Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől számít valaki felnőttnek?

Mitől számít valaki felnőttnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, apám és anyám mióta 18 éves vagyok, mindig azzal jönnek, hogy én már felnőttem. Hogy felnőtt vagyok. Hogy magyarázzam el nekik, hogy attól mert 18 éves vagyok, még nem vagyok felnőtt? Személy szerint úgy gondolom, akkor felnőtt valaki, ha felnőttnek is érzi magát.


Pár pedig én kötve hiszem, hogy felnőtt vagyok, éjszakánként, mikor senki sincs az utcán kimegyek a játszótérre, hintázok, csúszdázok, néha homokvárat építek, rendszeresen játszok még játékokkal, pl legó.


Meg a gondolkodásom sem felnőttes, még igénylem azt, hogy mások mondják meg mi jó nekem, én ezt még nem tudom eldönteni, hiába mondják.


Vagy ti szerintetek csak a kor számít?


UI:

Olvastam olyanokat a neten, hogy 30 éves kor körül, jön meg az ember felnőttes esze. Akkor válik valaki felnőtté, vagy legalábbis akkor kéne.


Tehát, most akkor mi van?



2019. nov. 25. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Na nem mintha őszintén elhinném, hogy valaki 18 évesen ennyire tutyi-mutyi legyen,de van aki ilyen korban még nem érzi magát késznek a felnőtt életre, de azért jó lenne ezzel egy kicsit felzárkózni, mert már szavazó képes állampolgárnak számítasz.


Meg ha jól emlékszem én 18 évesen már felelősséget vállaltam a munkahelyemen egy csomó pénzügyi meg adminisztrációs dologért. De ettől függetlenül a mai napig bármikor szívesen olvasok meséket meg gyerek verseket. Szóval azért van ebben valami kettősség... Sose nő fel igazán senki. A pasik is csak játék autókról igazira váltanak. :D

2019. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hali, köszi a válaszod!

Azt hiszed vicceltem, tudom :/ De valójában meg nem, én tényleg ilyeneket csinálok.


Meg a munka világa még messze van tőlem, még minimum 4 év iskola, aztán valami felső oktatás.

2019. nov. 25. 20:13
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Úúúuuu, hát te sem fogsz egyhamar kirepülni....🤣
2019. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyénfüggő, ki mikor érik meg a felnőtt létre.

Minden embernek más az életútja, mindenki más dolgokon megy keresztül, emiatt senkit nem szabad megbélyegezni.

Van, aki már 15 évesen rákényszerül erre, van aki még 25 évesen is élvezheti a gondtalan "gyermeki" életet.

Minden élet más, felesleges magadat másokhoz hasonlítani.

2019. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül. Láttam egyszer egy olyan mémet (de van sok hasonló is), aminek az egyik felén a fiatalon babázó régi ismerős van, a kép masik felén pedig "te", egy idős hintázó férfi :D

Ha egy ilyennél megnézed a kommenteket, láthatod hogy több gyerekes felnőtt van mint hinnéd.

2019. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Mármint a fiatalon babázó ismerőst úgy kell érteni, hogy 18 évesen már gyereket szült.
2019. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

18 évesen még négy év iskola, utána felső oktatás? Fogja ezt valaki pénzelni?

Felnőtt akkor leszel igazán, ha a szüleid meghalnak, mert akkor fogod először érezni, hogy egyedül vagy, és soha többé nem lehetsz gyerek! Tényleg így van, de attól függetlenül felelősséget kell vállalni, pénzt keresni, családot alapítani, önálló döntéseket hozni!

2019. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
A felnőtté válást többféle nézőpontból lehet megítélni. Az életkort tekintve ezek nem feltétlenül esnek egybe. Biológiai értelemben a felnőtté válás az érett ivarsejtek termelődésének időszakával esik egybe, amikor az ember szaporodóképessé válik. Társadalmi értelemben az az idő, amikor az adott helyen jogilag felnőtté válik, választópolgár lesz, a társadalom minden szempontból cselekvőképesnek nyilvánítja. Ezt a különböző történelmi időkben és helyeken 18 és huszonvalahány éves kor közé tették. Az meg, hogy az ember saját magát mikor érzi felnőttnek, bizony még későbbi időre tehető, talán akkorra, amikor már nem érzi kötelezőnek, hogy engedélyt kérjen valamire (szülőktől, másoktól), amit szeretne megtenni. Ilyen értelemben az adott társadalom, társadalmi rend is eléggé korlátozhatja az állampolgárt, hiszen amikor engedélyt kell kérni valamire, az tulajdonképpen azt jelenti, hogy gyermeki sorban akarja tartani az állam a saját polgárát. Hallottam olyan szörnyűséges államról, ahol nem kell engedélyt kérni az önkormányzattól ahhoz, hogy vállalkozást indíthasson el valaki.....hová vezet ez ?........
2019. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Én csak irigyelni tudlak azért hogy tudsz játszani a játszótéren és hintázol, csúzdázol. Nyugodtan hidd el, nem az a lényeg hogy hány éves vagy, és az sem hogy egy szót (felnőtt)használunk valaminek a kifejezésére. Kor szerint felnőttnek számítasz de ez egyáltalán nem zárja ki a játékot. Nem azzal lesz valaki felnőtt hogy cigizik iszik csavarog. Nyugi, játsszál, mozogjál, sportoljál a többi jön magától személyiségedtől függően!!
2019. nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 28 éves vagyok, de nem érzem magam annyinak amennyi vagyok. Van munkám, lakásunk, magunkat tartjuk el, minden olyan amit egy felnőtt megtesz saját magáért... Ebből a szempontból annak is érzem magam. De... másrészt meg nem. Most lesz a mikulás. Én mai napig tartom, csak most én vagyok a mikulás. Férjemnek csinálok csomagot minden évben, mivel gyerekünk amúgy sincs, macskáink vannak. De még azok is kapnak ajándékot.

Agyilag egyrészt negragadtam olyan 21 éves kornál, attól idősebbnek én nem érzem magam. Néha jó lenne újra gyereknek lenni, mert akkor gondtalannak tűntek a dolgok jobban. Másrészt örülök, hogy sikerült lakást is venni önerőből egyrészt. Más ennyi évesen is szülőkkel lakik és semmi célja, hogy háza legyen, párja legyen stb...


A felnőttség nekem azt jelenti, hogy ha helyzet van, felelősségteljesen cselekszik az ember. Aki dolgozik, még az sem felnőtt amíg más látja el a napi szükségleteit, dolgait (főzés, takarítás stb, ügyintézés...). Ha már dolgozik, gondol a jövőjére és nem herdálja el felesleges dolgokra a fizetését. Nem vállal gyereket a semmire... Szerintem ezeken múlik a felnőttség kérdése. Hogy valaki mások segítsége nélkül is meg tudjon állni a lábán.

Az, hogy van hobbid ami ugyan gyerekek szoktak lehet jobban csinálni, istenem, nekem mondom én mikulásozok ha hülyének néznek is.

2019. nov. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!