Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a jó Apa? Mik a pozitiv...

Milyen a jó Apa? Mik a pozitiv es negativ tulajdonsagai es ismérvei? Ehhez lenne szuksegem egyszerüen információra, mert javulni szeretnek. Mindeki válaszára kivancsi vagyok. Várom: kis Tesó, nagy Tesó, Anyukák és Apukák véleményét is.

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Az én szüleim elváltak, és apu a húgom után fizet havi 10 ezer ft gyerektartást.Múlthéten haza kellett hozni a mellettünk lévő településről az iskolából, mert sok volt a cucca, pakolt haza a kollégiumból, és 4000 ft-ért hozta haza, vagyis azt az összeget levonta a gyerektartásból! Na ez a jó apa!!!!
2011. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó apa az, aki rengeteg közös programot szervez a családdal. Nem iszik, nem ordibál, nem verekedik. Engedékeny, de csak egy bizonyos mértékig. Beszélget, a gyerekekkel meghallgatja őket akkor is, ha valami rosszat csináltak.
2011. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Ha a gyerek életében résztvesz és nem csak annyi a nevelés, hogy este hazamegy, közli anyukával hogy fáradt a munkája miatt (miért ő nem az???), a gyerek legyen szives csendesebben játsszon, ne zavarja az újságolvasásban/meccsnézésben, ellenben anyukát bármikor ki tudja oktatni, hogy mit csinál rosszul.


Legyen néha apa-gyereke nap, amikor otthon hagyják anyut (aki elmehet barátnőzni, kozmetikushoz) és apuka csak a gyerekre figyel. Tudja kik a barátai, ki a szerelme, hogy hívják az óvónénit, stb.

2011. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hehe.:))Az én szüleim is elváltak,szintén 10ezer forint jött nekem,mint apai gondoskodás.Egyáltalán nem foglalkozott velem,szülinapomat is elfelejtette,aztán szépen leépült a kapcsolatunk.Kb egy éve beszéltünk utoljára.Remélem,ha idősebb leszek és tapasztaltabb,lesz lelki erőm megkeresni.
2011. jún. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

szerintem olyan hogy jó apa meg tökéletes se anyában sem apában sem házasságban együttélésben NINCS

de mindig mikor valamit játszom a gyerekkel......stb megkérdem magamat most önmagam voltam ez vagyok én csinálhattam volna jobban,többet szebben??

és ha az hogy hát ezt meg ezt még lehetett volna fokozni akkor legközelebb javítok de önmagad légy mert hiába a tuti szuper apu anyu...stb akkor egyszer csak azt kérded ez ki és senkinek nem használ a műmosoly.

senki nem tökéletes.

inkább nem megyünk hiper szuper nyaralásra ha jobb és tartalmasabb otthon hülyéskedni.

2011. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Férjem nagyon jó apa.

Átvállal tőlem bármit, és sokat foglalkozik a lányunkkal. Játszik, hülyéskedik, lehet őt "gyűrni", nem riad meg semmiféle feladattól.

Emellett engem anyaként, nőként egyaránt tisztel, meghallgat és figyeli a jelzéseimet. Amikor hazajön, kérés nélkül átveszi tőlem a lányunkat és én csinálhatom a dolgom (főzés, takarítás, hobbi, barátnőimmel találkozás, sport, bármi).

Figyelmes és gyengéd a kislányunkkal, beszél hozzá, játszik vele.

Remélem tudsz javulni, de biztos nem lesz könnyű (bár nem tudom milyen ember vagy).

Szerintem az apaság belülről jön.

2011. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egy jó apa:

-Nem túl szigorú,nem túl engedékeny,nem bunkó.

-Nem veri meg a gyerekét,nem iszik,nem cigizik,nem drogozik.

-Nem érzi magát szuperhősnek,miután csak egyszerűen lenyírta a füvet,vagy bekötötte a kislány/kisfiú cipőjét,esetleg elmosogatott.

-Segít a feleségének,nem szidja,nem verekszik vele,ezzel is példát mutat a gyerekeinek.

-Nem hord össze mindenféle baromságot,nem okoskodik.

-Gyakran szervez programokat a gyerekeivel meg a feleségével.Nem hallgat az anyjára,mikor a feleségét ócsárolja.

Ennyit erről,"apám" sajnos sok feltételnek nem tesz eleget.Ő alkoholista,okostojás-mindenbe beleszól,amit csak lehet megtilt..szóval nagyon rossz "apa".Egy jó oldala van,hogy sose vert meg,mindig csak fenyegetett vagy ráütött a kezemre régen.

15/L

2011. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs se jó apa se jó anya. Egyszerűen szerethetőnek kell lenni, sokat foglalkozni a gyerekkel, és mindent megtenni a családért. Olyan példát mutatni, hogy a gyerek felnézhessen rá.
2011. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bocsi,de én is csak off-olok!

Az biztos,hogy nem az a jo apa aki semmilyen formában nem támogatja a gyerekét.

Nekem a párom már a kapcsolatunk kezdetén kapott 2 kisgyereket(az elöző házasságombol).

Sokat játszott a gyerekeimmel,foglalkozott velük.sok feladatomat megcsinált amikor terhes lettem.sok terhet levett a vállamròl.részben ezt ma is megteszi,csak miota megszületett a lánya,néha mintha elfeledkezne,hogy bár a gyerekeim nem a vérszerinti gyerekei attol még foglalkoznia kell velük.nálunk sajnos nincs olyan,hogy átvállalja őket én meg mehetek barátnözni stb.de remélem majd ujra jobb lesz ha el tudunk innen költözni,mert nagyban közrejàtszik a környezet is abban,hogy igy eltávolodott a fiuktol.

Összefoglalva a jò apa:

Tud játszani a gyerekeivel akármilyen kicsik és akármilyen elfoglalt is,mindig szakit időt rájuk.ùgy fogadja el és szereti a gyermekeit amilyenek.

Ha esetleg elválnak a feleségével akkor sem feledkezik meg a születésnapokról,karácsonyokról stb.

2011. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A jó apa:

- tiszteli a gyermekét, a feleségét, önmagát.

- figyel, ha a gyerek beszél hozzá, szakítson időt a beszélgetésre.

- példát mutat.

- játszik, tanul a gyerekkel, részt vesz az életében. pl. ő is eljár a szülői értekezletre, ott van a versenyeken, a gyereknek fontos eseményeken.

- segít a feleségének, EGYÜTT nevelik a gyereket, közösen hozva a szabályokat, büntetéseket, jutalmakat is együtt adjanak.

2011. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!