Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » . :/ szval szerintetek mit...

. :/ szval szerintetek mit csináljak? Mert már nagyon idegesít? Amikor mondtam anyának hogy azért jó lenne ha tesóm is csinálna valamit aztmondta hogy fejezzem be vagy felpofoz. Bővebben. Lent.

Figyelt kérdés

szval az van hogy anya folyton csak kiabál és szid.. miközben nem csináltam semmit sem csak már elegem van abból hogy mindent én csinálok a bátyám helyett.. például ma is.. "menny és takarítsd ki a tesód szobályát gyerünk.. " erre modntam hogy dehát ő is megtudja csinálni mert most itthon van ( mert amúgy msáikvárosba lakik a suli miatt) és amikor modntam anyának akkor azt mondta hogy most rögötn fejezd be mert már elegem van belőled hogy semmit sem bírsz megcsinálni gyerünk csináldmeg vagy felpofozlak... :/ pedig nem így van.. 1éven ekresztül én takarítottam tesóm szobályát.. a háziálaltát a is én godnoztam takarítottam. akkor multkor mondtam tesómnak hogy teregessen már ki légyszi erre anya megint leordított hogy mit képzelek.. ne "dumájjak " tesómank csináljam meg én.. pedig nagyon ritkán kérem meg rá tesómat.. vagy akor pl. elkezdett cigizni.. kb 3éve de anyáék még csak 1 éve tudnak róla azóta foylamatosan vesizk neki a cigit hetente simán megvesznek neki vagy 6 dobozzal.. akkor közbe tudom hogy nem csak cigizik na mind1... nem tudom miért kell folyton tesómmal kivételezni..

L/16


2010. júl. 20. 19:33
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
de amúgy vannak olyan "pillanatai" amikro normális.. és amúgy nincs semi gond a scaládban csak az hogy folyton kivételezik tesómmal.. és ha már csinál valami kis munkát akor egyből.."mit szeretnél mit vegyek neked azért mert segítettél.." én nekem sose mond ilyet. :/ jó nem mintha elvárnám nem is kérnék semmit se a munkáért.. csak azért kicsit szarul esik.. :/
2010. júl. 20. 19:36
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

általában a kisebbekkel szoktak kivételezni... itt én vagyok a legidősebb, és én vagyok ilyen helyzetben.

Csak annyit lehet mondani, hogy tűrj, és ha ittlesz az ideje, költözz amilyen messzire csak tudsz.

én is ezt fogom tenni

17/L

2010. júl. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gyermekkoromban úgyanez volt a helyzet....csak nekem hugom volt!Mindent meg kellett csinálnom helyette.De a sors úgy hozta,hogy ÉN többre vittem!!Szóval....hidd el meghozza a gyümölcsét ez az "áldozatod"!!!
2010. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon jó tesodnak!! De te sem panaszkodhatsz,ahogy elnézem nincsenek kötelességeid!! pff
2010. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

bocs a helyesírási hibákért..

ja és igen.. de vannak kötelességeim.. képzeld én nem ülök egész nap a gép előtt.. na mind1..

2010. júl. 20. 19:46
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben elhúznék egy koleszba pl. Ha ez nem lehetséges, akkor vársz még két évet, addig pénzt gyűjtesz, aztán szépen lelépsz. Egyik bnőméknél is hasonló a helyzet, ott meg is mondják hogy az első szülöttet jobban kell szeretni.
2010. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
az lessz.. 2 év múlva elmegyek.. a suli miatt is meg amúgy is már unom..
2010. júl. 20. 19:50
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt a helyzet. Mindketten lányok vagyunk, én vagyok az idősebb, a hugommal volt kivételezés.


Nem tudok jobbat mondani, szokj hozzá. Ez változni nem fog. Anyukád esetleg még időben észheztér, és megálljt parancsol a tesódnak, vagy nem. Esetleg takarítás közben jól összepakolhatsz ezt azt bátyád szobájában, hátha többet nem engednek be.


Mi nem álltunk valami jól anyagilag, én csak azt kértem a szüleimtől, ami nagyon kellett. Akkor vetettem másik sportcipőt a kínaiból, ha az előző már totál szétment. Általános suliban, és középsuliba is 1x voltam táborban, összespóroltam rá a pénzt. Tesóm minden évben megy táborba,mikor mondtam anyának,h nincs pénzünk és ez is spórolás lenne, akkor csak annyit mondott, hogy nem olyan drága az a tábor, megérdemli, hogy pihenjen. Neki mindig venni kell valamit, cipőt ruhát, persze a legdrágábbakat. Én már férjnél vagyok, de tesóm még tanul, otthon van. Hó vége fele én szoktam anyáéknak kölcsön adni, mert gondolkodás nélkül mindent megvesznek neki még mindig. Az a legrosszabb, és furcsa számomra, hogy anyukám és tesója között ugyanilyen kivételezést csinált az anyukájuk. A tesója teljesen kisemmizte mamát, és hiába mondom anyunak, hogy ő is ebbe az irányba halad, szerinte eltúlzom...

Egy tavaszon, anya hazajött, és elkezdett ordítozni, hogy minek kellett úgy megmetszenem a szőlőt, egyátalán minek nyúlok hozzá... Mikor lement az 5 perces műsor, mondtam hogy tesóm volt. Erre ő: Oké. Hugom hazajöm, de jó hogy megmetszetted a szőlőt, de mintha kicsit rövid lenne... hát...

2010. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
19:44 vagyok: Aki panaszkodik h jaj de rossz de legalább 1 órát gépezik annak nem lehet rossz.
2010. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

:S sajnálom..

egyépként ugyan ez volt nemrég nálunk is.. anya leszidott és miután mondtam hogy a tesóm volt csak annyit mondott.. "végülis jó ez így.."

amúgy valószínűleg azért is kivételeznek vele mert "jól" tanul.. de persze engem meg észre sem vesznek hogy éni milyen sokat javítottam a tavalyi év végéhez képest.. na mind1 egyszer remélhetőleg abba hagyja anya ezt a kivételezést..

2010. júl. 20. 20:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!