Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nehéz elfogadni, hogy...

Miért nehéz elfogadni, hogy nem akar egyetemre menni a gyerek, hanem más tervei vannak?

Figyelt kérdés

2014. nov. 2. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Mert ilyen világban élünk. Vécét pucolni se vesznek fel diploma nélkül.

Amúgy ha egy elfogadható alternatívával állna elő én támogatnám. Nem biztos hogy könnyen lenyelném, de sose kényszeríteném semmire. Annak úgyse lenne sok értelme.

2014. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Kérdés tényleg hogy mik az egyéb tervei.


Az egyetem érdekes dolog, nem mindenkinek való, sokan nem is fogják azt használni amit tanulnak. Viszont lehet ott szerezni olyan tudást is, amivel utána biztosan meg fogsz élni. És nem úgy fognak veled beszélni hogy "majd értesítünk" hanem úgy hogy "üdv a fedélzeten".


De lehet szakmával is jól keresni, vagy biztonságban megélni, de akkor azt kiemelkedően kell csinálni.

2014. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Mert az ilyen szülő a saját képére akarja formálni a gyerekét. Egy halom olyan ember van, aki büfé szakot végzett és így lett diplomás ember (menedzser, kommunikáció szak és a társai). A 90 százalékuk munkanélküli és várja a csodát. Ennek mi értelme van? Vagy akiből a szülei orvost vagy ügyvédet akarnak csinálni és 10 év alatt se végez, mert nincs meg hozzá a kellő esze. Én egyetemre járok, mert ez az út vezet az álmomhoz. Az öcsém viszont szakmát tanul, mert ács szeretne lenni, ahogy az apánk és a nagyapánk is az volt. Szereti csinálni és van is hozzá tehetsége. Most ez miatt kevesebb lenne? Jobb lenne, ha kommunikációt tanulni, csak hogy értelmiségi legyen? Ugyan már...
2014. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak azért nem akar a gyerek egyetemre menni, mert azt gondolja hogy könnyebb a munka világa, akkor csalódni fog.


Az egyetem teljesen más mint a középiskola, diplomával pedig jóval jobbak a lehetőségeid a munkaerőpiacon mint nélküle, kivéve akkor ha helyette egy jó szakmád van.


Bár...ez is kétélű...mi a burkolónak napi 15e Ft-ot fizettünk, de amikor szedte fel az előző csempét és köpködte a port, akkor úgy tett: "Bárcsak tanultam volna." Mondta hogy jól keres, nem panaszkodik, de sokszor bánja hogy nem ment egyetemre.

2014. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
72%

Sokan azt hiszik csak diplomával lehet érvényesülni.

Rengeteg diplomás munkanélküli van, igazi szakemberek pedig hiányoznak.Az én gyerekemet is felvették egyetemre, de mégsem ment el. A társainak alá kellett írni, hogy ahány évig tanul, addig nem megy külföldre. Micsoda jövő! Diplomával a kézben munkát keresni, esetleg minimálbérért dolgozni. Egy jó szakmával szerintem sokkal jobban lehet boldogulni!!!

2014. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt nehéz elfogadni, hogy a fiam nem akar egyetemre menni. Bár örültem volna neki, de ő pontosan tudta mit akar, és én abban is támogatom 100%-ban.

Egyetemre elmehet akár 30 évesen is ha akar. A lényeg, hogy pontosan tudja mit akar kezdeni az életével, és ennek érdekében mindent meg is tesz.

Az ő élete, ő tudja, hogy jobb. Erőltetni semmit nem szabad. Annak meg semmi értelme ha kierőszakolom, hogy az általam választott egyetemen lediplomázzon amit tiszta szívből utálni fog.

2014. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A sajat eletembol kiindulva en 2 eves okj kepzesen veszek reszt es melle meg egy nyelvvizsgat is szeretnek. Anyukam mondogatja hogy tanulni kell, es mindenre az a valasz hogy majd megbeszeljuk. A parommal mar tervezzuk a jovot, ha 20 multam osszekoltoznenk. Sokat gorcsolok, mert a rendes felfogas ha megyek egyetemre. De en nem akarok, ugy erzem nem talalom a helyem. Es valamilyen szinten megvisel, hogy nem akarja megerteni. Megbantani nem akarom anyat, de ugy erzem nekem mast diktal a jovom, ami nem itt lesz. Ugyanakkor akarok egy biztos dolgot a kezembe amiert nyulhatok. Parom mindig biztat, legyek vegre magabiztos es alljak ki a sajat velemenyem mellett.
2014. nov. 2. 21:44
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Mert ostoba felfogás, hogy csak az ember, akinek a kezében a diploma. Az nem érdekes, hogy nem születtünk mind orvosnak, jogásznak, mérnöknek. Az én nagypapám kiváló tanuló volt, mégis kőfaragó lett belőle, és közel tízszer annyit keresett, mint sok diplomás. A mai világban küldenék egyetemre. Minek? Lehetett volna orvos, de nem akart az lenni. Miért kell rákényszeríteni arra, amit nem akar? Egyik olasz ismerősöm férfi felmenői mind jogot végzett emberek voltak, édesapja a városukban a legelismertebb bíró. A srác csak azért szerzett jogi diplomát, hogy megfeleljen. 3 év után elment managernek. Így is keres annyit, a diplomája meg jó hogy van, de szüksége nincs rá. 19 évesen nekem is muszáj volt egyetemre mennem, nem akartam. De hogy én nem dönthetek! 1 évig jártam az egyik egyetemre aztán otthagytam és 3 évig egy másikra, egyik se tetszett, de muszáj volt. Aztán a szüleim pénzügyileg megcsappantak, jött, hogy nincs pénz albérletre és egyebekre, otthagytam a sulit, és most azt csinálok, amit én akarok. Addig ment a hiszti meg a kiabálás, hogy kötelező. Megjegyzem, 5ször annyit keresek, mintha lediplomáztam volna és most a szakmámban dolgoznék! Senki se néz le, amiért nincs diplomám. Mellette beszélek 3 nyelven, mert az egyetem után elmentem külföldre mosogatni. Az a baj, hogy a szülők sokszor jobban akarják ismerni a gyereküket, mint a gyerek saját magát. Jó, nem mondom, vannak olyan naiv fiatalok, akik bután állnak a dolgokhoz, és ostoba döntést hoznak, de néha engedni kell, hogy maguk jöjjenek rá, hogy tévedtek. Mert az is benne van a pakliban, hogy nem ők tévedtek, hanem a szülők!
2014. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Én egyetemre jártam 2.5 évet. 2.5 év tanulás után rájöttem, hogy bár van agyam a tanuláshoz, sőt simán lediplomáztam volna, mégsem akarok fogorvos lenni. Inkább fodrászattal szeretnék foglalkozni. Hónapokig nem tudtam, hogy álljak a szüleim elé, mert apu nagyon büszkén dicsekedett mindenkinek, hogy lesz egy fogorvos a családban. Anyum is mindig azt hajtogatta, hogy milyen büszke rám, sosem fogom megbánni, hogy fogorvosi pályára lépek. Végül eléjük álltam, és elmondtam, hogy egyszerűen nem érzem azt, hogy lediplomázzak, és fogorvosként dolgozzak 40 éven keresztül. Apám megkérdezte:

- és akkor mit akarsz csinálni 40 éven át? Van valami biztos terved?

Mondtam, hogy igen, szívem vágya, hogy fodrász legyek.

A szüleim aznap nem mondtak semmit, csak felálltak az asztaltól, és kimentek a szobából. Másnap este apám a következőt mondta:

- Anyád és én is olyan szakmában dolgozunk ami nem a mi álmunk volt, hanem a nagyszüleid terve. Mi nem fogjuk ugyanezt a hibát elkövetni. Ha szavadat adod, hogy nem állsz meg a mesterfokig akkor támogatunk.

Szavamat adtam.

Ennek már lassan 20 éve. Mesterfodrász vagyok. Saját szalonom van, jól keresek. Mai napig ha hazamegyek látogatóba, és látom az idős szüleimet nagy hála fog el, hogy a szüleim támogattak, hittek bennem. Soha nem bántam meg, hogy nem diplomáztam le.


Nincs minden a diploma, és a magam példájából is látni, hogy sikeres lehet az az ember is aki nem diplomás.


Kedves kérdező.

Végy nagy levegőt, és állj a szüleid elé. Addig nem fogod tudni miképpen reagálnak amíg nem beszélsz velük. Addig kár idegeskedni..

2014. nov. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon inspiráló a történeted!
2014. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!