Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha talalkoznatok egy olyan...

Ha talalkoznatok egy olyan emberrel, akit belso tulajdonsagai alapjan akar parotoknak is el tudnatok kepzelni, lemondanatok rola kulso fogyatekossaga miatt?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy mondjuk, van egy kedves, helyes ferfi vagy no, de santa, egy karu vagy akar toloszekes, belsore epp olyan, ahogy megalmodtatok az igazit. Mit tennetek? Oszinte valaszokat kernek.
2010. júl. 19. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom. A tolószékesnél az is kérdés, hogy lebénult-e és akkor ugye nem érez deréktól lefele, vagy más betegség miatt. Mert akkor a szexuális életre is képtelen és az már nehéz ügy. Nem biztos, hogy ezt egy egészséges ember tudja tolerálni, hisz neki van szükséglete. A sántával nincs gond.
2010. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Én le. Nekem egészséges ember kell...
2010. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Indokot tudtok mondani? Tehat, hogy erzelmileg egy egeszseges ember tobbet tud nyujtani vagy az zavarna, ha meg kellene jelenni egy fizikalisan nem ep emberrel? Csak kivancsi vagyok. Es ahogy kertem, csak oszinte, mindenfele kontorfalazas nelkuli valaszokat kernek.
2010. júl. 19. 22:33
 4/15 anonim ***** válasza:

még csak 15 vagyok nem nagyon tudok belegondolni, de ha sánta párom lenne hát nem zavarna hisz nem tehet róla és attól még ugyanolyan ember,tudnám szeretni ugyanúgy :)

egykarú, akkor meg hát ugyan ez,csak lehet el rettentene a dolog így a tolószékessel is, de ha tényleg az igazi lenne belül és szeretem akkor nem lehet akadály...

2010. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, milyen fogyatékosság.
2010. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mit tudnatok elfogadni es mi az, amire azt mondanatok, hogy nem?
2010. júl. 19. 22:40
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálam egyrészt a megjelenés miatt, másrészt meg a tudat miatt is.. nem tehetek róla, irtózom a beteg emberektől. (még egy sima náthástól is...)
2010. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, nem tudnék egy beteg emberrel együtt élni. A szüleim ezt nevelték belém, ezen már nem tudok változtatni.

De ha pl. olyan dologról van szó, mint asztma, cukorbetegség, az érdekes mód nem zavarna, biztos azért nem, mert az anyám mindig csak azt hajtogatta, hogy "nehogy összeállj majd egy kéz nélküli férfival!".

Viszont, ha akkor történne balesete, amiben elveszti valamilyen végtagját, amikor én már vele vagyok, akkor emiatt természetesen nem hagynám el.

2010. júl. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha vele született a betegsége, ( pl cukorbeteg ) vagy alapból kar nélkül született, lehet, hogy nem, hiszen akkor nagy a valószínűsége, hogy ha lesz gyerekünk, akkor neki is ezek a tulajdonságai lesznek, amiért kicsúfolhatják, kicsinek, vagy kiközösíthetik... De ha reménytelenül beleszerettem, akkor mindegy. (:


14/L

2010. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Soha ne mondjuk, hogy soha. Én ezért nem is jelentenék ki olyat, hogy beteg emberrel nem élnék együtt. Nem lehet tudni mit hoz az élet, lehet, hogy az ember férje/felesége lenyomorodik és akkor is vele élünk, nem? Nem fogjuk őt a testi fogyatékossága miatt eldobni, hanem szeretjük azért, amiért eddig is szerettük, a tulajdonságai, belső értékei miatt.

Én most hallottam, hogy egy férfi elég fiatalon meghalt, pedig úgy volt, hogy a felesége fog hamarabb elmenni, aki genetikai problémákkal küzd már gyermekkora óta. A férfi mégis elvette feleségül, holott tudta, hogy nem éli meg az öregkort. És ez nem egy egyedi eset. Sok olyat látni, hogy valaki tiszta szívből szeretni tud olyan embert, aki nem hétköznapi, és ez szerintem példaértékű és nagyszerű.

2010. júl. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!