Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e teljesen őszintének...

Lehet-e teljesen őszintének lenni egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azért vetődött ez fel bennem, mert a hozzám közel álló emberekkel általában teljesen őszinte vagyok, a mostani barátommal pedig úgy érzem, nagyon szoros bizalmi kapcsolatban vagyunk egymással, és tényleg bármit el merek neki mondani. Viszont néha úgy érzem, akármilyen jól megértjük is egymást, néha ártok a kapcsolatnak azzal, hogy mindent feketén-fehéren elmondok, pl. ha nem érzem jól magam a barátaival, vagy ha a szex során valami nem stimmel, vagy bármi olyan véleményem van, amit ha elmondok, negatív színben tüntet fel.
2010. júl. 26. 01:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

igen!!legalabbis imadkozok,hogy ez nallatok is igy legyen

ps.mindig osiznte maradjal,de ugyeljel,hogy soha ne bantsd meg vele senkit...esetleg finomabban megmondhatod,es ez is oszinteseg

2010. júl. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
amikor elkezdenek hazudni egymásnak a párok, abban a pillanatban elkezdenek elidegenedni, aminek sosincs jó vége. inkább derüljön ki időben, ha nem illetek össze, mint 10 év hazugság és 2 gyerek után.
2010. júl. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha valóban úgy érzed, hogy nagyon szoros bizalmi kapcsolatban vagytok, akkor el kell mondanod neki mindent.

Mindegy, hogy az éppen a barátaira, vagy éppen a szexre vonatkozik.

Ettől lesz még mélyebb és tartósabb a kapcsolatotok.

Persze neki is őszintének kell lennie hozzád, oda- vissza működik a dolog.

Minket a férjemmel mindenki hülyének néz, mert mi tényleg MINDENT megbeszélünk.

Neked is csak ezt tudom tanácsolni. Őszinteség és bizalom nélkül az egésznek nincs is értelme!

2010. júl. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy 'negatív színben' tüntet fel?

Az nem jellemhiba, hogy pl. a szexben más elképzeléseid vannak, ezt hívják összecsiszolódásnak.

A barátok például már más téma -legalábbis nálam- nem szidom az emberemnek azt a barátját, akit nem szeretem, mert tudom, hogy ők viszont jó haverok és nem akarom, hogy miattam gyengüljön ez a kapcsolat, ráadásul ellenem soha nem tett semmit az illető, csak egyszerűen: nem szimpatikus. Szóval ebben 'politikusnak' kell ilyenkor lenni. Itt sem arról van szó, hogy a párom ne tudná a véleményem, egyszer szó volt róla, elmondtam őszintén, utána meg már nem éleztem tovább, nem ér az egész annyit.

Nem lehet, hogy nem azért vagy megalkuvó ezekben a történetekben, mert érzed, hogy a társaddal ezeket nem lehetne tisztázni?

2010. júl. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ha nem mondasz el mindent "fekeén-fehéren" ahogy Te mondod, azzal még nem hazudsz! Vannak olyan dolgok, amit nem feltétlen kell egy férfi orrára kötni, és azzal még nem hazudtál, lehet nagyon jó a kapcsolatotok, de majd menet közben tanulsz, hogy mi a jó házasság titka. Férfija is válogatja egyébként!

/21 éves házas nő/

2010. júl. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Persze, mi is teljesen őszinték vagyunk, mindennel kapcsolatban. Ha csak egy kis sunyizás felmerül, ami teljesen ártatlan, de a másik fél nem mondja el, sokat tud ártani a kapcsolatnak!

4 és fél éves kapcsolatban élő lány

2010. júl. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
lehet... és célszerű...
2010. júl. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

szerintem pedig igenis vannak dolgok, ami nem lehet/kell elmondani. van amikor felesleges őszintének lenni, mert nem tud változtatni. pl ha megmondod neki, hogy utálod, h kopaszodik, vagy ilyesmi.

viszont, ha olyanról van szó, amit kell beszélni, akkor kell, de nem így, hogy: sz@r volt a szex. vigyázni kell, h ne bántsd meg. de ne hagyd soha, hogy azt higgye minden jó, neked meg telik a pohár, mert a pasik nem olyan érzékenyek az apró rezdülésekre, mint mi, és simán képesek azt hinni, hogy minden jó, amikor nem. aztán meglepődnek, ha a nő egyszer azt mondja, vége. és akkor meg értetlenül néz rád, hogy miért, pedig minden jó volt.


szóval a lényeg: legyél őszinte, de minden áron, ne mindenben, el kell döntned, mi az, amit el kell mondanod, mi az amit nem. és ha el si mondasz valamit, a legkevesebb sérüléssel kritizáld meg, mert az sokat árhat az önbizalmának, ha durván megmondod. és az neked sem jó, ha semmi önbizalma sincsen.

2010. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon jó dolog, a hatékonysága pedig a megfelelő tálaláson múlik. A negatív kritikát is meg lehet fogalmazni úgy, hogy ne legyen bántó.
2010. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés nem az, hogy "lehet-e", hanem hogy kell-e. Félreértés ne essék, a hazugságot nem pártolom, és az igazság elhallgatása is valahol hazugságnak minősül. Ezzel együtt szerintem nem kell mindig mindent kimondani (lényeges dolgokat persze igen!), de minden embernek szüksége van saját szférára, saját gondolatokra, akkor is, ha párkapcsolatban vagy akár házasságban él.

De nagyon nehéz eltalálni azt a határt, ami a saját szférádat is tiszteletben tartja és a kapcsolat rovására sem megy.


Ha viszont úgy érzed, hogy vannak dolgok, amik "negatív színben tüntetnek fel", vagyis valami miatt rosszul érzed magad, az viszont nem jó, mert ebben az esetben nem mersz önmagad lenni a párod előtt.

2010. júl. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!