Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 42 évesen szülnétek a 3....

42 évesen szülnétek a 3. gyereket? (a kérdés nem rólam szól, csak kiváncsi vagyok)

Figyelt kérdés
Ha igen akkor miért igen, ha nem akkor miért nem?
2011. nov. 2. 12:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%
Én nem. Elsősorban azért, mert akkor már túl nagy generációs szakadék lenne köztem és a gyermekem között.
2011. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 LadyLee ***** válasza:
91%
Igen. Ez nem korfüggő (kivéve perzse, amennyire a genetika behatárolja). Ha megfelelőek a körülmények még 1 gyerek felneveléséhez és a szülők szeretnének is még egyet, akkor szerintem hajrá. Nyilván nem ez az ideális kor a gyerekszülésre, de az életben kevés az ideális helyzet.
2011. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Hát emiatt nem vetetném el ha már terhes lennék. De tervezni biztos nem terveznék így. Amúgy nagymamám is 40 évesen szülte a 3. gyerekét, nem volt tervezve. A lányai akkor már 16 és 15 évesek voltak. De végül is imádták az öccsüket, ma már ő is felnőtt, és minden ok. Meg egyébként én sok családot ismerek ahol a 3. gyerkőc ilyen kései baba volt. De én azt tapasztalom, hogy mindenhol nagyon jól megvannak így. Mire a nagyok kirepültek, újra lehetett babázni.
2011. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%
Anyum 36 volt mikor engem szült(3. gyerek vagyok) Sok hátrányát én speciel nem éreztem nagyon. Még engedékenyebb is volt velem mint a tesóimmal. De Én nem vállalnék be már ennyi idősen babát...
2011. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%
Én nem szülnék mert nem biztos hogy bírnám is ennyi évesen a tempót főleg ha majd 60 évesen lesz kamasz. De én eleve nem szeretnék 1 gyereknél többet.
2011. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
vannak olyan 42 éves nők akikről nem mondanám meg hogy annyi és én bevállalnám ennyi idősen is. ha az első lenne akkor meg pláne!!!
2011. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek az elsővel, de inkább én a testvérek közötti korbeli nagy különbséget hangsúlyoznám ki.

Avval inkább egyetértenék, hogyha az első is későn születne és szeretnének neki testvért és csak akkor sikerül, vagy az első baba csak akkor sikerül... De a 3.-at ilyen idős korban már nem tartom "ésszerűnek".

2011. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%
Ha véletlen baba,akkor természetesen igen,de nem terveznék,több okból sem.Ebben a korban nagyobb az esélye mindenféle genetikai rendellenességnek,másrészt a nagyanyjának néznének az iskolában,ami neki igen kellemetlen lenne,és nyugdíjas lennék,mire leérettségizik(ha megérem).
2011. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Direkt nem, de ha becsúszna, nem vetetném el.

Okaim: szerintem a női szervezet nem úgy van kitalálva, hogy 42 évesen hordjon ki és szüljön meg egy babát, ilyenkor már a betegségek esélye is nagyobb, és azt sem hiszem, hogy a kamaszkor hülyeségeivel a hatvanhoz közel lenne jó megbirkózni.

Viszont ha becsúszna, megadnám neki az esélyt. Ellenzem az abortuszt, főleg, ha egyébként adottak a normális körülmények a gyerek felneveléséhez.

2011. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%

HA netán terhes lennél ilyen idösen (védekezés ellenére) és anyagi illetve egészségügyi téren nem lenne komolyabb probléma, akkor megszülném, kivéve, ha fogyattékos lenne. (Akkor ugyanis nem látnám biztositottnak a megélhetését, ugyanis egy nö átlagban 70 éves kor körülig él, egy fogyatékos - pl. Down-kóros - gyerek meg szintén 50-60 évig, igy a halálom után nem lenne, aki gondoskodjon róla.)

Viszont tervezetten nem vállalnék ilyen idösen még egy gyereket.

Indokok: egy gyerek mire valamennyire önálló, addigra kb. 25 éves - ekkor én már 67 lennék, tehát már elég idös, igy enm sok esély lenne arra, hogy a felmött korát is megélném, illetve hogy késöbb segiteni tudnék az unokáknál. Ha 30-35 évesen ott maradna szülö nélkül, az sokkal nehezebb, mint tiz évvel idösebben.

Sokan azzal érvelnek, hogy minden életkorben meghalhat valaki - ez igy igaz, de azért sokkal nagyobb esély van arra, hogy valaki 50 éves lesz, mint hogy 80.

A generációs különbség sokkal kisebb probéma, mint ahogy sokan gondolják, ezt nagyon jó lehet látni külföldön, ahol az átlagos életkor gyerekválláskor nöknél 32-38 év. Ott sokkal kevesebb az ilyen probléma, mert az anyák egyszerüen érettebbek és nem minden áron "gyözni" akarnak a gyerek felett.

2011. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!