Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feletek mi a szokas, ha...

Feletek mi a szokas, ha valaki meg akarja keresztelni a gyereket, hogyan szokta kikerni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy a szulok kernek meg, ha szeretnek, hogy a gyereket megkereszteld.Abban az esetben, ha ez forditva van akkor, mikor szoktak leghamarabb meglatogatni az ujszulottet, milyen ajandekot visznek, kajat vagy sutemenyt szoktak-e vinni?
2010. júl. 21. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,nem igazán értem.Az,hogy megkereszteled a gyereket a te dolgod (persze az is,hogy mennyire befolyásolnak a szüleid).Keresztelni már pár napos babákat is szoktak-szóval ez is rajtad áll.Utána tarthattok ebédet,vagy nem.Ahogy szeretnéd.Babát látogatni meg akkortól lehet mikor te már úgy érzed felkészültél a látogatókra.

Pl:Nálunk már az első napokban voltak látogatok (alig vártam,hogy beszéljek valakivel).Keresztelőjén 4 hónapos volt a picim.Ezt szüleink is ,és mi is akartuk.Utána mi elmentünk ebédelni a vendégeinkkel (szűk család) .Kaptunk akkor is ajándékokat,illetve az első látogatáskor is hozott mindenki valamit a babának.

2010. júl. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elso valaszolonak:nem mondtam, hogy a szuleim befolyasolnanak, vannak olyan helyek, ahol a gyerek szulei valasztjak ki a keresztszuloket, mashol meg az, aki meg akarja keresztelni a gyereket, "kikeri" a gyerek szuleitol, hogy megkeresztelhesse.Nem az en gyerekemrol van szo, hanem es szeretnem megkeresztelni valakinek a gyereket.Felenk ugy van, hogy amikor mesz babalatni, akkor szolsz, hogy meg akarod keresztelni.Ilyenkor viszel ajandekot a babanak es az anyukanak viragot es vannak helyek ahol kajat meg egy tanyer sutit is visznek a keresztelni akarok.Ez a baba 6 hetes koraig meg szokott tortenni, de viszont nagyon tolakodoak se szeretnenk lenni, ezet kerdeztem, hogy mikor szoktak meglatogatni eloszor az ujszulottet.Nalunk altalaban a 6 hetes koraban vagy azutan keresztelik meg, a keresztelo utan pedig a szulok meghivjak vacsorara a keresztszuloket, testvereket, szuloket.A babanak nagyobb ajandekot adnak vagy penzt.Remelem most mar erthetobb voltam.Csak arra vagyok kivancsi, hogy mashol is ilyen bonyolult-e mint nalunk, vagy nem csinalnak ekkora dolgot belole.
2010. júl. 21. 08:22
 3/7 anonim ***** válasza:
hat 3-4hetnel elobb nem illene menni babalatogatni,mert korabban meg faradt az anyuka es a baba is szokja a kornyezetet,mifelenk ilyenkor a babanak pelust,kisruhakat szoktak vinni esetleg kisparnat paplankaval,ilyensmit.A maminak pedig tortat es viragot,en pl vettem egy fonott kosarat es minden fele gyumolcsot vettem es egy doboz bombont,az apukanak pedig vettem egy jofajta uveg bort.Ezeket szepen belerendeztem a kosarba es celofannal becsomagoltam es a kosar fulenel atkotottem kek masnival (mert kisfiuhoz mentunk;)Amugy ha annyira kozeliek vagytok nyugodtan megkerheted hogyha meg nincs eldontve ki kereszteli akkor szivesen venned ha te keresztelhetned a babat,ugysem csak 1 keresztszulo lehet.Nem hiszem hogy elutasitanak mert az nem illene:)
2010. júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felénk a keresztelést a szülők döntik el. Esetleg kérhetik a nagyszülőka szülőktől, hogy kereszteljék meg a gyereket, de ilyan nincs, hogy kikérik, hogy megkeresztelhessék. Teljesen a szülők döntése, hogy keresztelik-e, vagy sem. Ha igen, akkor arról is ők döntenek, hogy kik lesznek a keresztszülők, és mikor tartják a keresztelőt. VAn akit egész picibaba korában megkeresztelnek, van aki már járni is tud, akkor keresztelik.

A babát már a kórházból hazahozatala utáni héten is látogatják. Ennek előnye is van, hátránya is. Általában ilyenkor van segítsége az anyukának (apuka, vagy az anyja, anyósa) és ez jól jön a látogatók fogadásakor is; viszont sokan még elég fáradtak a szülés és a megváltozott napirend miatt. Pár hetes-hónapos babánál meg igaz, hogy már jobban belerázódnak a napirendbe, de a látogatók pont ezt borítják fel.

Én örültem, hogy az első 2 hétben letudta szinte mindenki a látogatást. Később biztos pont akkor jöttek amikor egyedül voltam a babával, szoptatni kellett, vagy épp fejtem a tejet, felébresztették a babát, felborult az egész napunk.

Kaját meg süteményt nem szoktak hozni, esetleg gyümölcsöt, ivólevet. De főként csak babacuccot.

Megkérdezhetem, miért akarod te megkereszteltetni a babát?

2010. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
10.09-nek, nalunk minden babat meg szoktak kereszteltetni, es en nem ahhoz ragaszkodom, hogy legyen megkeresztelve foltetlenul, hanem a keresztmamaja szeretnek lenni.Nem tudom, hogy mi annyira erthetetlen?
2010. júl. 21. 10:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:Rendben megértettem,és le is írtam felénk hogy van.Ezt kérted,nem?Arról meg még nem hallottam,hogy valaki keresztszülőnek jelentkezik ilyen procedúrával (max barátnők közti beszélgetésben megemlíti,hogy szívesen lenne,de ez is ritka.)Erre.Itt nincs ilyen nagy "felhajtás".

Amúgy merre laksz?

2010. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Erdelyi vagyok.
2010. júl. 22. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!