Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldanátok meg a...

Ti hogyan oldanátok meg a gyerekek elhelyezését, kit melyik szobába tennétek?

Figyelt kérdés

A férjemmel és a kétéves lányunkkal végre sikerült egy családi házat vennünk, hamarosan beköltözünk.

Eddig egy másfélszobás panelben nyomorogtunk hárman, illetve a férjemnek már van egy kisiskolás lánya, amikor ő itt van nálunk akkor négyen. Ez kéthetente péntek délutántól vasárnap estig, és az iskolai szünetek fele.


A gond az, hogy az új ház is "csak" három hálószobás, plusz amerikai konyha - nappali van. És úton a kistestó, kéthónapos terhes vagyok.


Még be sem költöztünk, de máris vita van a férjemmel köztünk azon, hogy melyik gyereknek legyen külön szobája és melyik kettőnek ne. (Az nem opció, hogy a három gyereké a három háló és mi a nappaliban alszunk a kanapén, négy éve ez megy, elegünk van már belőle.)


Én arra gondoltam, hogy lenne nekünk egy hálószobánk. Ezen kívül egy babaszoba kisággyal, pelenkázóval meg mindennel, benne még egy plusz heverővel. A harmadik szobában pedig galériaágy leesésgátlóval, alatta íróasztal, stb.

A babát tenném természetesen a babaszobába, a kétéves lányunké pedig lenne a galériaágyas gyerekszoba. Szigorúan azzal a feltétellel, hogy amikor a férjem lánya nálunk van, akkor a kicsi a babaszobában alszik a heverőn.

Így a nagylánynak is lenne saját tere, de a két közös gyerekünknek is lenne az idő nagyobb részében saját szobája, amikor a féltestvérük nincs itt.


De a férjem erről a megoldásról hallani sem akar, ő azt mondja, hogy a lányának mindenképp legyen saját szobája, amit senki sem használ amikor ő nincs itt, mert az anyjánál ezt szokta meg, és sértve érezné magát, ha a lányunk ott aludna az ő szobájában akkor, amikor ő az anyjánál van. Meg egyébként is, "neveljem úgy a közös gyerekeinket, hogy jól ellegyenek egy szobában is", és "a lányát megviselte a válás, így legalább egy saját szoba jár neki".


Sajnos olyan a ház elrendezése, hogy nem tudunk még egy plusz szobát kialakítani, garázs sincs, ami szobává alakítható lenne, és hozzáépíteni sem lehet, az önkormányzat nem engedélyezi. Így csak az a megoldás marad, hogy a három gyerek közül kettőnek osztoznia kell valamilyen formában egy szobán.


Szerintetek melyikünknek van igaza, a férjemnek vagy nekem? Ti hogy csinálnátok?



2015. máj. 19. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
14%
Tedd a születendő gyereket külön szobába :) mivel a 2 gyerek már úgymond megszokta egymást és összekovácsolódtak, így meglesznek együtt, bár a nagylánynak hamarosan viszketni fog, és akkor nem tudja felvinni a barátját a testvére miatt, a középnek meg mindegy.
2015. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
19%
Mert ha csecsemőt zársz össze valamelyikkel, akkor ő is felkel állandóan arra, hogy sír a kölyköd.
2015. máj. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:
Ha a babát teszem külön, attól még a nagylánynak nem lesz külön szobája, márpedig a férjem mindenáron ezt akarja.
2015. máj. 19. 14:33
 4/74 A kérdező kommentje:

"Mert ha csecsemőt zársz össze valamelyikkel, akkor ő is felkel állandóan arra, hogy sír a kölyköd."


Kölyköm? Most ezt így miért? Milyen megnyilvánulásom indokolja, hogy ilyen paraszt stílusban reagálj, kedves válaszoló?

2015. máj. 19. 14:34
 5/74 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem neked van igazad.
2015. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
80%

A te megoldásod első blikkre nekem szimpatikusabb de így meg olyan se nem az enyém se nem az övé, olyan mindenkié dolog.


Ebből lehet később nagyobb problémák is lennének, tudod közös lónak túros...


A férjed véleménye érthető ha szentimentális oldalról közelítjük meg amúgy viszont egy égbekiáltó baromság. Akkor elég lett volna egy kétszobás panel ha fontos, hogy a gyerekek eltűrjék egymást, aztán egyik szobába bezsuppolni a porontyokat és hello.


Ha már családi házba költöztök akkor annak szerintem érezze mindenki az előnyét.


Nem ismerem a paramétereket, mindegyik szoba ugyanakkora, nincs lehetőség egy szobát belső válaszfallal, ajtóval kettéválasztani?

2015. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk kapásból olyan házat/lakást kellett volna megvenni, amiben a család jól tud működni az összes leendő tervezett gyerekkel együtt. És mindezeket a vétel előtt nem jutott eszetekbe megbeszélni??? Nem úgy vettetek házat, hogy "na, akkor itt lehetne a hely Mancikának, ott alhat Rózsika és a születendő kis Petike meg emitt"???


"kétéves lányunké pedig lenne a galériaágyas gyerekszoba. Szigorúan azzal a feltétellel, hogy amikor a férjem lánya nálunk van, akkor a kicsi a babaszobában alszik a heverőn. "


Ez teljesen rossz ötlet. Garantált a gyűlölség a nagylány és a kétéves közt, mert amikor ott van nálatok, a kétéves (és majd lesz ő három, négy, öt stb.) úgy fogja érezni, hogy amikor jön a nagylány, akkor ő ki van rakva a saját szobájából. (Amúgy joggal érzi majd így...)


Nem tudom elképzelni, hogy így belevágtam volna ebbe a házvásárlásba, anélkül, hogy ezeket előre átgondoltuk és tisztáztuk volna, tehát nagyon nehéz azon agyalnom, hogy mit csinálnék. Szerintem első körben a legkisebbnek nem lenne saját szobája, ha még csak két hónapos terhes vagy, akkor minek addig? Meg aztán egy darabig úgyis egy szobában alszik a baba a szülőkkel, nem? Mármint amíg nagyon pici újszülött, addig a hálószobába tennék kiságyat neki, a fene akarna egész éjjel rohangálni szobákon át... Így még egy év eltelhet, mire valós probléma lesz az egész, addig meg csak kialakul valami életrend a házban. Esetleg a nagylánynak a nappaliban egy gyereksarok? Nem ideális, és akárhogy csavarom, a vége az, hogy alkalmatlan házat vettetek.

2015. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
79%

akkor férjed akasszon le pár millát és vegyen egy nagyobb házat..

mivel a férjed lánya nincs ott mindig, így sztem neki nem kell feltétlen külön szoba, ha pedig a 2 évessel jól kijön (és nagyobb is lesz) akkor ők lehetne együtt, amikor a nagylány is ott van

2015. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
68%
Én nem adnék külön szobát a nagylánynak. Ha nálatok is lenne egy külön szobája, akkor az azt jelentené, hogy neki kettő is van, míg a testvéreinek összesen van egy darab. Én ezt igazságtalannak érzem. Ha jól kijön a kis tesójával én simán altatnám őket egy szobában. A nagyobb gyerek szobában alakítanék ki egy külön kuckót a kisiskolás gyerkőcnek.
2015. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
81%
1 háló a tiétek (1-2 évig mellettunk lenne az ujszulott, mert sokkal konnyeb éjszaka), 2. hálo a lányotoké és a 3. háló egy vendégszoba szeruség, ahol a férjed lánya is aludhat. Idovel a kicsit hozzá tenném a tesohoz, mert a gyerekek szeretnek egyutt huncutkodni. 2 lányom van és imádják egymást, ezét javasolnám a kozos szobát. Mikor már tizenévesek lesznek, a vendégszobát megkaphatja az egyik gyerkoc. Gondolom már a férjed lánya nagylány lesz és nem fog nálatok aludni hétvégenként.
2015. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!