Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elveheti az apuka a gyereket...

Elveheti az apuka a gyereket tőlem, ha elköltözök és a kislányt magammal viszem? A bíróság dönthet az ő javára emiatt?

Figyelt kérdés
Az apuka soha nem foglalkozott a kislányunkkal, csak mindig fenyegetett, hogy én mehetek de a kislány marad vele. Lelkileg folyamatosan kikészít emiatt. Költözni szeretnék, de merek, nehogy elveszítsem a kislányunkat.
2010. júl. 22. 19:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Amíg nincs papírotok a gyerek elhelyezésről addig ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked.

Javaslom keress fel egy ügyvédet.

2010. júl. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos a nem az ésszerűséget követik a bíróságon, hanem a jogszerűséget.

Elvileg a hátrányodra válhat.(szerintem)

2010. júl. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
89%
Valószínűleg azért hajtogatja folyamatosan ezt, mert fél. Fél, mert tudja, hogy Magyarországon elhanyagolható azon válások száma, melyekben a gyermeket az apához ítélik. Valami nagyon nyomós indokot kell felhoznia, hogy a bíróság ne neked "adja" a gyereket. Ne félj!
2010. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Csak ez miatt nem ítéli a bíróság az apának a gyereket. Viszont az első válaszadónak teljesen igaza van, amíg nincs jogerős végzés, ugyanannyi joga van neki is a gyerekhez. De ha menni akarsz menj, a gyereket ne hagyd nála. Ha nincs pénzed ügyvédre, akkor javaslom keresd fel a helyi családsegítőt. Ők segítenek.
2010. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem iszok, nem drogozok, nem dohányzok, nem vagyok prosti. Ügyvédre nincs pénzem, mivel GYES-en vagyok.
2010. júl. 22. 19:20
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Sürgősen keress egy munkát!!!!!!!

és utána add be a válópert így 100% h tiéd lesz a lányod.

Szerintem a faszi csak azért akarja a kislányt, hogy tönkretegye azt is, ill. nem akar tartásdíjat fizetni.

2010. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kaphatsz ügyvédet, minden családsegítőben vagy ingyenes jogi segítség.
2010. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

19:29 és mégis ezt miből szűrted le?Tök bírom,amikor az apát írják le csak úgy látatlanba.Ne "láss" már bele ennyire.(Nem azt mondom,hogy biztos,hogy nincs igazad,de ezt mi kivűlállók nem tudhatjuk)

A kérdezőnek:Hátrányodra válhat.Nem kicsit.Óvatosan a költözéssel,nehogy bajotok legyen belőle.Kitartást kívánok Neked.

2010. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Szia!mehetsz ügyvéd nélkül is,én is a nélkül voltam,az meg h prosti valaki nem kizáró ok(bocs)
2010. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Házasok vagytok? A lakás kié,amiben most éltek?

Ha válásra kerül a sor és nem volt házassági szerződés és külön vagyon sem,akkor mindennek a fele a tiéd.Ha tényleg magadnak akarod a gyereket,akkor kell egy munka és tető a fejetek fölé.Ha te ezt nem tudod megadni,de a férjed igen,akkor bajban leszel a bíróságon.

2010. júl. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!