Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy fiatal felnőtt...

Szerintetek egy fiatal felnőttnek mennyire nehéz érvényesülni az életben?

Figyelt kérdés
Annak akinek nincsen szülői támogatása egyik részről sem és nem a létminimumon szeretne tengődni.

2020. febr. 12. 11:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
58%
Van, akiknek egyszerűen nem adatik meg. Nem mindenkinek adatik meg az 500 ezres fizetés, csak a 160 ezres. Nem mindenki vehet lakást, van, aki élete végéig albérletben lesz. Mi is nehezen jutunk egyről a kettőre, de kikaparjuk magunknak a gesztenyét és örülünk a mindennapi apró dolgoknak is.
2020. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
76%
Még a 160 ezres is sok, magyarországon az emberek java része minimálbéren él, vagy be sincs jelentve.
2020. febr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

A sok lemondást úgy kell elképzelni, hogy vállakozásunk van jelenleg 1 alkalmazottal, amibe milliókat kell fektetnünk, hogy működjön. Van 2 autónk, mindkettő 20 éves. Illetve évente 1x megyünk Horvátországba nyaralni, plusz belföldön kirándulgatunk habi 1x.

Igaz millióink vannak gépekbe fektetve, amik termelik a pénzt, de nagyon nehéz...

A saját ház pedig folyamatban, de most is saját tulajdonú zártkerti ingatlanban élünk. De ide gyereket nem tudunk vállani, 50nm..

2020. febr. 12. 18:56
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Volt egyszer egy "nagyorrú" milliárdos cégtulajdonos főnököm.

Egyszer amikor sopánkodtam a lottó ötösről, akkor azt mondta:

- Jegyezze meg, az érvényesüléshez, boldoguláshoz nem pénz kell, hanem KAPCSOLATOK és INFORMÁCIÓK!

Én:

- Biztos igaza is van, bár némi alaptőke nem árt, mert csak pénzzel lehet pénzt csinálni.

Ő:

- Ha vannak jó kapcsolatai és jó információi, mindig fog akadni olyan, aki a tőkét adja!

2020. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
94%
A szüleim egy másfél szobás lakásban neveltek fel engem és a testvéremet kb. 50 négyzetméteren. Jó, nem egészen, mert mindketten kamaszok voltunk még, amikor nagyobb házba tudtunk költözni, de a gyerekkorunk nagy részét akkor is ott töltöttük. Nagyon régen volt egy saját autónk, de miután apának lett céges autója, a sajátot eladtuk és csak a cégeset használtuk. Sose jártunk külföldre nyaralni, csak Magyarországon belül. Szerintem nagyon jó gyerekkorom volt, semmi fontos dolgot nem nélkülöztem. És ezzel a testvérem is és a legtöbb hasonló környezetben felnőtt ismerősöm is pont ugyanígy van.
2020. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
89%

Amennyire hajlandó gebedni a céljaiért.


1 testvérem van és egy garzonban nőttünk fel. Volt az a szint, amikor évekig egy db szakadt farmernadrágban jártam, amiből már a bokám is kilógott, és gyakorlatilag vittem haza a kaját az iskolai menzáról némi trükközéssel, meg kérdezgettem kinek van fölös kajája. Két testvér nem számít hátrányos helyzetűnek, tehát semmiféle kedvezmény nem illetett meg soha minket. Nekem semmim nem volt soha, ami luxusnak számított, sőt sokszor nem volt semmim, ami egyáltalán új lett volna, mikor megkaptam, ide értve ruhát, bútort, iskola táskát, könyveket...


A szüleim semmit nem tudtak segíteni abban, hogy kell az életben boldogulni. Engem egyetlen egy dolog motivált, amikor a kifeküdt, rohadt kényelmetlen matracomon álomba bőgtem magam szinte minden este, hogy ha beledöglök is, de én ezt nem vagyok hajlandó egy életen át csinálni, és gazdag leszek, ha addig élek is.


28 éves vagyok, van egy diplomám, közel 500 nettó a fizum, van egy saját budapesti lakásom, és most akarok kocsit venni. És semmi illegálisat nem csináltam, csak lesz.rtam mindenkit, aki azt merte állítani, hogy a pénz nem boldogít, és egyfolytában gazdag és sikeres emberek társaságát kerestem, és mindenkitől megkérdeztem, hogy lett gazdag. Aki azt válaszolta, hogy örökölte, azt ott hagytam, azoktól kértem mindig tanácsot, aki valahogy megcsinálta a bizniszét.


Ha csak erre koncentrálsz, és nem foglalkozol olyan dolgokkal, amik úgyse visznek előre az életben, akkor idővel rájössz, hogy az élet adja a lehetőségeket, csak észre kéne venni és élni is vele. De megsúgom, amíg csak arra koncentrálsz, hogy kinek mit fizet az anyja, addig ezekből semmit nem fogsz látni.

2020. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!