Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy családiasabb...

Krómgyűrű kérdése:

Mit tegyek, hogy családiasabb legyen a családi légkör?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, van két öcsém. A szüleimmel élek, de mostanában már mindenki a telefont, számítógépet, TV-t bámulják. Valamikor leülök beszélni velük, úgy érzem néha, mintha a falnak beszélnék. Azt hiszem én vagyok a családban az egyetlen, akit nem tud annyira lekötni a mobil és a Tv.

Egyfolytában a kezükben a telefon és játszanak, facebook-oznak, stb, stb. Mintha más világban lennének.


Azonban ez nem jelenti azt, hogy nem csinálnak semmit. Például ha itthon vagyok és tudok segíteni, akkor ott vagyok a házimunkánál, a kertben, segítek ahol csak tudok. Úgy mond nem látok mindent teljesen veszve


Van itthon társasjáték, arra gondoltam, jó lenne elővenni, de a szüleimet nagy nehezen tudom elcsalni játszani.


Mit lehetne ez ellen a fásultság, begyepesedés tenni?

Legszívesebben kivágnám a kezükből a telefont néhanapján..



2020. márc. 9. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon hozz létre egy eseményt, aminek a címe a társasozás, a helyszín pedig a konyhátok legyen. Időpont pl. kedd es csut este héttől nyolcig. 😀

És persze hívd meg őket, hátha veszik a lapot…

2020. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jó ötlet ez első! Én is ki fogom próbálni. Mert sokszor úgy érzem csak egymás mellett élünk, nem együtt a többiekkel.....
2020. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 balogarpi válasza:
21%
20 éves vagy? Alapíts saját családot.
2020. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az segíthet, ha van alternatíva: a társasozás is tök jó, vagy közös sütés-főzés, kertészkedés, barkácsolás, stb., meg mozduljatok is ki: menjetek túrázni, látogassatok meg rokonokat, barátokat, menjetek együtt koncertre, kiállításokra, stb. Neked kell szervezkedni, mert rájuk hiába vársz egyelőre... Ha nem is mindig jön majd össze, azért ne menjen el a kedved: ha csak néhányszor néhányan beszállnak a programba, már jó.
2020. márc. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!