Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudják elfogadni, hogy...

Nem tudják elfogadni, hogy nem megyek egyetemre. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy gimnáziumban tanulok és jövőre érettségizem.Szüleim érdeklődtek,hogy akkor mit és hogyan tervezek.Közöltem velük,hogy nem szeretnék egyetemre menni.Azóta is áll a bál,hogy mit képzelek én,egyetem nélkül egy nulla vagyok,nem lesz munkám stb.Tudni kell róluk,hogy mindketten egyetemet végeztek és magas pozícióban dolgoznak,viszont számukra a gyerek csak egy dolog,amivel dicsekedni lehet.Munkatársakkal szinte versenyeznek,hogy kinek okosabb a gyereke.Engem is egy versenyló képzőbe szántak,de a buta gyereknek csak a harmadik legjobb iskolába sikerült bejutnia.Olyan feljmosást kaptam,hogy az hihetetlen.

Nézegettem egyetemeket,elmentem nyíltnapokra és nincs olyan,amit szívesen tanulnék.Most menjek el tanulni valami random dolgot,ami nem is érdekel,szenvedjek és fizessek is érte?Annak mi értelme lenne? Mindig is kreatív ember voltam és olyan munkát szeretnék,amiben ezt hasznosítni lehet vagy legalább boldogan csinálnám.Fodrász szakma fogott meg nagyon,illetve a tetoválás.Az utóbbit nem mertem még megemlíteni,az lenne csak a hab a tortán.Az egyikben szeretnék elhelyezkedni,a másikat pedig hobbi szinten űzni.

Tisztában vagyok vele,hogy ezek nem éppen keresett szakmák,viszont boldogan csinálnám és szerintem az a lényeg,hogy szeressem a munkámat.


Bármi tanács?Naponta megy a vita ezen és nem szeretném beadni a derekamat.Nem kérem,hogy fogadják el a döntésemet,de legalább ne undorral beszéljenek róla.



2020. febr. 3. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
A döntés a tied. Ha fodrász akarsz lenni, tanuld ki a szakmát, és hajrá! A szüleid viszont dönthetnek úgy, hogy innentől nem támogatnak.
2020. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nálan is ez van, nem tudsz mit csinálni,és igazuk van, vagyis igazuk lehet, nem biztos, de több rá az esély. Tetoválást ne említsed, mert akkor még azt is gondolják, hogy egy lecsúszott drogos leszel..
2020. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

A kommunikáció módjával van a fő baj. Ha dacos kisgyerek módjára közlöd velük, hogy márpedig te nem mész egyetemre és nem akarsz tovább tanulni, mert nem érdekel és nincs értelme, és majd te tudod, hogy mit akarsz csinálni, az nem célravezető. Ezt egy szülő sem szereti hallani, hiszen ettől úgy érzi, hogy nem megfelelően nevelte a gyerekét.

Ülj le velük szépen, és udvarias, felnőtt hangnemben mondd el nekik, hogy nem találtál olyan egyetemi szakot, amit őszintén, szívvel-lélekkel szeretnél tanulni, viszont nagyon érdekel a fodrász szakma, vagy éppen a tetováló szakma, és komolyan fogod venni, mert ezzel akarsz foglalkozni, de ha esetleg nem jön be, akkor vállalod a felelősséget a hibádért, és meg fogod oldani a nehézségeidet önállóan.

Egyébként a komoly tetoválók meg a profi fodrászok nem keresnek ám rosszul, és pl. egy neves tetoválószalonba vagy fodrászszalonba 2-3 hónap, mire időpontot kap az ember, szóval nem mondanám, hogy nem keresett szakma. De ahhoz tényleg jól kell csinálni.

Nem fogod egyiket sem egyik napról a másikra megtanulni, sőt lehet, hogy sosem fog jól menni, mert nincs tehetséged hozzá. Ezekhez tényleg érteni kell. Erre az esetre én mindenképpen kigondolnék egy B tervet a helyedben.

Egyébként, sajnos a mai világban az, hogy szereted a munkádat, az kevés, mert a munka szeretete sajnos nem fizeti ki a számlákat helyetted. :)

2020. febr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Néhány tapasztalat: nagyon jó érzés, ha azt csinálod, amit szeretnél és nem azt, amit más akar rád erőltetni. Mindez megy is kb. 10 évig, utána pedig megelégeli az ember a hajtást, ha jól meg akar élni a szakmájából, cserélődik a vendégkör ahogy idősödsz és az már nem annyira érdekes, amikor idősebb kiállhatatlan vendégeket kell körbeugrálni. Az egész szervezetet és lábakat megviseli, persze ez alkat kérdése is, de szívesen megnézném a lábaimat és a kezeimet, ha lehetne, hogy milyen lenne most, ha akkoriban másként döntök. Eljön a pillanat, amikor már elég idős az ember ahhoz, hogy elege legyen a szakmával járó korlátokkal, az értelmi képességeket hosszú időn át nem használni egy nagyon jó fejű embernek, az maga az agyhalál. Hiába próbálsz váltani, gyorsan egy-egy okj-s vizsga, már nem az igazi, hiszen a diplomás az diplomás, mármint a lehetőségei idősebb korban, netán nulla életrajzzal mégis több, mint az érettségizett fodrászé. A sztereotípiák pedig nem alaptalanok, amikor a fodrászokat egy másik halmazba sorolják be mint a közgazdászokat, ez számodra is gyorsan kiderülne, hiszen nagy valószínűséggel kollégákkal kellene együtt dolgoznod, ha már szüleid támogatására nem számíthatsz.

Ha újra csinálhatnám, először a felsőoktatás (mellesleg nagy diploma-ellenes vagyok, mert azzal nem kap az ember olyan pluszt, amit én személy szerint elismerek), akár két diplomát is gyorsan, de legalábbis egy olyat, amivel el lehet helyezkedni nagy tapasztalat nélkül is, ha 40 évesen váltani akarsz, vagy bármilyen allergia (vegyszer, vagy a vendégek sokféle nyűgje testközelből miatt (sokakhoz nem kellemes ám hozzáérni sem!)) és utána hajrá fodrászat, ha még akkor is tart a szerelem. Munkahely és munkahely között nem csak abban van különbség, hogy mennyire kell kihajtanod a beledet az adott fizetésért, hanem abban is, hogy milyen emberekkel vagy körülvéve és mennyi extra lehetőséghez jutsz hozzá. A felsőoktatás alatt egy külföldi év sem kutya, ami soha nem lesz olyan könnyű, mint egyetemistaként. Remélem segít valamit ez a néhány sor.

Ja és persze nem minden diplomás ember jó ember, de itt arról van szó, hogy a könnyebb, vagy a nehezebb utat választod. Szia.

2020. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Van tetkód ?

Az már szinte elvárás, hogy tele legyél, ha azt is csinálni szeretnéd.

Szerintem ki is tagadnak az ősök, ha tele varratod magad.

:)

Amúgy nagyon átéreztem a problémádat, bár én nem voltam ilyen helyzetben, nagyon xar lehet neked.

A tehetség viszont tényleg nagyon kell. Annyira kevés embernek adatik meg, hogy a középszerűségből ki tudjon tűnni egy szakmával.

Én azért drukkolok neked, ha ez számít valamit.

:)

2020. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Hagyd ott a Szüleidet, aztán hadd puffogjanak mérgükben! A fodrász egy nagyon jó szakma, bármikor meg lehet belőle élni.
2020. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha a tetoválás érdekel, akkor ahhoz baromi jól kell rajzolnod. Keress valamilyen művészeti vagy grafikus szakot/kart/sulit. A grafikussal amúgy is jól lehet boldogulni, még ha a tetoválós álom esetleg nem is válik valóra.


A fodrászat is komoly szaktudást igényel, ha komolyan veszed. Az én fodrászom mesterfodrász, majdnem heti szinten jár ilyen-olyan továbbképzésekre, és ahhoz is tartozik felsőfokú végzettség. Ok, nem egyetemi, de attól még komoly szakma. Én ezekre próbálnék rávilágítani a szülőknek.

2020. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Hát, amíg nem fenyegetőznek azzal, hogy kiraknak, addig nincs baj. Vagy pl nemtom esetleg tanfolyamok között nézelődtél-e, hogy pl ha mondjuk csak fizetősből találnál olyat, ami tetszik, akkor lehet, hogy ők nem fizetnének ki. De szerintem akár nyugodtan menj el dolgozni, és mindig úgy intézd, hogy biztos helyen legyen a pénzed,hogyha pl a szüleid esetleg olyanok, akkor ne legyen lehetőségük elcsenni. Tehát olyan helyre rakd. De mondjuk pl ha lenne egy bankszámlád, akkor talán ahhoz nem férnének hozzá, de mondjuk akkor 18 éves korod után nyissad, mert akkor ahhoz nem kell szülő. És akkor esetleg gyűjtögetsz pl olyan tanfolyamra, ami neked tetszik, ami téged érdekel, azt nem tom, lehet, hogy valamennyi minimálisat azért mégis beleadnának ők is, de lehet , hogy nem. Mert pl létezhetnek olyan szakok, ami még annak se megy, aki érdekli, és ha te pl beülnél egy olyanra, és szenvednél, az borzasztó lenne akkor. De amúgy most a fejemben van még neked 1-2 ötlet, pl a színházi jelmeztervezőből talán van egyetemi szak is, de amúgy szal vágom, hogy te nem pont kifejezetten eziránt érdeklődsz, csak ha eszembe jutott már, akkor már leírom. Meg pl bármelyik akár filmes, akár színházas színésznek is pl a jelenet előtt meg kell csinálni a séróját. De szal ez most mindegy; de csak eszembe jutott, de ahhoz meg amúgy úgyis fodrász szakma kell, azt ott helyezkedsz el, ahol akarsz, meg ahol tudsz. Talán csak annyi, hogy pl hagyják, hogy járjad a saját utadat, nekik is az útjuk már megvolt, ez most a te életed, ez most a te döntésed kell legyen; vállalod a felelősséget, hogy abban dolgozol, amit szívesen, ami téged boldoggá tesz ---a vállalod a felelősséget mondat önmagában lehet, hogy nem elég, mert lehet, hogy akkor ők olyan gyönyörű 'felelősségteljesen' kivágnak az utcára, 'mint cicát kakkantani'. Szóval azért óvatosan bánj a szavakkal, mindig kétszer válogasd meg, hogy mit mondasz nekik, de lehet, ha szépen kéred, akkor akkor sem fogják elfogadni, mert kicsit talán "primkók" a szüleid sajnos:S:S:S De majdcsak megbékélnek, járjad hát a saját utadat, és legyél boldog, ha őket meg nem érdekli a te boldogságod, sőt, szívük szerint ellehetetlenítenék inkább;akkor ne törődj velük. Mondom szal: járd a saját utadat. Ha meg nem szeretnek, nem támogatnak, akkor meg miután elköltöztél már majd, már nincs dolgod velük. Úgy ,ahogy vagy , nem kellettél nekik, akkor azután meg sírhatnak utánad, hogy úgynevezett "hálátlan kölyök" vagy, de az már az ő bajuk lesz, hogy sírhatnak utánad, nem a tiéd, neked nem kell foglalkoznod velük, ha nem akarsz. Hogyha pl számukra te csak egy kirakati tárgy vagy mondjuk, akivel lehet dicsekedni, akit lehet mutogatni és kirakni a kirakatba, hogy "nézd, de büszke vagyok MAGAMRA, ezt a gyereket ÉÉN szültem!!!" Szóval az ilyen hozzáállású embereket én pl nem szeretem a saját magam közelében. Őket talán nemrossz leválasztani ilyen mentalitású szülőket, ismerősöket pl az életünkről.
2020. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%
Szóval nem mész egyetemre, mert lázadsz is ellenük, meg nem is igazán érdekel a jövőd. Ügyes vagy. Fodrászként évekig, amíg nem építesz fix vendégkört, nagyon nem fogsz annyit keresni, hogy eltartsd magad. De a lényeg tényleg az, hogy a munkád ne munka legyen, hanem hobbi, a munka, az a te generációdnak egy ilyen misztikus dolog, ami elől menekül, pedig a legtöbben kibírjuk. De te kövesd csak az álmaid, majd ők meg tartanak tovább. Nehogymár olyat tanulj, amiből megélsz, az hülyeség!
2020. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszer kapd el őket egy jobb pillanatukban, próbáld megbeszélni velük normálisan, vázold fel az indokaidat, terveidet és mondd el nekik, hogy miért szeretnéd azt, amit. Szerintem ezt csak így lehet. Ha látják, hogy nem csak úgy mondod, van is terved, másra vágysz, más érdekel, akkor ezt fel kell fogniuk, ha normális emberekről van szó.
2020. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!