Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanács helyett miért sajnálkoz...

Tanács helyett miért sajnálkozást, meg kioktatást kapok? Kicsit hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Saját ritkanagy hülyeségem miatt államiról ktg térítéses formára kerültem át. Amikor ez történt még azt se tudtam létezik a férjem. Utána derült ki, hogy babát várok, és elmentem szülni. Hogy a kecske is jól lakjon, a káposzta is megmaradjon, diákhitelt vettem fel, hogy ne szűnjön meg a jogviszonyom. Folytattam a sulit, itthon vagyok a gyerekeimmel. Utána néztem, és az a szak, amit tanulok, azt kevés helyen indítják állami levelezőn. Most kiderült felvettek ugyan azon főiskola zalai karára állami levelezőn. Igen ám, amikor beadtam a jelentkezést még jónak tűnt, hogy átmegyek oda. De, 6óra az utazás oda vissza, plusz ha ott kell maradnom akkor a kollégium kétezer valahányszáz per éjszaka, és addig valakit meg kell találnom, hogy a kicsikre is figyeljen(eddig nappalin miattuk nem tudtam órára járni). Így már nem annyira jó. Lehet nem kell tandíjat fizetnem(185e/félév), de az utazás és a bébicsősz elvinné:(


Tegnap mikor ezt megtudtam, egy barátnőmtől kérdeztem, hogy a 2+2ből hogyan tudnék 5öt csinálni. Csak lesajnált, mert szültem. Igen, nem tudok most olyan ütemben haladni a tanulmányokkal, mint a gyerektelenek, nehezebb, de ez nem panasz, csak agyalás, hogy tényleg mindenkinek jó legyen. De bármiről van szó, csak ezt hallgatom, minek szültem. Ez a "probléma" már adott, nem lehet visszacsinálni. Ha visszamehetnék, akkor előbb jelentkezek vissza ide, pontosabban leteszem időben a seggem tanulni, meg elmegyek vizsgázni, de nem hagynám ki a gyerekeimet.


Még van majd 3évem, hogy kitaláljam merre keresek majd munkát, mégis azzal is számolok, hol hirdessem magam, egyáltalán beosztott akarok lenni, vagy saját céget vinni, és ezen is kiröhögnek, meg sajnálnak.

Igen pár álmomat jegelni kell amíg a kis csacsijaimat nem lehet itthon hagyni egyedül, mert álomcég ahol dolgoznék a:időben messze, b:hajtós, nem gyerekes barát, nem lehetne megoldani, hogy 4:30kor a suli ovi előtt legyek.

Ez is azért került elő, mert másik egyetemre is jelentkeztem, és az nem olyan erős, kereset, ha ott diplomázok nem leszek piacképes. Ezzel is kiosztott, utána azzal, hogy mehetek én a yale-re is, mert anya vagyok, hiába van gyakorlatom, egyből hátránnyal nyitok, megint jött a minek szültem:(



Már beszélni sem akarok a gyerektelen bagázzsal, mert csak sajnálkoznak, kiosztanak, ha kérdezek, "panaszkodok".

Ilyenkor annyira összetörök, baromi rossz érzés.


Abban maradtam magammal, hogy befejezem itt ahol most vagyok, és amikor tudok előtörlesztek(bár ennek pontosan utánajárok, milyen feltételekkel lehet), amúgy sincs sok hátra.(már ezért is hallgattam, hogy hülye vagyok nappalin folytatni gyerekkel, biztos kudarc...)

Na most kipanaszkodtam magam, bocsi, kicsit hosszú lett.


2011. júl. 22. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Én is a "gyermektelen bagázsba" tartozom, de őszinte elismerésem annak, ha gyerek mellett csinálja, még ha lassan is. Sőt, minden tiszteletem azé, aki MER gyereket vállalni.
2011. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
1-2 évre nem lehet halasztani a tanulmányokat? Akkor fizetned sem kell és kezdheted onnan, ahol abbahagytad.
2011. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)


A gyermektelen bagázs a "baráti"körömre értettem így hirtelen:)

Korombeli, "törtető", helyüket kereső csajok, srácok.

Akik azt hiszik, majd velük nem lesz gond, ha 10év múlva vállalnak gyereket, mert akkor nem lesznek az életben gondjaik(sem a terhesség alatt, sem a szülés után, sem a munkába visszaálláskor, sem házasságban).

2011. júl. 22. 14:10
 4/16 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha keresnél inkább helyben egy normális szakmát adó okj-s képzést? nem kell mindenkinek egyetemet végezni, ha annyira akarod még évek múlva sem lesz késő, viszont addig is lesz szakma a kezedben
2011. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Max 2félévet lehet kivenni passzívra egymás után, utána vagy visszamegyek, vagy elvesztem a jogviszonyom. Dékáni engedéllyel lehet plusz egy félévet kivenni.

Igazából 1,5-2év van vissza, ha nem jön közbe semmi, és diplomás leszek. Csak mindig van valami, pl megszületett vizsgaidőszak közepén a kislányom...:D

2011. júl. 22. 14:11
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, kapkodsz jobbra-balra, gyerek-diákhitel-több suli-jelentkezés-vonat-nemmégsejómesszevan-holdolgozzak.


Lassíts kicsit. Most, hogy azt se tudod, hol tanulj, kár azon rágódni, hogy három év múlva melyik cégnél hány órakor végzel.


Jelentkezéskor még nem tudtad, hogy 6 óra a vonatút? Nem vagy picit elvarázsolva?! Ezeket ELŐRE kéne kiszámolni (úgymint idő-pénz-tandíj-koleszdíj-útiköltség) és nem utólag, amikor már túl vagy a jelentkezésen meg mindenen...

Szóval szerintem először tisztáznod kéne magadban, mit szeretnél tanulni, és eldönteni, hogy lehetséges-e a két gyerek mellett (ikrek, vagy hogy, mert csak egy terhességről írtál?!) valamelyik egyetemen/főiskolán azt elvégezni.

Ha nem, akkor ki kell várni, hogy megnőjenek picit.


A munkán meg ráérsz agyalni azután, hogy végeztél bárhol is.

2011. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ismertem egy hölgyet, aki orvosi képzést vitt kisbaba mellett, és egy másikat, akinek 3 gyermeke is volt.


Először is döntsd el, hogy mennyire fontos Neked az a suli, és a végzettség megszerzése! Ezt csak Te tudod eldönteni. Ha nagyon kötődik ahhoz a munkához, amit csinálni szeretnél, akkor próbáld valahogy végigvinni. A nagyon távoli terveket jegeld kicsit, mert még annyi minden alakulhat másképp.


Hogy miért csak kioktatás? Lehet hogy nem úgy tűnt a barátnődnek, mintha egy jól átgondolt élethelyzetbe léptél volna bele, hanem "csakúgy jött, mert így jól esett" alapon. Első a megélhetés a mai világban. Lehet h most ez is okoskodóan hangzik, ne haragudj, nem szánom annak, és nekem se tetszik ez a hozzáállás. De akkor is így van, ha gyermekes anya vagy.


Erőt, kitartást!

2011. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Ez így eléggé összetett dolog, én csak ahhoz a részéhez tudok hozzászólni, hogy neked azt mondták: gyerekkel nappalin biztos kudarc. Hát kéremszépen, én nappalis vagyok, van egy 3.5 éves fiam, akit egyedül nevelek, és semmivel sem teljesítek rosszabbul, mint bárki más az évfolyamon, sőt.

Csemete 2 éves kora óta bölcsis, én meg sulizok. Már akkor tudtam, hogy 2 évesen bölcsis lesz, amikor nekem még tervben sem volt az egyetem, mert csak GYES-en nem tudtam volna itthon maradni vele 3 éves koráig, úgy gondoltam, majd visszamegyek dolgozni. Aztán inkább elmentem tanulni, anyagilag így is ugyan ott vagyok majdnem. Megvannak a terveim, hogy mit fogok csinálni a diplomámmal, jók a kilátásaim :)

Ha gondolod, írhatsz nyugodtan privátot is, tőlem biztos nem kioktatást fogsz kapni :) Meg úgy jobban lehet konkrétumokat írni, hátha tudok valamiben segíteni :)


24 éves egyetemista anyuka

2011. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mert sajnos mindig, mindenki sokkal okosabb abban, hogy neked mit kellett volna vagy kellene csinálnod, és hogyan...

Csak a saját életük feett nem tudnak napirendre térni...erről ennyit!

Szerintem mérlegelj! Csak te tudhatod, hogyan jó, te ismered a gyerekeidet, és a saját képességeidet!

Ha valaki sajnál, mert gyereked van, az csak őt minősíti! Szerintem minden megoldható csak akarat kérdése!

2011. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

A kislány születéséről is úgy beszélsz, mintha totál váratlan esemény lett volna, "nini, a vizsgaidőszak közepén vagyunk, ez meg hogy kerül ide?!"


Szóval teljességgel hiányzik az előre tervezés.

Most lehet lepontozni, hogy én is gyermektelen bagázs vagyok, mint ahogy az is, mert nem akarok addig szülni, amíg tanulok. Pont ezért.

2011. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!