Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hiányzik a családi légkör, ez...

Hiányzik a családi légkör, ez fog változni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hónapja járok egyetemre Pesten, a családomtól elég távol. Mindennap beszélünk telefonon, szóval nem konkrétan az ő hiányukat érzem, hanem magát a családi légkörét. Sosem voltam még ilyen szinten egyedül, 4 testvérem van, közülük kettőnek már saját családja is van, tehát elég nagy a család. Éppen ezért most el vagyok veszve. Napközben jól érzem magam a csoporttársaimmal, de mikor haza kell mennem az üres albérletbe, nagyon kivagyok. Nincs itt senki, mikor haza érek, nincs itt senki, mikor elmegyek itthonról. Nincsenek családi ebédek, közös bevásárlások vagy csak annyi, hogy valaki itt legyen a másik szobában. Szükségem lenne a családra, de persze nem akarom feladni az egyetemet. Mit tegyek? Volt valaki hasonló helyzetben? Segített az idő? Tudom, hülye kérdések, de hátha valaki meg tudja osztani a tapasztalatait..
2019. okt. 6. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem hülye kérdés. Próbálj meg magad mellé keresni egy lakótárssat, amennyiben megoldható. Az ember nem arra van berendezkedve, hogy egyedül legyen.
2019. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Fel kell egy kicsit nőni és megtanulni egyedül lenni. 18 évesen még persze félig gyerek vagy, de fel kéne azért tudnod magad találni. Nyilván nehezebb, ha jó családból jössz és szívesen vagy velük. Költözz össze valakivel és máris nem vagy egyedül, azért ennyire ne legyél gyerekes, hogy otthagyod az egyetemet, mert hiányzik a családod...
2019. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem semmi, hogy van négy testvéred, és még az albérletedben is egyedül vagy, jó pénzes kis családod lehet. De tényleg keress magad mellé egy lakótársat, így lesz társaságod. Vagy járj el valami edzésre, zenélni, táncolni, ismerkedj meg másokkal is, hívd el az évfolyamtársaidat magadhoz filmezni, tanulni, ilyenek.
2019. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

A lakótárs jó megoldás lenne.De ha nem akarsz odavenni senkit,akkor majd megszokod ezt a szitut is.

Én is így voltam,először rohadt nehéz volt,de most az lenne a fura,ha nem lehetnék egyedül.

2019. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Kezdetben nekem is ilyen volt, mikor vadidegennel költöztem össze. Egész nap vagy órán voltam, vagy az egyetemi könyvtárban gépeztem, hogy legalább emberek között legyek és összefussak 1-2 ismerőssel. Utána lett rengeteg ismerősöm, barát. A legjobb az volt, mikor a barátnőmmel költöztem össze egy albiba, külön szobába, de mégis együtt laktunk. Együtt főztünk, együtt tanultuk, tök jó volt
2019. okt. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tudom persze, nem akarom otthagyni a sulit, ezt írtam is. Feltalálom azért magam, mivel muszáj, a tanulás, a házi munka nagyrészt leköt. Viszont vannak "üresjáratok", amikor nem tudok egyszerűen mit kezdeni magammal. Ilyenkor voltak általában otthon a családi programok: társas, filmezés, beszélgetés, stb. Hálás vagyok, hogy egy jó családi háttérből származom, de most épp ezért szokatlan az egyedüllét, mivel nem így nőttem fel. Tehát nem az hiányzik, hogy valaki helyettem főzzön, mosson, vásároljon, mivel erre képes vagyok, egyszerűen csak a család. De ezért írtam, hogy tudom, hohy hülye kérdés, nem lehet ezen most változtatni, ez van.. csak hasonló tapasztalatokra lettem volna kiváncsi:) De köszönöm a gyors válaszokat!!
2019. okt. 6. 10:31
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is!!
2019. okt. 6. 10:32
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem hülye kérdés, tök jó ilyet olvasni (főleg itt, a gyk-n...), hogy valaki ennyire jóban van a családjával! :)

Lehet, hogy csak most vannak üresjáratok, amíg még messze a vizsgaidőszak.

De az is lehet, hogy érdemes lenne meggondolnod, hogy nem lenne-e jobb közösen bérelni egy albit valakivel, valakikkel. Persze ennek a hátrányai is megvannak, jól gondold meg.

Az is lehet, hogy csak addig vannak üresjáratok, amíg nem kezdtek el összejárni az egyetemen kívül is a csoporttársakkal. Egy-egy közös tárasozást meg lehetne szervezni velük is, úgyhogy nem is biztos, hogy érdemes ezért összeköltözni.

Én nagyon látom a jó oldalát is az egyedül élésnek. De persze a rosszat is, tudom, miről beszélsz. De nekem közel a családom, akármikor átugrom. Aztán sietek vissza ide, ahol van egy kis nyugi. ;-) Csak ebből meg az van, hogy folyton szalad a háztartásom...

2019. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem jársz haza? Az első félévben hetente szoktak hazajárni, ilyenkor hétvégén megvannak azok a közös programok, amiket hiányolsz. Aztán már csak kéthetente, majd háromhetente, ahogy átszoksz az új helyre.
2019. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

A felnőtté válás része, hogy megtanuld egyedül is jólérezni magad. Olyan nincs, hogy "egyedül nem tudok mit kezdeni magammal". Járj egy egyedül is: sétálni, nézelődni, akár moziba is stb. Másrészt otthon is tanuld meg élvezni azt az időt, amit magadra fordíthatsz: olvass, keress hobbit ha nincs stb.

Azért nagyon fontos ez, hogy később ne legyél kapcsolatfüggő, és ne hagyd, hogy valaki kihasználjon, ne ragadj bele egy lapos vagy akár egy bántalmazó kapcsolatba (persze, ne kerülj ilyen helyzetbe) csak azért, mert "nem jó egyedül".

2019. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!