Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Döntésképtelen vagyok-Tanács?

Döntésképtelen vagyok-Tanács?

Figyelt kérdés

Teház 23éves lány vagyok,kb 18 éves korom óta azon vagyok hogy külön éljek a szüleimtől a családomtól,de nem azért mert nem szeretem öket hanem mert mióta az eszem tudom külön önálló életet akarok.Ez kétszer megtörtént már,egyszer 18évesen az akkori barátommal összeköltöztem 3év volt belöle,majd 22évesen egy barátnövel lakótársként.Anyuéknak ez sok volt,elmegyek vissza jövök -elmegyek vissza jovök..és most megint mennék.A helyzet az hogy a szüleim az idén épitkeztek,nagyobb konyha stb stb és a nagy szoba lett az enyém(ezeleött nem volt szobám)ami tök tuti mert végre 23évesen lett SAJÁT szobám.Na igen csak úgy egy hónapja ismét találtam egy albérletet ahova a legjobb barátnövel a világon beköltöznék,ö már ott van és engem vár.És úgy mennék,de rettenetesen hezitálok hogy végre külön szobám legyen itthon,vagy menjek mert tök jo a lakás és önálló lennék és ez annyira hajt.Na igen,ha maradok anyuékkal megint sok lesz a veszekedés,a fizetésem 60%át anyunak adom,vagy az albérlet ami nagyon tetszik és mennék és a fizetésem 50-60%át venné igénybe.Anyagilag ugyan ott vagyok,csak a légkör és rengeteg stresszt megsporolnék,mert úgy érzem attól hogy lett szobám,a veszekedések a civakodások és a nyugalmam nem lenne,de ott az albiban minden annyira csábit saját élet.És nem tudom mit tegyek,mert anyuékat sem hagynám itt,mert miattam lett végülis az épitkezés,de viszont mennék ezerrel,mert nem érzem jól magam itthon.Tanácsokat várok.

Előre is köszi és elnézést ha hosszú lett.

23L


2011. okt. 23. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Érdekes,hogy úgy kezelnek mint egy gyereket.23 évesen minek akartak neked külön épíytkezést a szoba miatt?Azt 10-14évesen kellett volna.Most már őrülten elkéstek vele,ezzel akarnak magukhoz láncolni.

Költözz el.Akkor már inkább az albiba fizess,mint nekik.Vagy ennyire rá vannak szorulva a fizetésed 60%-ára?Ez is elég cikisen hangzik :S


De ha költözöl,akkor már végleg költözz,ne menj hozzájuk vissza.Max ha a barátnős albiból menned kéne valahova,akkor keríts egy jó forma férfit,akivel aztán majd összecuccolhatsz és közös életed lehet vele...

2011. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bánomisén ***** válasza:

23 éves felnőtt ember vagy, természetes, hogy önállóan akarsz élni. Ott lakj, ahol nyugodtabb az életed.

Ha nem te kérted ezt a házalakítást, akkor ne érezd lekötelezve magad miatta. Éld a saját életed, mikor akarod, ha nem 23 évesen? :-)

2011. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

külön szoba ide vagy oda,én tuti mennék,nem maradnék!

egy saját szoba nem egyenlő szabadsággal, önállósággal.

2011. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem azt tedd, amit őszintén akarsz. ha menni akarsz, ne tartson vissza a lelkiismereted, mondván miattad építkeztek. abból valszeg semmi jó nem sülne ki. ha jobban éreznéd magad az albérletben, akkor menj, hajrá!
2011. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és ahozzászolásokat,a fizetésem ez részét azért adtam mindig oda,(mondjuk ezt anya valahol elvártaű)mert saját tökéböl lett épitkezés tehát nem hitelböl meg kölcsönökböl,és anyagi kiesést magyarán ezzel próbáltam pótolni,tehát ha ugy veszem az épitkezésbe épp ugy költöttem mint ök.De tényleg menni szeretnék az albiba,csak anyuék mondhatnánk ugy is érzelmileg próbálnak zsarolni.:Shogy miért megyek el?meg jo volna neki a téli honapokban az anyagi segitség..stb stb
2011. okt. 23. 14:00
 6/12 bánomisén ***** válasza:

Öööö... Te most komolyan azt mondod, hogy az anyukád azért akarja, hogy maradj, mert jól jön neki a téli hónapokra az anyagi hozzájárulásod??? :-O Na, neeeeee... Akkor nem téged marasztal, hanem a pénzedet.

Szerintem éld a saját életedet úgy, ahogy neked jó.

2011. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj, felnött nö vagy, légy szabad!
2011. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nagyon durva h mennyire nem kommunikáltok.

ha jól értem, akkor a te pénzedből is bővítik a lakást, a te érdekedben, csak épp ez már felesleges, mert te el akarsz költözni.

hát építkezés előtt kellett volna szólni a szülőknek, hogy mivel te amúgy is el fogsz hamarosan költözni (hisz ez az élet rendje) neked már nem kell saját szoba.

de mivel nem tetted, vagy esetleg a szüleid meg se hallották a te érveidet, most kidobtok az ablakon egy rakat pénzt, ehhez csak gratulálni tudok.


Valakinek mindenképp rossz lesz, és szerintem legyen annak, aki nem gondolkodott előre az építkezés kezdetekor.

2011. okt. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

sem az épitkezés elött,sem alatta nem tudtam hogy el fogok menni majd.Tervemben sem volt.és most lett albérlet ajánlat amikor kész lett a lakás.Igen,tudom én hogy bénán jött ki.

Szerinted akkor miért hezitálok ezen annyira????

2011. okt. 24. 07:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Dehogynem, tervezted a különléted, hisz te magad írtad le elég egyértelműen az első szövegedben.

Pl:

",kb 18 éves korom óta azon vagyok hogy külön éljek a szüleimtől a családomtól"

"mióta az eszem tudom külön önálló életet akarok"


Nyilván a mostani albérletes ajánlat előtt nem volt konkrét lehetőség költözni, de te akkor is mentél volna, nem? Meg amúgy is 23 évesen már itt az ideje kirepülni, önállósodni. És ha a szülők ezt nem tudják, akkor sajnos a gyereknek kell ezt a harcot megvívni.

Persze manapság sokan maradnak a szülői házban az anyagiak miatt, de mint látom nálad nem erről van szó.

2011. okt. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!