Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyaláson ha nem...

Hagyatéki tárgyaláson ha nem vagyok jelen, akkor elesek az örökségtől?

Figyelt kérdés

Meghalt egy rokonom, többen vagyunk örökösök. Én még nem kaptam meg a hivatalos értesítőt, de van aki már igen, és elmondták nekem is a dátumot...

Sajnos pont akkor lesz januárban, amikor egy fontos munkahelyi programom lesz. Még próbaidős vagyok, ciki lenne épp nekem hiányoznom.


Az az igazság, hogy a hagyatékira meghatalmazottat sem szívesen küldenék.


Ha se meghatalmazott, se magam sem jelenek meg, akkor elesek az örökségtől automatikusan, vagy nem?

Ott a tárgyaláson mibe lenne beleszólásom egyébként?



#hagyaték #hiányzás #tárgyyalásról
2019. dec. 8. 10:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Menj el a hagyatekira. Ne legy hulye.

Ott ismertetik veled az orokseged. Meg megtudod,ki mit kap.


Minden felnott ember elmegy a hagyatekira.

2019. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem kaptál értesítőt, akkor lehet, hogy nincs is tudomása rólad a közjegyzőnek, így lehet, hogy nem is örökölsz. Vagy majd utólag tudod elérni, ami nagy hercehurca lesz, ahelyett, hogy elmennél. Ha már mindenképp nem mész el, akkor hívd fel a közjegyzői irodát és szólj nekik.
2019. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Közben megkaptam én is a levelet. Amilyen a posta, ráadásul mifelénk a helyi postás sunnyog, és nem jár mindenhol mindennap, van, hogy csak hetente egyszer hozza az egész heti postánkat.... De az a dátum, ahogy jelezték a többiek.

És nem sörözgetésről van szó. Szakmai, ha nem is mindennapi feladatom, nem pótolható, viszont azt sem szeretném, hogy ne legyen munkám, ha nem veszek részt rajta....


A ki mit kap nem egyértelmű?


Ha tudja a közjegyző, hogy kik az örökösök, és ott a hagyatéki lista, akkor minden tétel oszlik olyan arányban, ahogy mindenki a rokonsági foka szerint törvény szerint örökölhet, nem??

Vagy tévedek?

2019. dec. 12. 10:40
 14/17 anonim ***** válasza:
92%

#13

Szoktak "érdekes" dolgok lenni a hagyatékin, de szerencsére van mód fellebbezni, ha valamiért akadályoztatva vagy és a hagyaték egyértelműen nem fedi az elképzeléseidet.

2019. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem te már eldöntötted, hogy a munkahely a fontos.
2019. dec. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

14-es vagyok

Az lemaradt, hogy az értesítés küldőjének (gondolom a közjegyző) írásban jelezd, hogy a hagyatéki tárgyaláson nem tudsz megjelenni! Ha ismert az email címe, akkor az is elegendő.

2019. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, elmentél a hagyatéki eljárásra? Mennyit örököltél?
2021. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!