Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy szoktatok könyvet olvasni...

Hogy szoktatok könyvet olvasni? Figyelmesen lassan, vagy pedig magadban sorban és gyorsan? Muszáj megjegyezni azokat amiket épp olvasol a könyvben? És mik az olvasás szabályai ha pl. a Stranger Thingset olvasod?

Figyelt kérdés

2019. nov. 4. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

"az olvasás szabályai" Besírok.


Nincsenek szabályok. Olvass, ahogy kényelmes. A gyorsaság nem döntés kérdése, vannak, akik egyszerűen alapból gyorsabban olvasnak, de semmivel sem kevésbé figyelmetlenebbek közben, mint akik jól megrágnak minden szót.

2019. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel hobbi író vagyok, így kicsit lassabban, figyelmesen olvasok, hogy megfigyeljem, adott dolgokat hogyan írja le az író, mert így én is tudok fejlődni. De suliban kötelező olvasmányt pl. csak bedarálom, mert annyira unalmas, hogy gyorsan végig akarom csak pörgetni.
2019. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én először hátulról előre átlapozom és itt-ott beleolvasok. Akkor már tudom, hogy kb kik a szereplők, hol játszódik, mikor, kb miről van szó és érdekel, hogy ami visszafelé megfogott, az hogy van "normálisan". Utána átlapozom elölről hátra, itt-ott beleolvasok. És, ha még mindig érdekel, akkor részletesebben átolvasom, de nem mindent. Ahhoz nagyon jónak kell lennie, hogy betüről betűre elolvassam, de mivel ekkor már ismert terepen mozgok, ez is gyorsabban halad. Tanulásnál pláne ezt csinálom.
2019. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!