Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert furcsa, ha valaki...

Miert furcsa, ha valaki otthon lakik 24 evesen? Még tanul, nincs onallo keresete, megis mibol vegyen hazat? Az albérlet meg penzkidobas.

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 18:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Amíg nem vagy a szüleid terhére, nem okoz a tanulásod, eltartásod anyagi nehézségeket az egész családnak addig semmi furcsa nincs benne. Szerencsés vagy és örülj neki, légy büszke a szüleidre.
2012. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Mert akiknek vacak a családi háttere, muszáj már dolgozniuk vagy nagyon felnőttnek érzik ettől magukat, azok szoktak erre nyavajogni. Ha neked így jó és nem akarsz pluszban még dolgozni mellette és normális a családod, akkor ez van, pont.
2012. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
szerintem egyáltalán nem furcsa
2012. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Semmi furcsa nincs benne. Csak irigykednek akiknek nem így alakult.


21/L

2012. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sem furcsa, én is hasonló korban vagyok, és itthon élek. Ha jóban vagy a szüleiddel teljesen rendben van. Én még csak nem is vagyok velük jóba rengeteg a vita (nem miattam, hanem mert apám iszik és olyankor agresszív stb.), mégis itthon lakom. Zavar a helyzet, de amíg el bírom viselni addig marad ez.

Ha találnék végre rendes munkát (vidék) akkor is elmenne a fizetésem az albérletre, így inkább maradok még itthon.


Nem értem, miért szólnak le egyesek. Persze a tanácsaik is őket minősítik, amikor megkérdezik, miért nem keresek magamnak valami pasit és költözök hozzá. AZÉRT, MERT ÉN NEM VAGYOK OLYAN NŐ, ÉN EZT UNDORÍTÓNAK TALÁLOM!


Egyébként a mai világban még pár évvel később sem ciki ha valaki otthon lakik. Manapság még megélni is nehéz, nem, hogy házra félretenni. Én nem is tudom, hogy a mostani fiataloknak (nekünk), hogy lesz valaha saját házunk. Persze ha sikerül nagyon jó állást találnunk, akkor talán, de nyilván nem fog mindenkinek sikerülni (mert nincs annyi szuper állás).

2012. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

19:02 vagyok

Nekem azok szoktak leginkább beszólni miatta, akik már 19 évesen elköltöztek otthonról. Csak épp olyankor az kimegy a fejükből, hogy nekik a szüleik a s3ggük alá tették a házat!

Én is szívesen elköltöznék, de belegondoltam, és nem hiába a nyugalom és a saját lakás (albérlet), ha nem jutna pénzem kajára, vagy fűtésre stb. Inkább elviselek még egy kis veszekedést itthon, de legalább anyám főz rám (nem különösebben terheli meg őket, általában olcsó ételeket eszünk, és ruhát és ilyesmit sosem vesznek nekem, tehát ezen kívül max. a vizet fizetik utánam, amit fürdéskor elhasználok, vagy azt a kis áramot, amit a gép használ, de én is kölcsön szoktam adni nekik a számlákra, ha éppen muszáj), és nem kell mosógépet sem vennem, használhatom azt ami itt van.


Mindenki úgy él, ahogy éppen tud. Mindenki más háttérrel rendelkezik, ne törődj másokkal, csak a magad életével.

2012. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
9%
Ja, pénzkidobás...akkor élősködj a szüleid nyakán egész életedben, örök gyerekként! Írta valaki, hogy akinek nem úgy alakult, az irigykedik. Hát nem tudom minek kéne egy gyerekre irigykedni! A szüleimnek 3 háza van, mégsem élek a nyakukon, mert felnőtt vagyok, dolgozok, megállok a lábamon! Felnőtt ember ne élősködjön a szülei nyakán! Nem az a baj hogy még tanulsz és otthon laksz, hanem hogy ilyen a hozzáállásod, hogy az albérlet pénzkidobás! Ja, a szüleidnek nem pénzkidobás, hogy rád költik azt a pénzt, amit szegényeknek már magukra kellene? Nőjetek már fel!
2012. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Egyedül huszonévesen, saját erőből csak nagyon kevesen tudnak saját lakást venni, a legtöbben kapják a családtól valamilyen úton-módon. Akik rossz viszonyban vannak a szüleikkel, otthon nem tudják saját felnőtt létük határait kialakítani, albérletbe mennek és nem értik, hogy bírja ki valaki otthon ennyi idősen (én ebbe a táborba tartozom, nem tagadom, képtelen lettem volna anyámékat hallgatni még évekig, akkor már inkább sok fiatal egy lakásban). Akik megszólnak azok pedig akármelyik csoportba is tartoznak, túl szűklátókörűek belátni, hogy már nem olyan egyszerű a helyzet, mint korábban. Ez ma már nem a "lúzerság" jele, hanem gazdasági tükörkép. Egyszerűen egyedül nem megy. Amúgy csak a lakás miatt odaköltözni valami pasihoz valóban nem szép. De ha kapcsolat alakul két fiatal között, és komolyabban gondolkodnak, egyszercsak megszűnik a határ és bárkinek is a lakása, örülnek, ha külön lehetnek. Ez már más tészta. Amíg nincs munkahely, nincs társ, nincs semmi, addig hova és hogyan tovább? Patt helyzet.
2012. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

kedves 7. képzeld el,hogy nincsen semmi keresetem,vegzos vagyok az orvosin. es csak a szuleimtol kerhetnek pénzt alberletre. es az nem eloskodes? kifizetnenek havi 50-80ezer forintot azért,hogy ideiglenesen ott lakhassak?:)

igenis pénzkidobas.

helyi lakos vagyok, 40percre az egyetemtol,busszal. azoknak éri meg az alberlet,akik messzebb laknak.

ha jovore vegzek, es lesz munkám,szeretnem felretenni a pénzt. majd epitieznenk a parommal, de o jelenleg kulfoldon dolgozik.

de ha te ugy latod,hogy megéri albérletben lakni, hát hajrá. én nem fogok.

2012. nov. 22. 19:25
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is itthon lakom, 24 vagyok, dolgozom, de sajnos nem elég a keresetem arra, hogy különmenjek egyedül... Párommal már szeretnénk összeköltözni albérletbe, de mindkettőnket más helyhez köt a munka, így januárig semmiképp sem tudunk. Addig marad az itthonlét:(
2012. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!