Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy dalamtát ....

Szeretnék egy dalamtát . Milyen rossz és jó tulajdonságai vannak?

Figyelt kérdés
Utánuk néztem de sok helyen ellentmondásos információkkal találkoztam . Tud valaki mondani egy összegzést a tulajdonságaikról meg hogy melyik kennel a legmegbízhatóbb (az alkalmi süketsége miatt) előre is köszi.
2011. okt. 4. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szeretnék tavasszal egy dalmatát :) Ezekszerint jön vissza a divatba? :)


Én a spottedangelst nézegettem, de majd azért elmegyek egy kiállításra is, találkozni pár kutyával.

A spotted honlapon van egy elég jó leírás: [link]


Makacs, de okos fajta, a játékos tanulást imádja, és kövekezetes gazdi kell neki, de nem szabad túlpresszionálni, én nagyjából ezeket vettem le eddigi olvasásaimból.

2011. okt. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk szintén dalmatánk van.

Először elmondom mik jellemzőek rá , és hogy honnan vettük meg őt.

Nos , nekem egy 7 hós dalmata lány kutyusom van.

Nagyon aranyos , életvidám kutya. A pórázon nagyjából megy , ha leszidjuk megmakacsolja magát és leül , de ez a fajtával együtt jár , hisz a dalmata makacs kutyafajta.

De ez korrigálható , már elkezdtük erről a makacsságról a leszoktatását...

Rubintnak hívják , mi csak Rubynak nevezzük. Jó hosszú a törzskönyves neve . Mi a [link] vettük észre Rubyt ami nagyon de nagyon megbízható tenyészet.

Minden szombaton telefonál a tenyésztő , hogy hogyan érzi magát a kis Ruby . Hidd el hogy ha innen vásárolsz kutyust akkor nagyon , de nagyon jó helyről veszed meg. Mi Rubyt természetesen törzskönyvel vettük meg ...

2011. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megkérdezhetem mennyibe került? Vagy legalább azt, hogy az előjegyzésért mennyit fizettél? Nekem is nagyon szimpi Mónika egy levélváltás alapján.
2011. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem barna pöttyös dalmatám volt 15 évig élt.

Azt mondják,hogy ez a fajta idővel megbolondul,az enyém nem.Imádta a gyerekeket,az akkor 10 hónapos fiam,folyton nyúzta ,a hátán lovagolt,még csak egy morrantást sem hallottunk tőle soha.

Nagyon család és gyerekbarát kutyának ismertem meg,de van amikor bizony megmakacsolja magát és akkor semmit.

Akiket szeret azokért a tűzbe menne,nagyon inteligensnek tartom őket,gyorsan tanulnak.Nagyon jó jelző kutyák.Kicsit többet is ugatnak a kelleténél.Hatalmas a mozgás igényük.A jó szociális fejlődésre,nagyon nagy szükségük van.

Negatív tulajdonsága,talán az amit írtam is..Ugatós,kertben üregeket kapar,ha nincs alaposan lemozgatva.Ha rosszul van szocializálva más kutyákkal agresszívvé válhat.

Nekem szukám volt,Aliz.

2011. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

na ez az amit én nem tudok.

ajándékba kaptam az apukámtól , és csak annyit mondott hogy honnan hozta. az áráról hiába kérdeztem.

2011. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! :)) Egyébként én is ezt a kennelt néztem :D és még az az egy kérdésem van hogy kb menyibe kerülnek ennél a kennelnél a kutyusok ??
2011. okt. 4. 19:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyelőre nekem is csak tippem van, de mivel nagyon nem divatfajta mostanában, elképzelhetőnek tartom, hogy meg lehet úszni száz alatt. Nem tudom, hogy van-e kiállítási célod is, de elég szigorú a standardban a szín, tehát szerintem ennél a fajtánál ki lehet fogni hobbi célra színhibás egyedet is, és az nyilván olcsóbb.
2011. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem még ez a kennel is nagyon szimpatikus: [link]


Főleg mert IPO vizsgájuk van a kutyáknak, és aktívan dolgoznak velük.

2011. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne 100 000 forint alatti kutyus, de nem szeretném hogy süket legyen...
2011. okt. 15. 12:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a legszimpatikusabb tenyésztővel, mutatkozz be, kérdezz párat a kutyáiról, és a következő levélben kérdezz rá az árra nyugodtan. Spottedangels amúgy ad garanciát hallásra, és minden felmenő szűrve van fülre.
2011. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!