Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtté válás: Hogyan jelents...

Felnőtté válás: Hogyan jelentsem be anyámnak otthon, hogy elköltözök, és hogy minél kisebb balhé legyen ebből?

Figyelt kérdés

Szóval: megvan az albérletem, meg a technikai részleteket elintéztem, meg beindítottam a saját háztartásom. A cuccaim egy részét már hátizsákban apránként elhordoztam. De még egy jó néhány ruhám, meg bigyóm otthon van. Otthon erről mit se tudnak, csak annyit láttak, hogy kidobtam a kacatokat, meg nagy lett a rend a szobámban.


Nyílván anyám azt szeretné, hogy még 40 éves koromban is anyuci pici fia legyek, akire főzheti a zsíros kajákat egész délelőtt, satöbbi. De ugye ez meg nem áll az én érdekemben, lassan 26 éves vagyok, önnállósodnom kell, meg régesrég barátnővel kellene együtt laknom, ha lenne...

Mellesleg, anyámmal nem vagyunk túl jó viszonyban, mióta önálló véleményem van a dolgokról...


Tehát a lényeg: tuti, hogy anyám egy ilyen bejelentésre dühkitöréssel, ordítással iletve érzelmi zsarolással, sírással, meg ilyen (gyerekes viselkedésnek tekinthető) hülyeségekkel reagálna. Hogyan lehet lélekben durcás gyerek,de nyugdíjas anyukát leállítani, miközben az akarata ellenében elköltözök? És a címemet se akarom megmondani, mert odajönne zaklatni.


Bármilyen javaslatnak örülnék.

26/F


2011. aug. 28. 11:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát anyukád is beláthatná hogy 26 évesen már tényleg nem kellene otthon laknod...Szerintem ha tényleg így reagál anyukád akkor jelentsd be aztán menny el. Persze előtte vigyél el mindent..Ennél jobbat nem tudok (:
2011. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
72%
Telefonon?
2011. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, hát én büszke vagyok rád!:D

Exem is ilyen mama pici fia volt, ezért hagytam el.

Az anyja meg egy hisztigép. Nem tudott elszakadni tőle egy napra sem.

Tudom, hogy nehéz, de ezt meg kell lépni.

Én azt tenném, hogy szépen nyugodtan leülök vele a konyhában, közlöm a tényeket, és biztosítom róla, hogy szeretem, és bármikor számíthat rám, de mostmár szeretnék önálló lenni.

Persze biztos hisztizni fog, meg zsarolni, kiabálni, sírni, stb. de ezt le kell szarni és megpróbálni nyugodtnak maradni. Ez a legnehezebb rész.

Ha látja, hogy megtetted, és nem tud tenni semmit ellene,

akkor egy idő után beletörődik, mert gondolom ő sem akar teljesen elveszíteni.

2011. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Apukád esetleg ha van akkor mindenképp ne külön közöld, hanem együtt a családnak. A másik meg, mond meg anyukádnak, hogy anya te mikor költöztél el otthonról? Vagy te akkor miért nem laksz a mamáék nyakán...

Egyszerűen észérvekkel elmagyarázod, hogy ez a normális, mindenki önállósodik. Ami a lényeg, hogy durva és bunkó ne legyél, és ne vedd fel az esetleges vitát, veszekedést, és ne sértsd meg anyukádat, pl ne mondj ilyeneket, hogy azért költözök, mert végre nem a te szörnyen zsíros kajádat kell ennem.:)

Lehet duzzog, de majd megbékél. Azért telefonon hívd fel, meg beszélgess vele, és akkor majd megszokja, meg egyszer-egyszer elhívhatod őket magadhoz is.

2011. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinnék mindenemet és mikor már csak egy hátizsáknyi cuccom maradt avval a hátamon megmondanám Neki, hogy: Anya mától nem alszom itthon, megyek haza. Felnőtt ember vagyok, önálló életemet szeretném élni. Szija.

Ennyi.. Aztán ha télleg nagyon mérges lenne meg minden akkor azért menjél haza és 1-2 hétig ne keresd egyáltalán hagyd lehiggadni, hadd szokja, hogy nem vagy már ott. Aztán meglátogatod és megbeszélitek.

22/N

2011. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy! Biztosan ki fog akadni, de próbáld meg, hogy megígéred, hogy mész látogatni mindennap. Aztán fokozatosan ritkítsad a látogatásokat, addig amennyi neked "szükséges".

Persze azt is csinálhatod, hogy bejelented és elmész, de akkor száz százalék hogy rettenetesen megbántódik

2011. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem először találj egy csajt és úgy költözz, de te tudod. Amugy költözz el, ha nem látja be hogy nem maradhatsz ott örökké előbb utóbb majd rájön hogy már nagy vagy.
2011. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

További részletek: anyám egyedül maradna otthon, nulla szociális élete van, apámnak is az agyára ment, nővérem rég külön él a saját családjával, nagymamám nem él, a szomszédokkal nincs beszélő viszonyban. Szóval ezután üres lesz a fészek, ez is fokozhatja az ellenállást.


Esetleg szökjek meg valamelyik éjjel a cuccommal, és akkor nem tud veszekedni? (bár azért a cuccolás némi zajjal jár... vagy van ötlet, hogy hogyan csináljam halkabban?) konkrétan biciklivel meg utazótáskákkal oldanám meg a dolgot...

2011. aug. 28. 11:36
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Ne cuccolj át csak miután megbeszélted vele hogy elmész. Valószínűleg félsz a vitától de ne tedd, túl leszel rajta és kész.
2011. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
érdekes a helyzeted, de 26 évesen már lehetne annyi határozottságod, hogy elé állsz és elmondod neki az igazat,nem a háta mögött "megszöksz". ennyit minimum megérdemel..attól,hogy elköltözöl ő még az anyád lesz,nem ellene ennyire megsértened.
2011. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!