Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik barátnőm emberi...

Az egyik barátnőm emberi roncs, hogy segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

18 éves lány, és olyan mély depresszióban van, amiből sehogy sem tudom kirángatni, az elmúlt 4 év alatt pedig csak rosszabbodott a helyzet.

Az apukája neveli őt és három testvérét. Lassan már minden második mondata az, hogy "én egy szar ember vagyok", "meg kellene halnom", "engem mindenki utál", "csak az én életem szar", "nekem már úgyis mindegy". Ha valamiben nem értesz egyet vele, megsértődik. Ha neked sikerül valami, nemhogy veled örülne, hanem megsértődik. mindenért csak morog, mert vele mindenki gonosz, mindenki szemét, mindenki csak ártani akar neki.

Nemrég belépett MSN-re:

Ő: Szia!

Ő: Jó, látom, zavarlak, akkor megyek.

(Tegyük hozzá, szerintem leírta a köszönést, már kezdett is bele a második mondatba. Annyi időm se volt, hogy észrevegyem, írt.)

Én: Hello! Miért zavarnál?

Ő: Jó hagyjál már! Persze, megint én vagyok a szemét.

Én: Nem értelek. Mondtam egy szóval is, hogy zavarnál?

Ő: Hagyjuk már megint kezded! midig csak neked van igazad, tudom, nem tehetek róla, hogy ilyen szrnak születtem.

Én: Ezt itt hagyjuk abba.

Ő: Jah, bocs, már megint minden az én hibám, Nem is szólok hozzád.


Hajaj...egy óráig kellett könyörögnöm, hogy ha velem beszél, akkor hagyja abba ezt az önostorozó stílust. Már az is baj volt, amikor azt mondtam neki, hogy nem utálom, és hogy szerintem nem szar ember.

Jó, én elhiszem, hogy nem könnyű az élete, ezt megértem, de másnak sem az, rajta kívül mégsem ismerek egyetlen ilyen embert sem. Régen voltak barátai, mára már mindenkit elűzött maga mellől. Egyszerűen senki nem bír megmaradni, mert állandóan panaszkodik, nem lehet vele egy jót beszélgetni, mert fél perc után benyög valamit arról, hogy milyen nehéz neki.


Az igazi gond az,hogy nem is akar változtatni. Számtalanszor próbáltam rávenni, hogy változtasson, de mihelyst belekezdtem, épp csak megemlítettem, hogy másnak is nehéz az élete, azonnal ott hagyott, elkezdett kiabálni, dühbe gurult. Milliószor kértem, mondtam szépen, csúnyán, már-már könyörögtem, de egyszerűen azt sem hagyja, hogy végigmondjam ,amit akarok, nem hallgat meg senkit. Lassan már én vagyok a hibás, amiért normális életet tudok élni, ő meg nem.

Úgy véli, hogy ő a világ áldozata, és nem hajlandó kilépni a mártírszerepből, mert akkor nem sajnáltathatná magát. De közben észre sem veszi, hogy mindenki eltávolodik tőle.

Már is akart vele beszélni, de semmire nem jutott. Én vagyok az egyetlen ember, aki még mellette áll. járt pszichológushoz is egy hónapig (nem magától ment, betegség miatt küldték el), de ott hagyta dokit, merthogy rajta nem tud segíteni.


Mit tehetnék még? Írjak neki levelet? Nem tudok vele beszélni, mert egyszerűen nem hallgat végig, mindent leszar, és NEM AKAR változtatni. Én pedig látom, hogy sodródik a semmi felé, mert így nem kell még dolgozni sem sehova...

Hogyan segíthetnék még neki?


2010. júl. 20. 15:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
írhatunk bármit, ha nem akar változni, akkor mindegy mit csinálsz. Azért szép tőled, hogy törődsz vele, csak nehogy a végén te lásd a kárát.
2010. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Intézz el neki egy pszichológust! Ilyenkorban álatlában már elkellene lassan hagyni az ilyen viselkedést, de nem hiszen hogy sok kamasz lenne ennyire ,,életutáló" Nem tudod hogy mi a vágya?
2010. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ahhoz az kéne hogy megértsen
2010. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd rá,hogy menjen vissza a pszihológushoz!Mindenképpen orvosi segítségre van szüksége.
2010. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon kemény eset, főleg ez a beszélgetés. Folytatnia kellene a pszichológiai kezelését. Minden barátja otthagyta, Neked ezt nem szabad, leglább Te legyél ott neki, mégha néha felpofoznád is a hülyesége miatt, de tarts ki. Hidd el, pár év múlva megköszöni Neked. Mindenestre, ha hülyeségeket mondd, arra ne helyeselj, max ne válaszolj vissza. Próbáld meg újra beszélő viszonyba hozni magatokat és minden erőddel segíts neki. Beszéld rá az orvosra.
2010. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ásd el valahol, mint egy darab csontot, senkinek sem fog hiányozni XD
2010. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Nem pszichológus, hanem PSZICHIÁTER. Az apjával kéne beszélned. Ez nem biztos, hogy depresszió, mostanában túl könnyen "diagnosztizálnak" hozzá nem értők embereket depressziósnak. (Gondolom, sem orvosi, sem pszichológiai diplomával nem rendelkezel sem te, sem a baránőd.)

De amit leírtál, semmiképp nem normális. Könyörgéssel, beszélgetéssel, levelezéssel nem fog megoldódni. Kivizsgálás kell, és szakember. Elképzelhető, hogy ő gyógyszert is fog adni.

2010. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Próbáltam rávenni, hogy menjen vissza a pszichológushoz, de semmire nem jutottam. Igaz, akkor sem vette komolyan, amikor járt hozzá.

Annyi lett volna a feladata, hogy minden este írjon fel 1-2 jó dolgot, ami aznap történt vele. 1 hét múltán közölte velem, hogy nem csinálta meg, és nincs is ötlete mit írjon.

Amikor megkérdeztem, nem jó dolog-e, mikor nevet egyet a barátaival ( akkor még akadt néhány), vagy ha megnéz egy érdekes filmet, megismer egy új embert, vagy szimplán lát egy szivárványt az égen, azt felelte, csak velem történnek ilyenek, vele nem. Szóval, még erre sem volt képes.

Senki nem tud rá hatással lenni, mert nem képes elfogadni, hogy az élet tőle függ, és nem áldozat, hanem olyan ember, aki nem hajlandó tenni magáért.

2010. júl. 20. 15:49
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

a barátnőm is ilyen, gimi óta próbáljuk kihúzni a ganéból, immáron 7 éve tart nála, ill. 7 év óta ilyen súlyos, neki nem jó semmi, nem akar velünk jönni sehova, úgy kell könyörögni és még azt is elmondta h nem tud velünk igazán feloldódni (ez sz@r érzés), van egy unokatesója, ő állítólag az etalon mindenben, de fele annyit nem törődik vele mint mi....én most jutottam el arra a pontra, h többet nem könyörgöm neki, h a barátom legyen, néha nagyon bántó tud lenni, h olyan mintha le se szarná az embert....

De addig is míg te is feladod még 1000 próbát megér, hívogasd társaságba, rángasd el bulizni, erőltesd h kimozduljatok, próbáld meg lepergetni magadról ha bunkó, nem tehet róla, a depresszió egy elég súlyos segítség....

Mi egyébként már kapcsolatba léptünk legjobb barátnők az anyukájával és a nővérével is, velük együtt próbáltunk segíteni.....sok sikert!

2010. júl. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Akkor tudod mit? (tudom hogy fáj) de hagyd rá, ne fáradj emiatt, vagy van egy kérdésem, ott van a főoldalon az egyéb kérdésben, hogy rossz lelki állapotúak... stb. hallgasd meg azenét, és ajánld neki vagy nem tudom
2010. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!