Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan győzhetném meg szüleime...

Hogyan győzhetném meg szüleimet h engedjék a törpehörit? 16/L

Figyelt kérdés

Szüleim nem akarják engedni a törpehörit, pedig én eltartanám, egyedül a ketrecet mondtam h megvehetnék, de mondtam, h jó lesz az karácsonyi ajándéknak (előre:) )

Sztem attól félnek h vmi betegséget hordoz, ami ránk is veszélyes lehet. Meg ők úgy vannak, h csak kutya lehet, én meg már régóta akartam pl. egy kistermetű kutyát, mert én szeretném sétáltatni meg ilyenek, de egy közép-ázsiai juhásszal..:/..Szerintetek? Amúgy nagyon sok kérdést olvastam már itt is, és oldalakat neten, de még ezek lennének amiket kérdeznék..:)

éés kisebb állatkereskedésekben lehet kapni dzsungáriait (hnap megyek igazából szétnézni, bár még nem engedték meg :( ) --> azt tudom h ott van tengerimalac meg papagáj, meg igazából sok játék igaz kutyáknak meg kiegészítő táplálék, de gondolom akkor számukra is van...csak azt nem tudom h dzsungi van-e O_o

és hha mondjukmegvennénk és elvinnék az állatorvoshoz az megnézi h egészségese stb. vagy nem szokás ilyenkor elvinni? (szüleimet lehet megnyugtatná)

Ti a kézhezszoktatást h csináltátok?

És ha esetleg van vmi, ami úgy gondoltok érdemes tudni, esetleg majd ha megengedik,. és van is itt, akkor h mire kell odafigyelni, meg h a kereskedésekben meg lehet fogni? vagy csak ketrecből nézni és dönteni?:/

Előre is nagyon köszönöm! :)


2010. nov. 10. 22:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Jha, és szerintetek fiút vagy lányt vegyek? melyik barátságosabb? mindenhol mást olvastam :/

Köszíí!

2010. nov. 10. 22:30
 2/12 anonim válasza:
Nekünk volt Dzsungáriai törpehörcsögünk, a hugom könyörögte ki magának, először a szüleink is ellenezték, de aztán nagyon megszerette mindenki a családba! A kézhez szoktatás úgy ment hogy kitettük a szobapadlóra és a végén megbarátkozott velünk. Szerintem egy állatkereskedésba biztos tudnak értékesebb válaszokat is adni neked :)
2010. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! és a betegségek?

meg szerinted a fiú vagy a lány a barátságosabb?:) és orvoshoz miután megvettem elvihetem, nem néz hülyének? :D csak mert szüleimet (ha megengednék) biztos megnyugtatná..:)

2010. nov. 10. 22:38
 4/12 anonim válasza:

Szia!

Én nekem leányzóm van, és borzasztóan aranyos, meg kedves, A helyedben nőstényt választanék, mert a hímek higiéniai szempontból büdösebbek.

S ha lehet inkább egy terráriumba tenném, mert az jobban enyomja a szagot, és nem tudja kilökni oldalt belőle az almot.

Meg vannak olcsón, és elég nagyok. Az a fő hogy mély legyen, és hogy legyen elég helye.

Itató is kell neki, de nem isznak valami sokat. S tápot több félét lehet kapni, még szupermarketekben is. Amúgy csak látás után lehet választani, én is úgy fogtam ki. Nekem automatikusan kézhez szokott, az a fő hogy teljesen tiszta legyen a kezed, még szappant se használj, és az elején csak olyan néhány másodpercre vedd a kezedbe, és ne engedd hogy más is hozzáérjen, mert szegény összezavarodhat. Amúgy vannak olcsón nagyon jó könyvek is, és semmi veszélyeset nem hordoz magában. A macska, és a kutya több baktériumot visz me a lakásba. Meg ez az állat nagyon tisztálkodós fajta. De a gombás megbetegedésekkel vigyázni kell, mert szegény állat meg is vakulhat. Ahhoz jó egy kis csalán/citromfű/cickafark keverék tea főzet, és az is jól kitisztíja nekik.

Nekem már két éves, így már "vén lány". De nagyon szeretjük, és szeretem. Egyszer az unokahugom macskája kikapta a helyéről, de egyből elkaptam, és hála jól van. Amint a kezembe fogtam megnyugodott.

Remélem tudtam valamit segíteni, de egy állattenyésztő, állatkereskedő, és egy jó könyv rengeteget segíthet.

Üdv, és szép napokat neked!

17 éves leányzó.

2010. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én szétnéznék itt:

[link]


És akié az biztos tud válaszolni a kérdéseidre.

2010. nov. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a hörinek meg egészséget kívánok, és boldogítson titeket még sokáig! :)
2010. nov. 11. 20:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Keress magadnak egy pasit ilyen korban inkább
2010. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2010. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

szia!

tudom,későn irok,de remelem azert hasznos valasz :)

nekem regebben volt dzsungariai törpehörcsögöm,és nagyon aranyosak voltak.

volt egy fiu es egy lany

.

többször is volt törpehöri,és szerintem a fiu szelidebb,baratsagosabb. persze ez attol is függ,hogy nem e vaditod el,ugy hogy elszalad előled,sé te elkapod,vagy h csapkodod a ketrec tetejet(tapasztalat,kistesomtol -.-) mert akkor is megijed.

szerintem mondd meg az anyudeknak,h legyen ez az ajandek karacsonyra-a ketrec.. ha mas valasztas nincs,akk megmondod,h sporolsz ketrecre. tovabba elmondod,h mennyire szeretnel egy jatszotarsat:D

és h mindig fogod szeretni,nem hanyagolod el. rendszeresen tisztitod,h ne legyenkellemetlen szag.

ja és sztem nem terjesztenek betegseget.

mert nekem rengetegszer volt mar hörcsögöm,ésnem terjesztettek semmit. és mikor születtek kishörik,akkor ajándékoztam el az osztalyban. ugyhogyha megengedik akk probald ugy kerdezni,h egy fiut es egy lanyt. de ha nemengedik,akk se vitatkozz,elegedj meg az eggyel,mert a vitanal semmi jora nem mehetsz. kiveve,ha már semmi mas eselyed nincs,akk mond egy csöppet fölhaborodott hangon: ,,Persze a többieknek ezis,azis megvan engedve.nekem meg meg azt semi engeditek,h legyen egy hörcsögöm. najó.ha nemengeditek,akk nem könyörgok,lezarom a temat,,.........ez nalam be szokott valni :D

2010. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:

A hörcsögök és a többi kisrágcsáló betegségek szempontjából sokkal biztonságosabbak, mint egy kutya. A kutyád az utcán vagy a kertben találkozhat a többi kutyával, idegen emberekkel, vadállatokkal és ezektől összeszedhet dolgokat, bár erre is kicsi az esély. A kisrágcsálókat viszont nagyon régóta minden ilyen hatástól elszigetelve tenyésztik, nincsenek kitéve az ilyen fertőzéseknek. Sokkal biztonságosabb a tartásuk, mint kimenni az utcára, ahol elég, ha rádtüsszentenek. A hörcsögök a legrosszabb esetben bolhásak vagy atkásak lehetnek, ezeket a megfelelő szerekkel egyszerűen ki lehet irtani.


Érv mellettük: kutatások bizonyítják, hogy a háziállatok mellett felnövő gyerekek kisebb eséllyel kapnak autoimmun betegségeket, mint pl. az allergiát.

Az állatok közelsége jót tesz az a hangulatnak meg úgy általában az idegállapotnak, például kórházakban vagy beteg gyerekeknél is alkalmaznak terápiás állatokat. Ez a szüleidnek is jó érv lehet, ha egy terápiás patkányt(olyan is van) bevihetnek egy kórházba, akkor miért pont egy hörcsögtől kéne félni?

Aztán lehet olyat is mondani, hogy egy kisállat gondozása felelősségre tanít. Egy hörcsög pont jó kezdetnek, egy kutya százszor több gondozást igényel.


Ha megengedik, hogy tarts, akkor semmiképpen se kereskedésből vegyél hörcsögöt. Egy hörcsög akkor lesz szelíd, ha már egész pici korától kezdve foglalkozik vele a gazdája. Ez egy kereskedéses állatra sose igaz, ott nincs az alkalmazottaknak ideje minden állatot megsimogatni. Mire egy ilyen állatot el lehet választani az anyjától, már régen elvadult, ami egy kezdő hörcsögtartónak nagy kihívás. Keress egy tenyésztőt, vagy akár ajándékba is találhatsz a neten, a lényeg hogy olyan helyről hozd ahol szeretik az állatokat és foglalkoznak vele.

2010. nov. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!