Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem hülyeség...

Szerintetek nem hülyeség együtt tartani a két születésnapot?

Figyelt kérdés

Mamám 90 éves lesz április 9-én, anyukám férje meg 50 lesz március 9-én.


Anyukámnak az az ötlete, hogy legyen együtt ünnepelve a két dátum között. Eleve nem értem, miért kéne együtt ünnepelni, de azt meg, hogy mamám szülinapját két héttel előbb megtartsuk... Nem vagyok valami babonás, de na.


Amúgy étterembe mennénk.


2020. febr. 24. 13:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ha mindketten beleegyeznek, hogy együtt legyen tartva a szülinapjuk, semmi baj nincs vele.
2020. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
Mamám június 2án, anyukám június 3án szuletett, apukám névnapja június 25, papám névnapja június 27, nővérem szülinapja július 20, mamám, anyukám névnapja július 26. Minden évben együtt tartjuk ezeket a mai napig :) most majd hozzájuk jön kislányom szülinapja is május 30án :) szerintem semmi rossz nincs ebben, ha már úgyis összegyültünk 1 ember miatt, miért ne lehetne mindannyiukat megünnepelni? :)
2020. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nálatok nem egy hónap, hanem napok vannak azl dátumok között, azért nem mindegy
2020. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

Én nem tartanám együtt. És pedig amiatt nem,mert a mama mégis csak egy gyökeres családtag. Az anyukád férje pedig még csak nem is a te apád. Tehát egy hozott ember. Már elnézést a kifejezésért. A kettő nagyon távol áll ilyen szempontból egymástól. Ráadásul egy ilyen idős asszony inkább egy szolidabb ünneplésre vágyik szerintem. Míg egy ötvenes férfi még javában tud bulizni is. Még a szokások is eltérhetnek.

Ettől függetlenül nekem is két hét van a gyerekeim szülinapja között,de köztük egy év különbség van. Az idén voltak 5 és 6 évesek. Eddig együtt ünnepeltük őket,de már most láttam a kislányon hogy nem tetszett neki az,hogy nem csak ő volt a nap fény pontja. Tudom,ők csak gyerekek,de én a maminak megadnám az elismerést,hogy ilyen szép kort megélt.

Isten éltesse sokáig!

2020. febr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%

Nem tartanám együtt semmiképp. Inkább szegenyesebb "party" de kulon.

Nem vagyok babonás de előtte tilos felkoszonteni a szülinapost!!!

2020. febr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem hülyeség, ha mindnekinek megfelel és örömöt okoz.


Mi nagyon sokan vagyunk, ha szűk családdal (házastársakkal, gyerekekkel) összejövünk, s mindenki ráér, akkor 40-501 fő is.

Képtelenség, hogy mindenkinek megtartsuk a születésnapját, névnapját, karácsonyt, húsvéti ünnepet.

Ezért összevont születésnapokat tartunk, félévenként, de akkor is a felnőtteknek kereket, mert havonta sem lehet azt bírni, sem anyagilag, sem idővel.


A kisebb gyerekeknél más a buli. Nem hagyunk ki egyet sem, mert kell az örök emlék, és ki kell alakítanunk az összetartozásuk érzését.


Szóval, ugyan, miért ne lehetne két családtagot együtt ünnepelni? Őket is ünneplitek, ők meg egymást.


Nincs jelentősége, hogy két héttel előtte, vagy utána.

Az ő vágyát tartanám szem előtt.


Olyan nagy probléma ez?

Kinek tartozol elszámolással, hogy mik a konvenciók?!


Már rég szervezném a helyedben, lelkesen, hogy minél örömtelibb, emlékezetesebb legyen.

2020. febr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Ha az ünnepelteknek megfelel, akkor ok.


Részemről én ebbe nem mennék bele, szeretem, ha a születésnapom RÓLAM szól. Gondolom a baráti körük sem ugyanaz... Ráadásul mindkettő olyan szép, kerek szám, hogy úgy érezném, illő külön-külön ünnepelni.

2020. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Ráadásul egy ilyen idős asszony inkább egy szolidabb ünneplésre vágyik szerintem. Míg egy ötvenes férfi még javában tud bulizni is."

nafene, azt hittem, 30 felett már nem nyúzzák az embert ezzel a "neked szeretned kell bulizni" szöveggel, de úgy látszik, ahol két emberről van szó, ott a fiatalabbra automatikusan rá kell húzni a "szeret bulizni" sztereotípiát.

2020. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Idos embernek előre ünnepelni tilos ...oké babona de ne ezen múljon.

Ez az egyben buli nem jo, ez mindig okyan közös lónak túrós a hata feeling.

Kisebb olcsóbb de külön ! nem az étterem a lényeg benne :)

2020. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem tartanám együtt! Mindenki megérdemli, hogy róla szóljon a születésnapi köszöntés, hogy aznap ő legyen a középpontban!


Előre pedig nem köszöntünk fel senkit! Rossz ómen!

2020. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!