Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy engedjék meg? Nekem nagyon fontos.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy már nagyon régóta szeretnék tanulni lovagolni. Több éves "küzdelem" után végre megengedték a szüleim. (nem pénzügyek miatt, egyszerűen nem igazán érdekelte őket) Csak nem oda, ahova én akartam. Tavasszal kezdhettem járni egy oktatóhoz. Oktatóm most szólt, hogy nincs elég idője, nem tud má foglalkozni a lovasokkal, ezért nem fog tanítani.

Még nem tudják a szüleim. Hogy vegyem rá őket, hogy a tanulás ott folytathassam, ahova eredetileg szarattem volna járni? A problémájuk az, hogy a "város túlsó végén" van (nem nagy várost kell elképzelni), és hogy képzelem én azt, hogy majd oda átbicózok... 16 éves vagyok, és nem Budapesten lakunk, voltam már durvább forgalmú helyeken... Hogy értessem meg velük, hogy fontos nekem, hogy oda járhassak?

Köszi a válaszokat.


2010. júl. 26. 11:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*idEje

*máR

*szErettem volna


bocsánat a hibákért

2010. júl. 26. 11:20
 2/16 anonim ***** válasza:
Próbálj olyan konkrét példát keresni ami az ő életükben a számukra fontos, és ezt a példát megragadva szemléltetsd velük hogy a te helyzeted ugyanaz mint az övék, és hogy neked ez ugyanannyira fontos mint nekik a saját esetükben. éreztetsd velük, hogy fordított helyzetben ez nekik is ugyanolyan fontos lenne. Megemlítheted azt is, hogy ha nekik valóban fontos a te boldogságod, akkor meg kell engedniük, hogy ezt olyan úton érd el ami téged szabaddá tesz, és ne mások által szabott korlátokon belül kelljen eljutnod erre a szintre.
2010. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de aki tényleg lovagolni akar,annak tökmindegy,csak ló legyen(tapasztalat)

Egyébként ha nem vállal a mostani edződ,egyszerűen szólsz,hogy másik istállót kell keresni,anyádék meg keresnek.

Azt mondhatod,hogy abba a lovardába szeretnél,ha lehet,mert ott vannak a barátaid,vagy ott tanít xy edző,aki nagyon jó.

2010. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm :)

Második: azért nem tök mindegy. Gondolj bele, mit szólnál, ha például szüleid kitalálnák, hogy házasodj össze valakivel, akit ők választottak, a helyett, akit szeretsz. Mind a kettő házasság, mindegy melyik? Mert szerintem nem ugyanaz.

2010. júl. 26. 11:49
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
te a lovakat hasonlítod a házassághoz?? valami nincs rendben a fejedben...
2010. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

mért kell ennyire cseszegetni azért mert szeret lovagolni és felhozott egy példát? álljatok már le!!


sztem mondd azt szüleidnek hogy újat kell keresni és az edző ajánlott egyet és ott nagyon jó, és szinte ugyanannyiba kerül....:)

2010. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lovarda és házastárs választása között van különbség. :( Már felnőtt ember vagy, így be láthatod, hogy őszinte, tiszta kéréssel megoldást lehet találni, ha nem is idegenekkel, de családtagokkal igen. Nem fortélyra van szükség, hanem őszinte kinyilatkozásra. 30/n
2010. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Előhoztam a témát tök normálisan, erre anyám elkezdett ordítani, hogy NEM MÉSZ ODA EZT MÁR MEGMONDTAM NE FELESELJ HA AZT MONDOM HOGY NEM, AKKOR NEM, TÉMA LEZÁRVA

Miért nem lehet felfogni? :(

2010. júl. 26. 12:33
 9/16 A kérdező kommentje:
tudom, hogy van különbség, csak azért írtam, hogy páran megértsék, nekem nem mindegy, hova járok.
2010. júl. 26. 12:52
 10/16 anonim ***** válasza:

akkor is hülye példa:D


miért nem akarják, h oda menj?? Melyik város ez?

ha nagyon szeretnél lovagolni, akkor úgyis az lesz a megoldás, h belenyugszol, és keresel egy közelebbit, vmit vmiért...

2010. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!