Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amennyiben aránytalanul...

Amennyiben aránytalanul örököltem mit lehet tenni? - Részletek lent. Olvasd végig figyelmesen, ha nem érdekel hülyeséget nem írjál léci.

Figyelt kérdés

2 lakása volt szüleimnek / 1 apai és 1 anyai ágról /

Ezt úgy osztották el hogy külön külön nevünkre íratták

életükben,hogy ne kelljen öröklési adót fizetni.

Akkor elfogadtuk még fiatalon,bízva egymásban és közös jövőben.

nem volt rálátásunk és előre gondolkodni sem tudtunk.


Eközben Pestre költöztünk albérletbe.munka hiány miatt.

,aminek viszont magas ára van.és Tesóm külföldön dolgozik.


Ezután mind a kettőt el kellett adni,állapotuk miatt.

Ekkor derült ki milliós különbség van a kettő között.

Valamint az enyém árából nem lehet másikat venni,mert falun volt rossz állapotban.

De tesóm az övét eladás után vett másikat és kiadta albérletbe.

amihez szerinte nekünk már semmi közünk hozzá.

Természetesen egy fillért nem láttunk belőle soha.


Tehát amire szükségünk lenne :

- A jelenleg vidéki kiadott lakás bérleti díja - segíthetné pesti lakhatásunk anyámmal

- A már eladott lakások reális érték kiegyenlítése.


Mit lehet ezért tenni ?



2019. dec. 27. 14:36
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Én mostmár nem nagyon értem, de anyukád lakjon azzal a gyerekével akinek milliókkal többet adott!
2019. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

21 esnek


tehát.elözö válaszban írtam

tesóm külföldön dolgozik családjával elég jól élnek.

én pesten lakom anyámmal,aki nem tud angolul és nem is akar amerikában dolgozni.


másrészt nem reménytelen a kapcsolatunk,megszoktuk látogatni.

és vannak üzleti terveim vele kapcsolatban amiről kéne még beszélnünk.

és mi vennénk pesten lakást ami neki jól jöhetne később,hogy van hova mennie vidéken kívül.

csak a gond hogy ritkán beszélünk és ő elég kapzsi és nem gondolkodik enynit előre.

csak a saját üzletébe.

2019. dec. 28. 22:25
 23/40 A kérdező kommentje:

meg fogom oldani a dolgokat,ha kell akkor konténerbe fogok élni vagy lakókocsiba

de az is lehet vissza költözik anyám és akkor ugyanúgy elesik a pénztől.

mert azt azért nincs pofája megtenni hogy az anyját utcára tegye remélem.


próbálok rá hatni ha beszélnünk normálisan.

és ezt el is fogom tőle várni,mert arra azért számítok hogy bunkózni fog.

és itthon könnyebb lenne beszélni,de ilyen távolságból nehéz.

de mindenképp elmondom neki amit sajnos nehezen ért meg.

hogy ennyi pénz neki kint sart sem ér.itthon viszont egész más a helyzet.


és azt is meg kell értenie amit minden albérletben lakó tud.

hogy aki minden pénzét albira költi,lényegében örök rabszolgaságra van ítélve.

2019. dec. 28. 23:11
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Hova költözne vissza anyukád? Nem eladta a bátyád a szülői lakást?


Egyébkènt amcsiban sem fenékig tejfel az élet, egészen biztos, hogy ő is albizik kint és nagyon gagyi a betegbiztosítása, ott 200.000 ftnak megfelelő összeg egy fogtömés vagy házidokis vizsgálat, nincs kint tb, mint nálunk, a tomegkozlekedes semmit sem ér, csak autóval tud közlekedni.


Szóval ne legyen olyan tévhited, hogy neki vannak felesleges milliói.


Anyukád telefonálgasson neki, hogy rosszul osztotta el a pénzt, ne te, és hagyd békén az üzleti terveiddel, mert még kevesebbszer fog jelentkezni.


Egyáltalán anyukád lakását íratták rá, vagy az apukádét? Ha apukádét, apukád keresse meg!


Jelenleg úgy néz ki, hogy ajándékot kértek vissza, irigyek vagytok rá, azt hiszitek neki nincs szüksége pénzre és még üzleti céllal is fel akarnàtok használni.. ez annyira ciki, hogy borzasztó.


Ha màr ajándékot kértek vissza csak az tegye, aki ajándékozott, te meg húzd be füled farkad, anyukád is, és sűrű elnézések közepette mondja el, hogy egyforma értékben szeretett volna adni a gyerekeinek, nem tudta, hogy ez ennyivel többet ért.


Viszont az időbeli eltérés kellemetlen, mert az én lakásom egyik évben 6 milla volt, 3 évre rà 19(jó vétel volt), szóval azt az értèkegyeztetést azonos időben kell nézni, ha csak az eladott összeg alapján nyafogtok, az nem jogos.


Meg kell tudni, mennyit ért az a lakás abban az évben kb, mikor a tiédet kaptad, és az akkori különbözet FELÉT kellene elkérni, nem az akkori árat, amikor ő okosan/szerencsésen el tudta adni az övét.


Esetleg tudok benne segíteni, mert az elmúlt 5 évben naponta néztem a budapesti lakások áràt.. 2014ben 6 milláért 40nm körüli közepes garzont lehetett kapni a keletinél, vagy vadiúj 30 nm alatti garzont 8 milláért a 12. kerben.

2019. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha ezek szembesítésekor nem hajlandó ezt tudomásul venni,azt hiszem nincs közünk egymáshoz."

Ha így teszel, ŐK járnak jól... Fárasztó vagy, másokban keresed a megoldást. Próbálj meg a saját lábadon állni, nyitott szemmel jönni-menni, észrevenni az adott lehetőségeket. Ha nem kaptál volna semmit, akkor megállt volna az élet? Egyenlőséget tenni SOHA nem lehet ebben a világban. Ha valaki talpraesett, életre való, akkor halad, fejlődik, ha meg valaki mindig csak visszafelé tekintget, elég hamar fölbukhat. Az erőd, az energiád NE használd el feleslegesen, például áskálódásra, különösen ha az érintett "ártatlan" a dologban.

Amúgy, te miért nem méz külföldre, másold a tesód mintáját, gazdagodj meg, és máris megoldódik a problémád. Ja, persze akkor keményen dolgoznod kellene? Hát... Bizony, benne van a pakliban! Valamit valamiért. Nálunk nyavajgásból egyenlőre csak a politikusok élnek meg...

2019. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Egyébként olvastam valami ajándékozás 10 évig támadható dolgot méltatlanná válás esetén..


Az ajándékozó fél indíthatja.

2019. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy neked mi a bajod. De akkor sem tehetsz semmit. Maximum megemlítheted neki, és akkor dönt, hogy felezitek-e a különbözetet vagy sem. De ha magától nem jutott eszébe, akkor felesleges reménykedni.
2019. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

24 es


legelején írtam hogy vett egy másikat :)


nem kell bemutatni az amcsi életet,10 éve van kint

többször voltunk nála.saját cége van


és ott nem megy el az összes pénzed lakásra.

és az itteni 50 ezer ft kint semmit nem ér.

hidd el tisztába vagyok ezzel,nem viccből írtam


ez a hagyd békén az üzleti terveiddel meg micsoda ?

nem azt kértem oktassál ki.



25 ös


kva nagyot tévedtél te is

mert neki pont hogy az ölébe hullott minden

én is évekig segítettem rajta és mások is

és ez az amit gyorsan el is felejtett


miközbe ő két kézzel szórta a pénzt

most is ez van - mégis mi szüksége van valakinek 50 ropira

1 millás kereset mellett ? csakis az önző zsugoriság a magyarázat.


és igen én is konkrétan betegre dolgoztam magam itthon,de semmi értelme

a kemény munka meghozza gyümölcsét csak a filmekbe létezik

valójában csak az jut előre aki lop csal hazudik.

nála is pont ez történt



27 es


egyelőre még beszélő viszonyba vagyunk és egy család

a hátteret is leírtam és épelméjű ember felfoghatja


de kár is ezt erőltetni,minden részletet úgysem lehet elmondani


mint fentebb is írtam értelmes ötleteket kértem

nem azt hogyan bassam el magam mégjobban :)

2019. dec. 30. 01:38
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

"többször voltunk nála.saját cége van"

Ki fizette az amerikai útjaidat (többször!!!) a 10 év alatt? Ha te, akkor inkább gyűjtögettél volna, ne utazgatásra költsd a pénzt, ha már a konténerben lakás réme fenyeget. (apropo: miért is nem lakhatsz a te "szerényebb" házadban?)

Szóval részemről befejezem az olvagatásod és az irogatásaim. Úgy gondolom, mentális problémáid vannak elsősorben, azok orvoslása lenne a jó válasz a problémáidra...

2019. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként te miért vagy albérletbe ha neked is volt egy lakásod?
2019. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!