Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz hatással...

Szerintetek rossz hatással van egy 7 évesre a hamvak ideiglenes hazavitele?

Figyelt kérdés

Édesanyám pár napja elhunyt. Szórásos temetése lesz. Én szeretném a hamvasztást végigvárni és nem szeretném otthagyni a hamvait, de nem tudom, hogy a fiamnak ezzel valamilyen módon okozhatnék "kárt".

A halál végül is az élet része.


2020. jan. 13. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell tudnia konkrétan mindent és minden részletet. Fel sem fog neki tűnni, ha meg igen akkor annyit mondasz neki, hogy ez egy urna és kész. Nem hinném, hogy túl fogja gondolni.
2020. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Mondjuk a szórásos temetés azt jelenti, hamvasztás után szétszórják, nem tudsz mit hazavinni.
2020. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem mutogatod az urnát, nem mondod, hogy az micsoda, nem fogja érdekelni.

Ha úgy viszed oda, hog abban van a mama, rögtön meg akarja majd nézni, meg akarja fogni, jönnek a kérdések.

Igaz, az én fiam még csak 5 éves, de szoktunk a halálról beszélgetni. Ha kérdése van, válaszolok rá, természetesen az ő szintjén. Temetőben is többször volt már, amin sokan megbotránkoztak. Szerintem pedig az élet része, hogy a papáról is beszélünk, aki már nincs közöttünk. Hogy őt is kivisszük a temetőbe, ő is vihet virágot, elmondjuk, miért gyújtunk mécsest, stb.


Fogadd őszinte részvétem!

2020. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem lesz semmi gond, ha nem mutatod neki és olyan helyre teszed, ahol nem látja. Őszinte részvétem.
2020. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem kell kitenni központi helyre, ne legyen szem előtt.

Egyébként haza lehet vinni? Azt olvastam, hogy ezt megszüntették. Vagy csak meg akarták és mégsem?

2020. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Elrakod valahová aztán kész, tudnia sem kell róla
2020. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem teszed ki az etkezoasztalra vagy a tv allvanyra, nem lesz gond.
2020. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
En voltam ilyen korban nagyszulo temetesen, teljesen hidegen hagyott, marmint nem ossze, mert nem tudtam hogy feldolgozni. Urnanal meg nem kell reszletezni. Mondd hogy emlek es kesz.
2020. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A halál valóban az élet része, de egy hétéves - meg idősebb se - ne nézegesse otthon a hamvakat. Szórjátok el, addig pedig a gyerek ne nézegesse otthon a nagyi urnáját és feltétlenül beszélgessen valaki vele. A 7 éves kor az pontosan annak az életkornak a határa, amikor megjelenik egy átlagos gyerek életében a halál és a halálfélelem, és az a tudat, hogy önmaga is halandó. (Ezt a nagyi halála nélkül is megélné.)


És őszinte részvétem.

2020. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kell erről tudnia.

Feltételezem, nem a nappaliban a vitrinben akarod addig tárolni. Rakd az urnát egy csukott papírdobozba, azt meg a garázsba vagy pincébe vagy melléképületbe, ahol a gyerek amúgy sem jár.

A halál valóban az élet része. Én is vinném a temetésre, de a konkrét tárgyi dolgokkal nem szembesíteném.

2020. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!