Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm amióta 18éves lett...

Barátnőm amióta 18éves lett nemtörődnek vele a szülei. Csak az iskoláját fizetik. Nem vesznek neki ruhákat nemérdekli őket mikor megy mikor jön. Pénzt se kap semmire. Hogyan segíthetnék neki? Folyton csak sír.

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha emiatt sír, mondd meg neki, hogy valakinek még az iskoláját se tudják fizetni a szülei. Ha pénzt akar, elmehet dolgozni, felnőtt ember. Sokan kénytelenek iskola mellett dolgozni. Ezért sírni, istenem... elkényeztetett kis liba a barátnőd, már bocs.
2011. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én is sírnék ha nem törődnének velem a szüleim.

és itt nem csak az anyagiakról volt szó,én is dolgoztam egész nyáron,hogy legyen egy kis pénzem,itt a szalagavatóm és anyuék nincsenek jó anyagi helyzetben,így természetes volt,hogy én fizetem a dolgaimat.

de egy 18 éves is ugyan úgy a gyerekük és egy-két szép szó,egy meghitt családi beszélgetés ugyan úgy jár neki is.

2011. okt. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó anyagi helyzetben vannak. Csak mivel nagykorú nem áll szándékukban őt eltartani
2011. okt. 16. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tarto magam elkényesztetett picsänak ,de nekem sem tetszene ha 18 éves koromig teljes mértékben mellettem állnának a szüleim és ahogy betöltöm a 18.-at faképnél hagynak,szó szerint.

Esetleg nem tudna iskola mellett dolgozni?diákhitel?

2011. okt. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És miért nem ül le beszélni a szüleivel, hogy jelezze, neki ez így nem jó?
2011. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aztmondták neki hogy ha azt szeretné hogy törődjenek vele akkor ne legyen a barátjával és ne járjon szórakozni se.
2011. okt. 16. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem törödnek vele vagy csak nem pénzelik a bulizást azért nem úgyanaz.
2011. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nemérdekli őket hogy mit csinál. Nem is szólnak hozzá ha nemmuszály. Örülnének ha már elköltözne otthonról
2011. okt. 16. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ilyenkor mondják, hogy hallgattassék meg a másik fél is. Cigire, drogra, bulira nálam sem futná. Valami nem tetszik a szülőknek. Gondolom, elmondták a barátnődnek is, hogy válasszon. De ő nem vette komolyan. Az, hogy fizetik az iskoláját, azt jelenti, hogy még nem mondtak le teljesen róla.
2011. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!