Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, minket mindenki...

Mit csináljak, minket mindenki csak kihasznál? Miért csak addig vagyok jó még adok? Nagyon rosszul esik! Igazából nem is tanács kellenne.

Figyelt kérdés

...csak tudni szeretném másnak is volt-e már ilyen rossz tapasztalata.Volt egy barátnőm,de mióta nem tudok neki pénzt,cigit adni át sem jön.


11évig járt ide a szomszéd lánya etettem itattam jött velünk mindenfele.Most már nagy és kikérte magának,hogy a fiam még barátkozni akar vele.Úgy beszélt vele mint a kutyával.Fiam 11 éves,a csaj 13.El akartam kérni a fényképezőjét kölcsön még engem is leordított.Szóval mindenkinek csak addig vagyok/vagyunk jók még adunk!

Valaki volt már így?Mit csinált?


2010. júl. 20. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az emberek nagy része "kihasználós".É így is hívom őket...

Én erre azt szoktam mondani: csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát.

Legyél óvatos, ne adakozz, és ha így is kellesz nekik akkor valószínű, hogy nem a cigi és egyéb okok miatt keresnek!

2010. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első nem igazi barátnő,csak azért jópofizott veled,míg adtál neki zsét stb...

A csaj meg milyen hálátlan,pofátlan.Elkényesztetett kis tini.

Ez van.Néz vissza,hogy milyen jelek voltak a barátnődnél,amiket nem vettél észre,hogy legközelebb lásd.

2010. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
En is ilyen helyzetben vagyok,amikor adtam,mindenki keresett,amikor ràjöttem,hogy csak hasznàlatra vagyok jó,akkor leàlltam a baràtkozàssal.Eppen csak egy évben egyszer,ha làtogatjuk egymàst!Az emberek furàk,amit eléggé nehéz megemészteni.
2010. júl. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam már így, és arra jó volt, hogy rájöjjek, hogy soha többé senkinek semmit, és nem is adok, tényleg egy falat kenyeret sem. Nem érdekel. Egyedül az állatmenhelynek adok, ők megérdemlik, de hogy ismerősöknek vagy valakinek bármit, áhh, nem.
2010. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége piócaszerű,rád tapadnak leszívnak,aztán otthagynak,az emberek többsége ilyen.Csak akor kellesz ha adsz,szépen lassan kifacsarnak és ha kifogytál elhajítanak.
2010. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen ma én is megfogadtam senkinek semmit!Tényleg állandóan adakoztam mindig mindenkinek.Vadidegen hajléktalannak is odaadtam az utolsót!Ha jött a jégkrémes ha 20 gyerek volt kint 20-at vettem 2 helyett.Vagy a búcsúba kifizettem vadidegen gyereknek a körhintáját mert ott sírt.STB.VÉGE!!!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 20. 22:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem kell jószívünek lenni. Az, hogy a kisgyereknek kifizetted a körhintát az nem baj egyszer tehet ilyet az ember. Na de 20 jégrémet venni csak azért mert annyian vannak az utcán az túlzás. Ha cigit adsz valakinek akkor max kétszer és harmadjára szóváteszed h nem kelene állandóan kérni, ha erre felháborodik valaki akkor az csak kihasznál. Pénzt pedig mindíg csak kölcsönbe. Adja vissza. Ha meg meghívsz valakit akkor csak egyszer várd meg míg visszahív aztán ha nem akkor ne foglalkoz vele. Nem kell senkinek az utolsót odaadnod, mert gondolj bele, hogy ki lenne az aki NEKED adná az utólsót. Ha valaki kihasználható annak hamar híre megy és mindenki a nyakadra fog járni. Nem kell ezt hagyni

Tehát azt akarom ezzel mondani, hogy lehet adni, de csak mértékkel és figyelj arra, hogy az emberek milyen szándékkal közelednek feléd.


Engem is sokáig kihasználtak, de aztán én se hagytam magam. Más barátaim vannak, akik visszadják a dolgokat.

2010. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha két ember közűl az egyik bizalommal közelít a másikhoz, a másik meg a kihasználás szándékával, abból logikus, hogy előbbi jön ki rosszabbul, de mindketten veszítenek, mert nem sikerült kölcsönös bizalmon alapuló kapcsolatot kiépíteni. Viszont annak, akinek a pozitív hozzáállás a kiindulópontja, van esélye hasonlókba belefutni, míg a másiknak nem lesznek igazán jó emberi kapcsolatai. Te döntöd el, hogy melyik csoportba szeretnél tartozni. Akit kihasználhatnak vagy akinek sosem lesznek igazán jó barátai. Egyik megoldás sem tökéletes, de én inkább az előbbivel próbálkoznék. Persze ésszel...
2010. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes, nem tudok egyet érteni az előzővel, de érdekes, elgondolkodtatott.

Én soha nem voltam kihasználva, mert nem kellett adnom soha.

Nem értem, hogy a barátságot és az anyagiakat miért kell összekeverni.

Barátainkhoz megyünk: vendégüllátnak. Akkor én viszek: virág, pia, játék. Ha nem látnak vendégül, legközelebb nem viszek. De attól barátok maradunk. Csak a vendéglátást legközelebb viszonzom valamivel, mivel az neki pénzbe kerül.

Soha senki el nem várt semmit, ha adtak, megháláltam, ha nem adtak, nem vártam el.

Az egyoldalú kapcsolatot azonnal fel kell számolni. Irod, hogy 11 évig járt oda a szomszéd gyerek. A tiéd nem mnet oda soha? Ha nem ment, akkor nem kellett volna a szomszédot se áthivni, mert ez egy egyoldalú kapcsolat, ha csak ő jött mindig. Ha a tiéd is ment, akkor ott ét is etették...

A barátságok mindig oda-vissza alapon működnek, ha nem, akkor azt hamar észre lehet venni és fel KELL számolni.

2010. júl. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia!En is jartam igy,es jarok igy.A szomszed lanyait etettem,neha vettem nekik ruhakat es mindenfele vittem magammal.Mikor felnöttek le se szxartak a fejemet.Aztan a tesom gyerekeit öltöztetem van neki 5 gyereke.17 eve folyamatosan segitem a növeremet.Ez a honap az ,hogy nem tudok rajta,rajtuk segiteni,mert most mi se allunk fenyesen.Szivesen adom a gyerekeknek,a növerem meg egy par cipöt sem tud venni nekik.Ugy vettem eszre,hogy a gyerekek közül 1-2 csak azert jön hozzam ha ep hazautazom ,hogy többet kapjon.A ferjem idaig nem szolt,csak most ,hogy most nem tehetjük meg.A ferjem is nagyon jo szivü,de most mar itt az ideje,hogy magunkra is gondoljunk.En gyesen vagyok,a ferjem nagyon nagyon jo keres,igy megtehetjük.
2010. júl. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!