Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyaláson ha nem...

Hagyatéki tárgyaláson ha nem vagyok jelen, akkor elesek az örökségtől?

Figyelt kérdés

Meghalt egy rokonom, többen vagyunk örökösök. Én még nem kaptam meg a hivatalos értesítőt, de van aki már igen, és elmondták nekem is a dátumot...

Sajnos pont akkor lesz januárban, amikor egy fontos munkahelyi programom lesz. Még próbaidős vagyok, ciki lenne épp nekem hiányoznom.


Az az igazság, hogy a hagyatékira meghatalmazottat sem szívesen küldenék.


Ha se meghatalmazott, se magam sem jelenek meg, akkor elesek az örökségtől automatikusan, vagy nem?

Ott a tárgyaláson mibe lenne beleszólásom egyébként?



#hagyaték #hiányzás #tárgyyalásról
2019. dec. 8. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
A hagyatékit meg fogják érteni próbaidő alatt is, ez nem önként választott dolog, és semmi ciki nincs benne.
2019. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem esel el.

Küldhetsz meghatalmazottat (ügyvédet is).

Illetve mivel hivatalos ügy, ezért a munkahelyed köteles elengedni!

2019. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Bizonyára megértik, nem is erről van szó. Hanem ha egy mód is van rá, akkor nem szeretnék a munkahelyről hiányozni.

A hagyatékin várhatóan nem lesz vita, nagy vita semmiképp, és beleszólásom úgy sejtem úgysem lesz semmibe.

Ez végülis nem egy per, hanem a jegyző elsorolja ki hányad részben örököl, nem?????????????????

Nekem valaki azt mondta, hogy ha nem értek valamivel egyet, akkor ott úgysem tehetek semmit, akkor perrel kell folytatni. Én úgy vagyok, hogy ami jár, annak örülnék, pereskedni úgysem akarok. Kapok, amit kapok, nem a meghalt rokonom örökségén fogok meggazdagodni.

Tehát szívesebben erősíteném pozíciómat az új munkahelyen, minthogy ott legyek egy tárgyaláson, ahol cselekvési lehetőségem úgysincs.


De nem voltam még hagyatékin, csak ilyen szóbeszédekből sejtem hogy zajlik.



Tényleg, most komolyan. Ha nem vagyok jelen nincs örökség?

(Mert azért csak úgy elszalasztani sem szeretném az örökséget, bármilyen kevés is.)

2019. dec. 8. 10:41
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát és meghatalmazottat sem szívesen küldenék, mert 2 ember akiben megbíznék, ők sem érnek rá akkor. Ügyvédem nincs...
2019. dec. 8. 10:44
 5/17 A kérdező kommentje:

Esetleg ha olyanok válaszolnának, akik voltak hasonló cipőben, és nem voltak jelen hagyatéki tárgyaláson.... ha ők leírnák, mi történt, annak örülnék!


Vagy aki volt olyan hagyatéki tárgyaláson, ahol rajta kívül más örökösök is voltak, de nem jelent meg mindenki, az le tudná írni, hogy mi történt a nem jelenlévővel? Megkapta a részét az örökségből, vagy nem?


Akiknek tehát biztos infóik, tapasztalataik vannak, azok válaszát várom, köszönöm!

(Ezek talán másoknak is hasznosak lehetnek még a jövőben....)

2019. dec. 8. 10:47
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem esel el az örökségtől, ha nem jelensz meg. Legalábbis, ha minden ténnyel tisztában van a közjegyző. Viszont nem tudod képviselni az érdekeidet, ha mondjuk a rokonsági fokon túli örökségen kívül bármit el szeretnél érni, pl. valami adott tárgyat szeretnél megkapni, vagy ha tudomásod van róla, hogy egy örökösnek már előre kiadta a részét az elhunyt, ajándék formájában.

Lehet ugyan halasztást kérni, de nem biztos, hogy egy sokadik örökös esetén egy ilyen munkahelyi program elegendő indok lesz.

Hívd fel a közjegyzőt, és beszéld meg vele, mennyire fontos jelen lenned.

2019. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Van ingyenes jogszolgálat, érdeklődj!

Nem zárhatnak ki az öröklésből, ha nem vagy ott. Akkor van gond, hogy így nem utasíthatod vissza, ha adósságot is örökölsz.

Szerintem menj el a hagyatékira!

2019. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem mit kell nyafogni, meg kéretni magad, mint valami fürdős k...


Vannak az életben dolgok, amiket meg kell csinálni, ha tetszik, ha nem. A munkahelyi sörözés nem olyan fontos, mint egy hagyatéki tárgyalás. Ennyi.

2019. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

A hagyatékinak van egy közjegyzője. Az önkormányzat megmondja, hogy ki az.

Hívd fel és kérdezd meg ugyanezt tőle.

Nekem már az is fura, hogy te nem kaptál értesítést.

2019. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is megérné kihagyni a bulit ezért. Én nemrég örököltem, valami telek hangyaphaszomnyi részét, és ha nem megyek el, most az enyém lenne, és intézhetném vele a hülyeségeket, így ott helyben le tudtam mondani egy másik örökös javára. Utólag ez szívás lenne, én sem akartam ügyvédet fogadni.
2019. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!