Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom elképzelni apám...

Nem tudom elképzelni apám hogy gondolja hogy “ egy család leszünk “?!

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú a történet. 20 éves lány vagyok, anyukámmal és 2 kisebb testvéremmel élek együtt. Tesóim 6 és 4 évesek. Szüleim 1.5 éve váltak el, mert apukám ( 52 ) megismerkedett egy nálam 1 évvel idősebb “ nővel “ tehát az új mostoha anyám 1 évvel idősebb nálam. Apám és az új nője úgy mutatnak egymás mellett mint apa és lánya, és nem úgy mint egy pár.. az új nő a kapcsolatuk 5. hónapjába terhes lett apámtól. Jövőhéten születik az “ új kistestvérem “ .. szinte nem tudok belegondolni!! a két kisebb testvérem sokkolja a dolog. Főleg amikor együtt látják apám az új nőjével. Szerintem a nőt csak apám pénze érdekli.. mindent megvetet magának apámmal.. persze mi a “ lepasszolt gyerekek “ meg semmiben se részesülünk.. az új nőnek havonta új kocsi.. cabrio meg ilyenek.. amikor apám megtudta hogy terhes a csaja vett egy közös házat maguknak.. egyből összeállította a luxus babaszobát.. értem már nem tartozik felelőséggel de viszont ez a 2 tesómat nyomassza hogy ők meg el vannak hanyagolva . Én meg mondtam apámnak ne haragudjon de engem nem érdekel az új családja, szerintem tiszta szégyen amit csinál! Én támogatom a 2 testvérem anyagilag, suli mellett dolgozom is. De engem ne keressem apám, és azt vágta a fejemhez hogy muszály leszek foglalkozni a “ kisöcsémmel “ is aki most születik meg.. mert a nőjének szüksége lesz szülés után a segítségre. Meg hogy mi “ egy család vagyunk “ az új családjával.. kiborulok apámtól! Szívem szerint külföldre menekülnék előle :( de nem tudok kibabrálni a 2 kistesómmal akiket mindennél jobban szeretek.. hogyan tudnám apám lekoptatni? Értelmes válaszokat köszönöm..

#apa #anya #apakomplexus #fiatal mostoha
2019. ápr. 7. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Mond neki hogy majd ha ő úgy viselkedik a gyerekeivel mint egy igazi apa akkor majd te is segítesz ha nem akkor meg felejtsen el. Tiszta szégyen az apád de hidd el vissza fogja még ezt kapni neked meg kitartást.
2019. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ő szerinte én vagyok undorító mert elutasítom az “ új anyámat “ .. de nem gondol abba bele, hogy akár évfolyam társak is lehettünk volna.. remélem ad majd neki az élet egy nagy pofont.
2019. ápr. 7. 21:58
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Röviden csak annyit mondj apádnak, ha azt képzeli, hogy majd te fogsz segíteni annak a nőnek, akkor fogják még csalódások érni az életben.

Ha azt akarod, hogy ne keressen, nyomd ki, amikor hív, üzeneteire ne válaszolj. Hogy mit gondol rólad, az meg ne érdekeljen.

2019. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem a nő életkorától függ a rossz viszony. A párom idősebbik lánya 2 évvel fiatalabb nálam, mégis nagyon jó a kapcsolatunk.

Apáddal próbálj beszélni, hogy az új gyerek miatt nem kellene elfeledkeznie rólatok. Az meg, hogy apád elvárná, hogy segíts a baba körül egyszerűen nevetséges. Nem ilyenkor kellene hangoztatnia, hogy egy család vagytok.

2019. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A telefont alapjáraton nem veszem fel neki.

Ilyenkor jön a sulihoz vagy bejön a munkahelyemre..

Persze nem az életkorával van baj, de viselkedhetne ő is máshogy, hiszen tudja hogy 3 gyerektől vette el az apjukat. És ha normális lenne akkor legalább bíztatná apámat hogy a 2 kicsi tesóm támogassa legalább..de ő inkább azzal van elfoglalva hogy neki mindene meglegyen..

2019. ápr. 7. 22:18
 6/24 anonim ***** válasza:
23%
Honnan tudod, hisz nem is ismered. És csak azt lehet elvenni, aki eleve nem is volt igazán jelen. Az apád viselkedéséről alapjáraton nem a nő tehet.
2019. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%
Nyilvánosan járasd le apádat,ha a közeledbe megy. Ordíts vele,szitkozódj es fenyegesd meg,hogyha tovább zaklat,rendőrt hívsz. Kérd meg a férfi kollegáid,hogy védjenek meg ha zaklat és oszd meg az iskolával,hogy apáddal nem jó a kapcsolatod,ennek ellenére nem hagy békén,segítsenek.
2019. ápr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%
Az új nőnek havonta új kocsi.. Komolyan el kéne ezt hinnem? Luxus babaszoba, új ház..jó kis mesike, de ha a faterodat nem Orbán Viktornak hívják, akkor erősen kétlem hogy meg tudja ezt tenni.
2019. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha odamegy hozzád és zaklat, akár a rendőrséghez is fordulhat. Keményen hangzik, de az biztos, hogy ettől észhez tér.
2019. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Ingyen bébiszitternek kellesz. Nevess az arcába legközelebb és hagyd faképnél.

Van neked így is kinek segítened, ott van a két kistesód, akiknek hiányzik minden szempontból az apjuk.

2019. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!