Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki házasságkötéskor felvette a férje teljes nevét? Sokszor hallom, hogy az már ciki.

Figyelt kérdés
2020. márc. 23. 12:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
90%
Az a ciki, amit te annak érzel. Én semmilyen formában nem vettem fel a férjem nevét, őszintén szólva eszünkbe se jutott, de minket alapból nem érdekelnek a hagyományok. Az kicsit se mozgat meg, ha más megteszi. Mindenki döntse el a saját belátása szerint, hogy milyen nevet szeretne viselni.
2020. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
91%
Én nem vettem fel, nekem nem tetszik. Mindig magyarázkodni, h. XY-né vagyok, jah amúgy meg Juditnak szólítsanak.
2020. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%
A feleségem annak idején (50 éve) felvette az én teljes nevemet, holott én próbáltam rávenni, hogy tartsa meg a sajátját. Aztán később egyre többet használta a saját korábbi, lánykori nevét, különösen azóta, hogy saját vállalkozása van. Én meg aztán sose tudom, hogy éppen aktuálisan melyik néven ismeri valaki. Ha interneten rendel valamit, akkor csak kapkodom a fejemet, hogy akkor konkrétan milyen névre érkezik a küldemény, szerencsére a kiszállítókat ez nem zavarja, csak engem.
2020. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
94%
Én amúgy 40 éve házasodtam, és felvettük egymás nevét kölcsönösen. És egy pillanatig nem jutott eszünkbe, hogy ez ciki vagy sem. Magyarul, baromira nem érdekelt, hogy ki mit szól hozzá.
2020. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
99%
Eben az évben 50 éves házasok leszünk, nekem nem volt választási lehetőségem, akkor mindenki '-né' volt. 1975-76-ban lehetett megváltoztatni az asszonynevet.
2020. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
90%

Én csak a vezetéknevét vettem fel, de egy volt osztálytársam, aki szintén 22 évesen házasodott, a férje teljes nevét felvette, hogy a teljes lánykori neve eltűnjön a legtöbb helyről.

Véleményem szerint mindenki döntse el, neki mi a “ciki”. Engem például a kötőjeles verziótól ver ki a víz :)

2020. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a nevem meghatároz engem. Azt nem szeretem, ha valaki teljesen felveszi a férje nevét, pl. Kovács Istvánné. És ez van a papírokon. Ő Kovács István felesége. Ennyi? Biztos van "rendes" neve.

De többféle módon fel lehet venni a férj nevét, máshogy nem tartom cikinek.

2020. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
98%
Én felvettem. Nem éreztem cikinek. Mégha az is, nekem így tetszett, a többi meg kit érdekel?
2020. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
88%
Én nem venném fel. Van saját nevem, identitásom, és a külvilágban nem hiszem, hogy bármilyen szinten is meghatározó lenne, hogy van-e férjem és ki az. Szeretném megtartani a saját nevem, nem pedig "eltűnni" a férjem mögött. Persze biztos van, aki máshogy vélekedik, meg ott vannak a hagyományok is. Véletlenül sem szeretnék senki megbántani, mindenki úgy dönt, ahogy neki szimpatikus, nem hiszem, hogy erre így konkrétan azt lehetne momdani, hogy ciki.
2020. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem fel, de nekem sose lenne szempont, hogy más szerint ciki-e, vagy sem. Xné y z nem lettem, mert a tesója felesége így vette fel, és őt nem szívlelem. Xyné azért nem, mert igen ritka nevem van, nem akartam láthatatlanná tenni. Így lettem X-Y Z, a férjem szintén X-Y Zs, és így kapják majd a gyerekek is, ha lesznek.

Tehát voltak szempontok, de a férjemen kívül senki véleményét nem tartottam fontosnak.

2020. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!