Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegyem utcára egy kisgyerekkel...

Tegyem utcára egy kisgyerekkel? Mennyi az, amennyit el kéne még viseljek?

Figyelt kérdés

Egy közeli rokonom hozzám költözött a 11 éves lányával. 2-3 hétről volt szó, ez szeptemberben volt... Mondta, hogy majd ha kicsit összeszedi magát anyagilag, akkor elköltöznek, de azóta sem. Sőt, olyanokra szórja el a pénzt, hogy csak lesek. Pl. most is Bécsbe mentek a lányával a karácsonyi vásárra, előtte a lányának vett új telefont 90 ezerért. Minden nap gyorséttermezés, meg pizzarendelés. Közben a rezsibe egy forintot nem ad bele, pedig minden este 2-szer csurig engedik a kádat, a lámpákat én kapcsolom le mindig mindenhol, a termosztát is 24 fokra van állítva folyton, mert "ők fáznak". Ha veszek valamit magamnak, és esetleg nem eszem meg rögtön, másnapra tuti nyoma sincs.

A lányával folyton veszekszik, olyankor fejhangom ordít, de már a szomszédok is szóltak emiatt (társasház..). Mivel itt laknak, hozzám senki nem jöhet, mert a lánya ott ül közöttünk, és hallgatja a szót. Nem azt mondom, hogy hétpecsétes titkokról beszélünk a barátnőimmel, de a szexuális életünk részleteit nem egy kiskamasz előtt akarnánk megvitatni, vagy a párkapcsolati bajainkat. Hazajövök délután, és az a program, hogy utánuk pakolok, takarítok. Arra nem veszik a fáradtságot, hogy a pizzásdobozokat kidobják a nappaliból, inkább ledobják a kanapé mellé.


Már utaltam rá, hogy jó lenne ha mennének, vagy keresnének mást, ahol laknak, de semmi.


2019. dec. 10. 15:44
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
99%
Már rég kitettem volna gyerek ide gyerek oda.
2019. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
98%
Szèpen kihasználnak az biztos...
2019. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
93%

Nos, ha ilyen balek vagy akkor meg is erdemled a fejostehen/cseled szerepet!

Hat hulyek lennenek koltozni, nalad elso osztalyu a kiszolgalas, raadadul ingyen!

2019. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
99%
Már októberben kitettem volna őket.
2019. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is egy ostoba balek vagy. Neked ez jó, azért hagyod. Mégis mit vársz innen? A gyakorikommandó rakja ki őket?
2019. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
22%
Ha pasi vagy, akkor kérd meg fizessen a nő a testével. Ha meg nő vagy, akkor kérjél érte pénzt. Hihetetlen milyen palimadarak vannak.
2019. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen feltételekkel én nem költözhetnék oda?

Közeli rokon? Testvér, unokatestvér?

Ezektől még nagyobb szemétség ez.

Most már akármit csinálsz, te leszel a rossz, akkor meg már úgyis mindegy!

Már októberben ki kellett volna raknod őket, ha látod a tendenciát, hogy nem igyekszik gyűjteni!


Mivel ilyen kihasználható és vajszívű vagy, mondd meg nekik, hogy a karácsonyt nem akarod telibe tojni, de január 2-án kiteszed a cuccukat az ajtó elé, úgy intézze a további életüket!


Én biztos ezt meg is tenném, de még a zárat is lecserélném!

2019. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem beszélj egy ügyvéddel, hogy mik a lehetőségeid. Kiskorút semmi esetre nem tehetsz utcára! Akkor se, ha illegális lakásfoglaló (szülőkkel együtt).

Nem olcsó mulatság, de célra vezethet, a kikapcsoltatod a közműveket egy időre. Tévé, net, villany, víz, fűtés. Aztán széttárt karokkal közlöd, hogy te tartod el őket, elment a spórolt pénzed, sajna kikapcsolták. Nincs, nem is lesz.

Ezzel persze te is szívsz, de ha belengeted, hogy így a gyámügy elveszi a gyerekét, talán megmoccan.

A másik, drágább megoldás, ha kiveszel nekik egy lakást, és oda átköltözteted. Kijelented, ha voltál olyan buta, hogy bejelentetted. Ha nem, akkor ügyi vagy, és zárcsere. Onnantól az anya dolga, hogy fizesse a lakást, és ne jusson utcára.

Sajnos azt nem teheted meg, hogy összecsomagolsz és lendülettel hajítod ki őket, mert a 11 éves kiskorú. Kiskorú veszélyeztetése, stb.

Ezért KELL ügyvéd, aki elég dörzsölt, és segít kiebrudalni.

2019. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
94%

Már bocs, de te vagy az év balekja.

Gyomorforgató ez a sztori.

Aki így szórja a pénzt, és otthon érzi magát más lakásában, menjen, ahova akar.

2019. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Persze, már bánom, hogy beengedtem őket. De bejelentve ide nincsenek.


Azért segítettem, mert kiskoromban ő rengeteget vigyázott rám, vitt nyaralni, stb. És gondoltam pár hétbe nem halok bele. Amikor meg kezdtem mondani, hogy menniük kéne, jött az ömlengés, hogy jaj nélkülem ők az utcára kerültek volna, és milyen jó, hogy segítek, sosem fogja tudni ezt nekem meghálálni.

2019. dec. 10. 16:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!