Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány érzése csak ideiglene...

A magány érzése csak ideiglenes? Csak egy tini probléma?

Figyelt kérdés

Üdv!

15 éves lány vagyok, most mentem középiskolába.

Visszahúzódóbb vagyok új környezetben, egyébként akiket ismerek, ott elég hangos(pl. rokonok körében).


Már több mint egy hónapja elkezdődött az iskola, viszont én még mindig csak 4-5 emberrel beszélek iskolaidőben.

Ebből 3 fiú.

Az osztályban négyen vagyunk lányok, mi amolyan "össze kell tartanunk" alapon együtt járunk a folyosókra.

A másik három lánynak már sok barátja van, felsős osztályokból is.

Nekem pedig egy ember van, akivel tényleg szívesen beszélgetek, viszont vele is csak néha.


Próbálkoztam nyitni az osztálytársaim felé, komolyan!

Konkrétan oda ültem egy fiú mellé, hogy próbáljak beszélgetni, de semmi. Van aki a szemembe se néz.

A csoportos feladatokban engem lényegében kihagynak, nem érdeklem őket. Az a legszomorúbb, hogy a 'nyomik' sem barátkoznak velem.


El vagyok keseredve.

Néha azzal nyugtatom magam, hogy jó ez, hisz nincsenek felszínes kapcsolataim, nem nyaggat senki, elvagyok magamban, így a legjobb.

De bármennyire szeretném is, ez nem jó.

--------------

El fog ez az érzés múlni? Serdülő kor végén abbamarad?

Mit tegyek ellene?



2017. okt. 2. 19:44
 1/4 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzá tennék, hogy iskolán kívül is csak két barátnőm van, akikkel napi szinten beszélgetek.

Az egyikük nem él a városomban, a másikkal is csak ritkán találkozunk, neki mindig programja van más barátnőivel, barátjával.

Tehát velük sem tudom megbeszélni az e féle dolgokat.

2017. okt. 2. 19:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak rajtad múlik. Vagy maradsz egyedül, meglátva annak jó oldalát, vagy tovább építed már meglévő kapcsolataidat, esetleg új barátok után nézel máshol.

Mindkettőben van lehetőség.

2017. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. A legfontosabb, hogy ne keseredj el. Az én helyzetem ennél is rosszabb volt mert engem bántottak is. Ennek ellenére minden iskolámban (suliváltások emiatt) találtam legalább egy olyat akivel néha elvoltam a többi időben meg tanultam, olvastam és megtanultam jól érezni magam egyedül. Ezzel nem azt mondom, hogy ne barátkozz hanem azt, hogy ne keseredj el ha nem sikerül elsőre, próbálkozz tovább a szabadidődet meg fordítsd magadra és a hobbijaidra. Lehet ez furcsán fog hangzani de utólag én örülök, hogy így teltek el a sulis éveim. Akkor nem mindíg gondoltam így de ma már látom, hogy milyen jót tett a személyiségemnek. Szóval a legfontosabb, hogy fel a fejjel és minden helyzetben a legjobbat keresd! Kitartás! :) 22/L
2017. okt. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De aranyos,hogy azthiszi serdulo kori probléma..:D


Szerinted,ha most nincsenek barataid akkor miutan elvegzed a kozepiskolat lesznek? Ne légy naív. :)

2017. okt. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!