érdekelt senkit, az anyja zombi-módon bámulta a tévét, az apja meg nem is élt velük. Akár napokig is ellehetett volna az utcán, nem is keresték volna, ennyire leszarta az anyja. És voltunk akkor 11 évesek.


Szomorú ez. Csak elsőre hangzik ez "nagyszerű dolognak". Azért jó érzés, ha tudod, hogy valakinek számítasz, még akkor is, ha ez egy kicsit terhes dolog néha a számodra.

2019. dec. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindegy, hogy milyen környéken sétáltok.

Lehet, hogy az idegesíti őket, hogy későn fekszetek és nem pihenitek ki magatokat, vagy későn is keltek és el van csúszva a napotok.

Nyári estén inkább megértem. Ilyenkor decemberben nem tudom, miért jó este 10 után kint csámborogni.

2019. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem friss levegő van kinn, hanem fagy.
2019. dec. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Suliban ülsz, hazamész, de azt kétlem hogy mindennap kell pakolnod, takarítanod. Ha egyik nap rendet csináltál, az kitart másnapig legalább. Megcsinálod a házid és este 6-7 felé kimész a barátoddal. Nyolcra otthon vagy, az még nem késő este, mégis belefér a séta.


Amikor meg dolgod van, akkor meg nem mész ki vele. Még nem vagytok sem élettársak, sem házasok. A szüleiddel élsz egy háztartásban egyelőre. Természetes, hogy többet akarsz a barátoddal lenni, és ez kéne ösztönözzön arra, hogy tegyél a közös jövőtökért. Építsétek fel az életeteket, és majd akkor lehet késő éjjel a saját udvarotokban kettecskén ücsörögni, vagy sétálni. Addig meg türelem.

2019. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De én mindennap takarítok porszivozok mert hosszú hajam van és mindenhol van belőle. Mosnom is kell mindennap.
2019. dec. 7. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!