Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amennyiben aránytalanul...

Amennyiben aránytalanul örököltem mit lehet tenni? - Részletek lent. Olvasd végig figyelmesen, ha nem érdekel hülyeséget nem írjál léci.

Figyelt kérdés

2 lakása volt szüleimnek / 1 apai és 1 anyai ágról /

Ezt úgy osztották el hogy külön külön nevünkre íratták

életükben,hogy ne kelljen öröklési adót fizetni.

Akkor elfogadtuk még fiatalon,bízva egymásban és közös jövőben.

nem volt rálátásunk és előre gondolkodni sem tudtunk.


Eközben Pestre költöztünk albérletbe.munka hiány miatt.

,aminek viszont magas ára van.és Tesóm külföldön dolgozik.


Ezután mind a kettőt el kellett adni,állapotuk miatt.

Ekkor derült ki milliós különbség van a kettő között.

Valamint az enyém árából nem lehet másikat venni,mert falun volt rossz állapotban.

De tesóm az övét eladás után vett másikat és kiadta albérletbe.

amihez szerinte nekünk már semmi közünk hozzá.

Természetesen egy fillért nem láttunk belőle soha.


Tehát amire szükségünk lenne :

- A jelenleg vidéki kiadott lakás bérleti díja - segíthetné pesti lakhatásunk anyámmal

- A már eladott lakások reális érték kiegyenlítése.


Mit lehet ezért tenni ?



2019. dec. 27. 14:36
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az utolsó írta.Nem örököltél még semmit, ez nem örökség.Amúgy pont túl előre gondolkodtatok, ilyen esetben semmiféle illeték nincs már az öröklésre. Semmit nem tudsz tenni.
2019. dec. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
11%

2 lakása volt szüleimnek / 1 apai és 1 anyai ágról /

Ezt úgy osztották el hogy külön külön nevünkre íratták


Na, eddig olvastam, mert már ez nettó marhaság. Annak a nevére kerül, aki örököl, apád a saját szülei után, anyád a saját szülei után.

2019. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
55%
Ezt tesóddal kellett megbeszélned, amit meg is beszéltél. Innen nincs tovább sajnos 😟
2019. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
66%

Semmit. Ez nem örökség. Az egyik lakás a te tulajdonod, a másik a testvéredé. Ő eladta a sajátját, így az összeggel szabadon rendelkezik, az ő nevén volt. Jogilag semmi nem jár neked belőle, mert papíron (sem) közöd nem volt hozzá. Feleslegesen gondolkozol bármin is, semmi közöd a lakásához.


A már eladott lakások reális értékkiegyenlítése értelmetlen, mert neked abból semmi nem jár. Ez kb olyan, mintha a tesóm eladná a saját lakását, amihez közöm nincs, én meg tartanám a markom x millióért. Értem én, hogy a szüleitektől kaptátok, de anno nekik kellett volna erre gondolni, utólag már felesleges (és lehetetlen) követelni bármit is.

2019. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
76%
Értem hogy zavar de jogilag nem tehetsz semmit. Nekem pofám nem lenne felhozni a témát a tesónak se. Kellemetlen téma és rámehet a jó viszony is.
2019. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
53%
Nincs jó viszony. Különben meg tudnak emberként beszélni.
2019. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
61%
De ezen mit beszélne meg? Én szeretem a nővéremet de én se adnék neki egy Ft-ot se. Szülők így akarták akkor ennyi.
2019. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
35%
12#-nek: Ne is fáradj olvasással. Nagyon megerőltető lehet neked, így inkább ne is szólj hozzá a témához, okoskodó berci...
2019. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
88%
#12 A "nevére íratás" rengeteg mindent jelent a GYIK-en, itt például ajándékozást. Szóval nem úgy értette, hogy a hagyatéki tárgyaláson bejelentették, hogy "inkább a Józsit írja be tulajdonosnak".
2019. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Mint ahogy írtam,tudom hogy nem öröklés és hogy anyám hibázott hogy nevére írta.

és azt is hogy anyámmal együtt lakom albérletben ezért lenne szükségünk

a vidéki kiadott lakás bérleti díjára.


Természetesen értem hogy jogilag nem tudok mit tenni.A kérdés NEM ERRE vonatkozott

,ezért írtam a családi kapcsolatok topikba,nem pedig a jogi ügyekhez.


A jó kapcsolat szerintem ott kezdődik hogy belátja valaki ha a családjának szüksége van arra

a pénzre.Ha mégsem akkor azt a viszonyt nem érdemes fenn tartani.


Kiemelt szempont hogy ő külföldön dolgozik,megjegyzem nem éhezik

hanem elég jól keres,tehát NINCS szüksége erre a pénzre élete fenntartásához.


Én arra gondoltam feleségét és egyéb családtagokat kérdezem meg mit gondolnak róla.

Természetesen lehet az ő pártját fogják fogni,de akkor éljenek is ezzel a tudattal

hogy kirabolták saját családjukat.Ugyanis a két lakás árban jelentős különbség van.

konkrétan 3x os áron lett eladva az övé.Miközben az enyém korábban lett eladva és

annak egy része rá lett költve az övére,amit persze nem kaptam vissza eladáskor.


Tehát ha ezek szembesítésekor nem hajlandó ezt tudomásul venni,azt hiszem

nincs közünk egymáshoz.

2019. dec. 28. 21:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!