Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másodállás keresete nálatok...

Másodállás keresete nálatok ki teszi el?

Figyelt kérdés
Párommal nem vagyunk összeházasodva. 4 éve együtt élünk. Főállása 6 órás munka így sok a szabadideje és elkezdett maszekolni. De azt tálalta ki h nem adja haza a maszekot ő gyűjteni akar magának. Persze joga van hozzá tudom ő keresi meg. De egyrészt hogy jobban éljünk nagyon kéne a fizetéséhez mert van kölcsöne amit meg ő vett fel ráadásul. Másrészt nekem ahhoz nincs kedvem h együtt elek valakivel este jár haza hétvégén se tudunk menni szinte sehová mert maszekol vasarnap meg piheni ki és azért h neki legyen. Nem azért h kettőnknek legyen mint más normális családba mert úgy teljesen más lenne. Hanem azért vagyok otthon egész évben egyedül h magának harácsoljon. Nem latom igy ertelmet a kapcsolatunknak. Akkor minek vagyok en neki ? Legyen aki mos, főz, bevásárol ő meg tud magának maszekolni és spájzolni?
2020. márc. 12. 13:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%

Furcsa hozzáállás... Ha arra gyűjt, hogy a kölcsönét kifizesse, akkor jó.

Ha magának akar dugipénzt, akkor mindenképpen furcsa, hiába keresi ő meg, ha egyszer egy család vagytok... Íhy olyan, mintha a bejárónője lennél, és fizetést adna neked.

2020. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
43%
Ezt miért nem vele beszéled meg?? :-oo
2020. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén szólva nekem első gondolatom volt, hogy el akar hagyni, és az önállósodáshoz gyűjt.
2020. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
Így csak egy (rab)szolga vagy és a társad a hátadon akar felkapaszkodni. Eléggé őnző felfogás, de ha neked kicsit megfelel, neki egészen jó.
2020. márc. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
33%
Házas vagyok. A férjem rokkantnyugdíjas, az ő keresete a bevételünk 3/4 része. Nekem két részidős munkám van, ez a maradék 1/4 rész. Ezek a jövedelmek mind a közös számlánkra érkeznek. Emellett nekem van mégegy munkám, amiből hivatalos ugyan, de csak akkor fizet, ha dolgozom, igy az extra bevetel. Ez is a kozos szamlara megy, onnan viszont azonnal egy takarekszamla szerűre, amihez ugyan mindkettőnknek van hozzáférése, de csak én szoktam levenni róla. A férjem anno azt mondta, hogy mivel én a saját szabadidőmet áldozom erre, evidens, hogy az enyém. Ebből szoktam olyan dolgokat vásárolni, ami nem fontos, de vágyom rá.
2020. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Más kapcsolatban is a férfi elteszi a maszek pénzt magának?
2020. márc. 12. 14:11
 7/32 anonim ***** válasza:
87%
Én is arra gondolnék, hogy elakar hagyni, és arra rak félre pénzt, hogy külön tudjon menni. Mond meg neki, hogy vagy teljesen közös kassza van, vagy nem és akkor elrakhatja a pénzét. Ha ez utóbbit választja, akkor meg fizesse a hitelét egyedül, az nem a te dolgod. Leadod a lakbér felét, rezsi felét, kajapénz felét és csókolom.
2020. márc. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
35%
Miért 0%? Mert mi így döntöttünk és nekünk úgy jó? Nem mellesleg a férjem mondta anno, hogy szerinte így megfelelő.
2020. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy az előző írta: "önállósodásra" gyűjt, de még szüksége van rád a hitele fizetéséhez.
2020. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
25%

Igen, el. Szerintem ez alap.

Én dolgozok meg érte, én mondom meg, mire költöm el. Igaz, volt olyan hónap, amikor nagyobb kiadás miatt megsüllyedtünk, és mondta az asszony, hogy azt a pénzt amit maszekkal keresek, ne költsem el, mert kell hó végére. Ez előfordul.

De alapvetően semmi beleszólása abba, mire költöm a pénzem, amiért ÉN dolgoztam meg. Nehogy már...

Egyébként néhány havonta vannak a munkahelyén extra munkák, amik nem tartoznak a munkaköréhez, de opcionálisan bevállalhatók, és munkaidőben kell ledolgozni (nagy ritkán +1-1,5 óra túlórával jár). Ő azért kap plusz pénzeket, néha egész sokat. Soha nem jutott eszembe, hogy elkérjem tőle. Szerintem ha ilyen szintű garasoskodás van a családban, és egymás pénzére fáj a fogatok, akkor megette a fene az egészet.

2020. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!