Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt a kérdést hogy oldanátok meg?

Ezt a kérdést hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Van egy húgom, ő 26 éves, én 29 vagyok. Jó a kapcsolatunk és szoros, élvezzük egymás bizalmát, sok dolgot megbeszélünk (nem csak napi dolgokat, de terveket, célokat, hogy mit tettünk már érte, hol tartunk, stb.) Most főleg ővele vannak történések (suli befejezés, új munkahely, esetleges külföldre költözés és ottani munkavállalás, ilyenek.) A baj az, hogy van egy rokonunk (unokatestvér), aki (mivel a húgom bizalmát nem élvezi), így állandóan engem kérdezget, hogy mi van vele. De nem csak úgy nagyjából, hanem részletekbe menően. Ami egyrészt idegesítő, de ezt még kibírnám. Csakhogy én nem szeretném olyan szintig kibeszélni a testvéremet, ahogy ez a lány szeretné. Amúgy ezzel a lány unokatesómmal semmi bajom, de mindössze egy formális kapcsolat van köztünk, de az e-mail világában sokszor rám ír. Mivel egy városban lakunk, ezért ha véletlenül összetalálkozunk is, mindig a húgom a téma, és mindig faggatózik. (Hogyan, mikor, pontosan melyik cégnél volt interjún, melyik város, mennyi a fizu, külföldön hol tervezik, melyik városnak melyik városrésze, stb.)

Na most ezt hogy kezelnétek? A lényeg, hogy nem szeretném kibeszélni a testvéremet. (Amúgy neki is írogat ez az unokanővér, őt is faggatja,csak őt lepattintja a tesóm.) Akkor jövök (jönnék) én, mint információforrás. Hogy kezelnétek? Mit mondjak? Hogy nem tudom? Azt úgysem hiszi el, tudja, hogy szoros a kapcsolatunk. Tudom, hogy sértődés nélkül ezt nem lehet helyre tenni, de hogy lehetne a legkorrektebb módon részemről? (Mert különben sosem lesz vége.)



2020. febr. 1. 06:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha húgod nem mond neki semmit, akkor szerintem neked sem kellene kiadni őt. Nem is értem az egészet, hogy miért beszéled ki. Én biztos nem örülnek neki ha testvérem így viselkedne a hátam mögött.

Szerintem ha legközelebb róla kérdezget, válaszold azt hogy kérdezze meg tőle, amire kíváncsi. Ja, hogy ő nem mondja el neki? Talán mert semmi köze hozzá... ?

2020. febr. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak mondd, hogy a hugodat kérdezze bizalmas dolgokról. Megsértődik? Na bumm.
2020. febr. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha egyszerűen azt válaszolod ilyenkor, hogy nem a te döntéseid, a tesódat kérdezze. Ha ő nem mondja el, akkor neked nem tiszted mindezt elmondani. Sajnálod, de nem akarsz a háta mögött beszélni, úgyis elmesél mindent, amit akar.
2020. febr. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
29 évesen azért már mehetne a józan paraszti esszel való gondolkodás. "Júlí, nem akarok a Katiról beszelni." Ennyi.
2020. febr. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném tőle, szerelmes-e a testvérembe, hogy ennyire mindent tudni akar róla? Hogy másról sem beszél? Nekem nagyon sértő lenne, hogy nem az én terveim, hogylétem érdekli, csak a húgomé. A fizetéshez semmi köze, ha bármit akar, kérdezze a tesódat, amire nem kap választ, az magánügy, nem publikus!

Egyébként kedvesen és finomat le lehet szerelni az ilyen kotnyelest, de ha megsértődik, csak nyersz vele!

2020. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1-es, NEM beszélem ki, nem tudom, honnan veszed.

Válaszolok, hogy mondjuk Németországban fog állásinterjúzni. És erre jön kb. 10 másik részletkérdés, amikre már nem válaszolok, "nem tudom" címszóval.

Csak hülyén jön ki az, hogy "nem tudom", másrészt úgysem hiszi el az unokatesó.

2020. febr. 1. 10:45
 7/16 A kérdező kommentje:
Tehát hogy érthető legyek, a sok "nem tudom"-ot szeretném kiváltani valamivel.
2020. febr. 1. 10:46
 8/16 A kérdező kommentje:
Aki nem támadólag válaszolt, annak köszönöm.
2020. febr. 1. 10:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Írj ilyesmiket neki:

"Bocs, a tesó nem szereti, ha bárkivel is róla beszélek. De kérdezd őt, s majd ő válaszol. Na de mesélj inkább magadról, …(-és itt kezdd el te is őt faggatni részletekbe menően vele kapcsolatos irtó személyes és bizalmas témákról-)…. puszi!"


Majd megunja... :)

2020. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

" Hogy másról sem beszél? Nekem nagyon sértő lenne, hogy nem az én terveim, hogylétem érdekli, csak a húgomé."


Őrá kíváncsibb, mert vele most érdekesebb dolgok történnek. És őt jobban is bírja, mint engem, szóval ezért is akar(na) mindenről tudni. (Csak nekem ez így borzasztó lesz még 50 évig.)

2020. febr. 1. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!