Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben hogy oldanáto...

Ti ilyen esetben hogy oldanátok meg a családi karácsonyt?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hosszú leszek, próbálom felvázolni az egészet. :)

Nos, kicsit problémás nálunk a karácsony. Mindketten folyamatos munkarendben dolgozunk a kedvesemmel, így sokszor az ünnep sem ünnep... (Pl. ő évek óta mindig dolgozik karácsonykor, én legalább szenteste nem.)

Idén jó előre bejelentette, hogyha esetleg kap szabit (24-25-26 dolgozna), akkor szeretne hazamenni a szülőkhöz, hiszen évek óta nem volt otthon szenteste.

Megvallom, én picit ennek talán örültem is, mert nálunk meg széthullott a család: az utolsó élő nagyszülőm pont karácsonykor hunyt el tavaly. Előtte mindig nagykarácsony volt nálunk, nagyszülők jöttek, nagybáty/nagynéni és azok családja, stb. De az örökségen marakodás miatt tavaly óta szétesett a család, a szomorú évforduló meg pláne...

Bár van édesanyámnak párkapcsolata, de az a saját gyerekeivel ünnepel, csak este néz be. Szóval, ha én nem vagyok, akkor édesanyám egyedül tölti a szentestét. Emiatt nem bántam annyira a kedvesem bejelentését, bár másrészről meg szomorú is, hiszen ez az első "igazi" közös karácsonyunk, hogy már együtt is élünk.


Szóval, a fentiek fényében volt két elképzelt menetrend:

a) Kedvesem szabit kap, így 23-án együtt karácsonyozunk, fa, ebéd, ajándék, ő pedig este hazautazik. Én 24-ét édesanyámnál töltöm.

b) Kedvesem nem kap szabit, így a 23-a egészen a miénk, ünneplünk, 24-én pedig dolgozik, én édesanyámnál, ő pedig este néz be hozzánk, vacsi-ajándékozás kedvéért.


Na most, ezekhez képest... Kapott ugyan szabadságot, de az ő szülei bejelentették, hogy inkább ne menjen haza, elmennek welnessezni, mert rájuk fér a pihenés.

Ezzel nincs is semmi baj, csak most nem tudom, mi legyen.


Normális esetben így kettőnké lenne a 24-e, első közös karácsony meg minden, de a fentiek miatt én nem hagyhatom ki édesanyámat. Leginkább azért nem, mert úgy készült, karácsonyi menü meg minden bevásárolva hogy ott leszek/leszünk, ajándék, stb. Szóval más lenne, ha még egy hónapja szólok neki, hogy ne is készüljön, bár a fent leírtak miatt akkor is sajnálnám egyedül hagyni.

Legegyszerűbb az lenne, hogy párommal együtt töltenénk nála a 24-ét, de párom nem szívesen tölt nálunk időt. Egy-két órát, a vacsit kibírja az ünnep kedvéért, de többet nem szívesen.

(Hosszú lenne leírni, anno anyám is bőven tett érte, hogy így legyen, bár mostanra elfogadta a páromat, és legalább így ünnepekkor próbálja a család részeként kezelni.)

Szóval megtenné a párom a kedvemért, de nem érezné jól magát.


És akkor a 25-éről még nem is esett szó, hogy ott se legyen egyedül anyám...


Szeretnék valami köztes megoldást találni, de nem tudom, hogy lehetne mindenkinek jó.

Ti mit tennétek?



2017. dec. 20. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Ne is haragudj, de folyamatosan CSAK azzal foglalkozol, hogy ANYÁD ne legyen egyedül, a párodról nem igazán van szó a kérdésedben.


Ha IGAZI parkapcsolat lenne köztetek, akkor az elösdleges szempont az lenne, hogy TI KETTEN együtt töltitek az ünnepeket, nem pedig az, hogy anyáddal mi lesz.

Szerintem két elfogadható megoldás lenne: vagy csak kettesben vagytok az ünnepek alatt és élvezitek a közösen töltött idöt, vagy esetleg egyik nap elmenten anyádhoz egy ebédre/vcsorára - feltéve, hogy a párod ennyit el bír viselni anyádból.


Az, hogy anyád mit csinál karácsonykor, magánügye, ezt nem neked kell megoldani, föleg, hogy neki is van kapcsolata. Ezért neki meg a párjának kellene megoldani, hogy azért karácsonykor tudjanak együtt is tölteni idöt.


De semmi esetre sem a te dolgod anyádat pátyolgatni, a párod rovására.

2017. dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Hihetetlen, hogy ekkora drámák van ezen az oldalon karácsonykor...

Egy-két órát elmentek szenteste, ha annyit kibír, vagy leszakadsz anyádról, kettesben lesztek 24-én, majd 25-én átugrotok. Ha anyád tett érte, hogy ne kedvelje túlzottan a párod, akkor nem értem min megy feszkó. Elvégre nem anyádhoz mégy feleségül és nem neki szülsz. De a legjobb ötlet az lenne, ha ti is elmennétek egy wellnessre. Ja várj, anyukád nem engedné.

2017. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

24--én napközben karácsonyoznék otthon a kedvesemmel, utána együtt elmennénk anyukámhoz.

25.-én ebédre mennénk együtt a párommal anyukádhoz, délután hazamennénk. Így nem hagytad magára anyudat, de nektek is marad egymásra időtök. Kérdés, hogy a párod elfogadja-e?

Ha anyud is párkapcsolatban él, nem csak a te feladatod megoldani az ünnepeit! A férfi is tegyen valamit ez

ügyben (akár együtt mennek, vagy 26.-ra teszi a látogatását a gyerekeivel).

Mivel összeköltöztél a pároddal, ketten együtt is ünnepeljetek, ugyanezt javaslom anyudnak is.

2017. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Az elején úgy kezdted, de jó lenne, ez lenne az első közös karácsonyod a pároddal.... Ehhez képest anyád miatt van lelkiismeret furdalásod...

Én 24-én elmennék anyámhoz vacsizni pár órára, ha már így készült, utána haza, a 25-ét meg a párommal tölteném és örülnék neki.

2017. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1 Bocs, de a párom volt az, aki haza kívánt menni az egész ünnepre, én csak alkalmazkodtam hozzá. Ha meg azon hisztiztem volna, hogy milyen egy szemét, az első közös karácsonyunkat nem tölti velem, és már októberben kitalálta nélkülem, akkor meg azért lettem volna hárpia. :D

Tudom, hogy itt senkinek nem lehet megfelelni, de azért ez vicces.



#3 Köszi a korrekt választ. A pasival én nem számolok, olyan igazából, mintha nem is lenne. De anyám szerelmi ügyeibe végképp nem kívánok beleszólni. :)

2017. dec. 20. 10:02
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Ezt gondold át egyedül, ne várj értelmes válaszokat. Ahogy neked és a családodnak jó és amit a lelkiismereted diktál. Itt (egy tegnapi kérdés alapján) 90% azt fogja írni, hogy ne foglalkozz anyukáddal, elmúlt 18 éves, oldja meg, ahogy akarja, vagy töltse egyedül a Karácsonyt.
2017. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Na idén minden szülő wellnesbe megy?
2017. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Én 24-én délelőtt otthon megtenném a karácsonyi előkészületeket a párommal, aztán 3-asban egy késői ebéd / korai vacsora anyámmal (plusz egy kis beszélgetés), aztán párommal haza, este kettesben.

25-én szintén át lehet ugrani anyádhoz kb. 2 órára, akár ebédre, akár délután - de az sem katasztrófa, ha 25-én egyedül van (24-én azért nem hagynám egész nap egyedül, ha nem muszáj pl. a távolság miatt).

Nem olyan nagy gond ez, csak akkora, amekkorát csinálsz belőle.

2017. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Az nem járható út, amit először terveztél, hogy 23-án ti ketten karácsonyoztok a pároddal?

24-én anyukádnál - ha már készült - töltitek az estét és 25-26-án ti is elmentek valahova pihenni.


Mondjuk én több mindent nem értek ebben a dologban, de ezek nem válaszok a kérdésedre csak érdekességek, amiken neked is el kellene gondolkoznod, ha komolyan veszitek a kapcsolatotokat:


- Eredetileg a párod haza akart utazni az ünnepekre, de miért nélküled? Az oké, hogy anyukád, meg minden, de mehetett volna haza csak 25-26-án, veled együtt.


- Ha anyukádnak van kapcsolata (szerinted van is meg nincs is) akkor ha az ünnepeken magára van hagyva, akkor nincs párkapcsolata. Ha együtt is él a pasival, akkor ő miért nem mehet a családi karácsonyra?


- Anyukád és a pasija miért nem hívják meg a pasi gyerekeit ebédre/vacsorára? És akkor a pasival együtt, mint minden normális pár töltenék a 25-26-át, mivel a 24-e tiétek?

2017. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem lesztek együtt Szenteste és 25-én átmentek anyukádhoz? Vagy csak te mész anyukához. Vagy 24-én átmentek hozzá ebédre, aztán otthon lesztek utána ketten.
2017. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!