Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki ajándéklistát küldeni?...

Ciki ajándéklistát küldeni? Hogy lehet megúszni a haszontalan, felesleges dolgokat?

Figyelt kérdés

Én mindig körbekérdezek, hogy ki mit szeretne. Mert ha ajándékozok, akkor azt nem a magam kedvéért teszem, hanem a másikért. Közeledik a karácsony, és a tavalyiból tanulva úgy gondoltam, készítek egy listát, és elküldöm a rokonoknak, akikkel úgyis találkozni fogok... Ugyanis tavaly szinte semmi normális dolgot nem kaptam tőlük (persze a szüleim, nagyszüleim tudták, miket kérek). Nyilván nem az ajándék a lényeg, de valljuk be, elég fontos része a karácsonynak.


Pl. nagynénémék sminkeket vettek, merthogy úgyis sokat sminkelek. Igen, csakhogy nem a drogériás termékekkel. Abból a pénzből, amiket elszórtak az ajándékomra, tudtak volna venni egyvalamit, aminek tényleg örültem volna, és használom is. Így az egész csomagot odaadtam anya egyik barátnőjének az ovis lányának, hogy játszon velük. Mama testvéérék vettek egy pizsamát és zoknit, mindkettő 2 számmal nagyobb volt. Anyu férjének a testvére CD-ket vett, merthogy mindig zenét hallgatok, és énekelek... És még sorolhatnám. Inkább akkor ne adjanak semmit, de borzasztóan kellemetlen előadni, hogy jaj mennyire örülök.


2018. nov. 2. 14:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom mennyire közvetlen a kapcsolatod velük, de inkább mondd azt, hogy pénzt szeretnél, mert valamire gyűjtesz.

Szerintem ne írj ajándéklistát, az olyan, mintha elvárnád, hogy adjanak ajándékot.

2018. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Mondtam már ezt tavaly is. Hogy ne vesződjenek vele, majd veszek én, elég, ha pénzt adnak. De hogy az nem olyan, meg személytelen, nem hasznos...
2018. nov. 2. 14:15
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
hát nálunk bevált a fölösleges pénzkidobás megelőzésére az 'angyalposta': egy szép ARANY boríték kitéve a falra, és mindenki ír az angyalnak... Ez családon belül működik, anyudék is írjanak, mint szeretnének - de utána a célszemély kizárásával megy a megosztás: ő ezt kérte,te ezt, te meg azt adod - szóval ez működik...
2018. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
68%
Ha megkérdezik, hogy mit szeretnél, akkor adhatsz listát, anélkül viszont kimondottan bunkóság. Ahogy leírtad, mind a kedvedet keresi, próbál olyat venni, amit szeretsz, használsz, de ehh ugye nem mindig sikerül. A szándék a fontos.
2018. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Igen, a szándék a fontos, de így olyan, mintha azt az összeget az ablakon dobálnák ki. Mert egyik ajándékot sem használtam. Vagy a kukában landoltak, vagy lepasszoltam másoknak.
2018. nov. 2. 14:32
 6/34 anonim ***** válasza:
10%
Se tovább ajándékozni, se kidobni nem illik ajándékot....
2018. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Akkor mit csináljak velük? Üljek le napi fél órára, és nézzem őket? Semmi hasznukat nem vettem volna.

A barátnőm kislánya imád otthon sminkelni, de ugye drága, high-end termékeket nem vesznek neki, meg az anyja sem adja oda a sminkeit azért, hogy 5-10 perc múlva lemossák a gyerekről. De a drogériás sminkek erre az apropóra tökéletesen megfelelnek. Ő is örült, mert kapott rúzst, púdert, és csillogó szemhéjpúdereket, és én is, amiért nem kellett tovább pakolgatnom őket otthon.

Az L-es pizsama még takarónak is nagy lenne rám, ahogy a 39-41-es zokni is a 37-es lábamra. CD-ket pedig szerintem utoljára általános iskolásként hallgattam, mindenhol a telefonunkról teszünk zenét, még a kocsiban is. Azokkal sem tudtam volna mit csinálni.

2018. nov. 2. 14:42
 8/34 anonim ***** válasza:
46%
igen, ciki . ha beszélgetsz velük, akkor diszkréten szóba hozhatod, hogy erre vágysz, de listában elküldeni bunkóság. én nem szeretnék ilyen lsitát kapni senkitől, az biztos. amúgy meg piszok nehéz neked ajándékot venni, elég kényeske vagy... akinek te veszel, biztos, hogy mindig elégedett?
2018. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Igen, mindig örülnek az ajándékoknak. Ugyanis nem úgy vásárolok, hogy "majd ennek biztosan örül", hanem pontos nevet kérek, nem lutrizok. Ha pedig rám bízza, akkor kap egy nagyobb összeget borítékban. Mert nem látom értelmét, hogy vegyek valakinek 10-20 ezerért egy olyan dolgot, amire utána rá sem néz, hanem berakják a szekrény aljába, költözéskor/pakoláskor pedig a kukában landol.


Nem vagyok kényes, egyszerűen tudom, hogy miből mit szeretek, mire vágyok. És nem fogom azért büdös pacsuli parfümmel fújni magam, mert azt kaptam valakitől, vagy olyan terméket az arcomra kenni, amit amúgy meg sem néznék a boltban.

2018. nov. 2. 14:49
 10/34 anonim ***** válasza:
35%
Akkor sem illő ajándéklistat adni. Finoman fogalmazva is bunkóság
2018. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!